Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 24.01.2018

jasno
Danes bo jasno. Popoldne bo na severovzhodu zapihal šibak jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 6 do 12 °C.
-3°C | 11°C
četrtek, 25.01.2018
-3°C | 10°C
petek, 26.01.2018
6°C | 12°C
sobota, 27.01.2018
5°C | 13°C
nedelja, 28.01.2018
1°C | 12°C
Opozorila
Sreda, 24.1.2018 ob 10h
Dodatnega opozorila ni.
-3°C
11°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Slavnostna seja in podelitev priznanj v Novi ......


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
17.07.2014      16:08
A A

Slavnostna seja in podelitev priznanj v Novi Cerkvi


Vsaka slavnostna seja ob praznovanju praznika krajevne skupnosti je neke vrste pregled opravljenega dela v preteklem letu. Pride leto, ko je več pridobitev v kraju, in leto, ko je zaradi različne dolžine trajanja projektov bera teh manjša. Vendar vsaka posodobitev kraja vodi v napredek in boljšo kakovost življenja. Na letošnji slavnostni seji je Slavko Jezernik izpostavil vsa dela, ki so bila opravljena, in nakazal smeri razvoja kraja v prihodnje. Da se stvari v Novi Cerkvi premikajo in da je delo lokalne skupnosti uspešno, je tudi zasluga številnih prostovoljcev. Nekateri, ki so se s svojim delom izkazali v vrsti let, so postali nagrajenci krajevne skupnosti. Program je povezovala Jerneja Kompan, za ubrano pesem so poskrbeli pevci Moškega pevskega zbora Nova Cerkev pod vodstvom Petra Selčana.


Nagrajenci KS Nova Cerkev po podelitvi priznanj ob predstavnikih KS in Občine Vojnik.
Nagrajenci KS Nova Cerkev po podelitvi priznanj ob predstavnikih KS in Občine Vojnik.
Deli:

Svečane seje KS Nova Cerkev so se udeležili predstavniki občine Vojnik, župan Beno Podergajs, podžupan Branko Petre, svetniki iz naše krajevne skupnosti, vodja medobčinskega inšpektorata, člani sveta KS, predsedniki društev in organizacij, vodji obeh podružničnih šol, predsednika KS Vojnik in Frankolovo ter nagrajenci krajevne skupnosti Nova Cerkev za leto 2014.

 

V okviru praznovanja se je odvilo več kulturnih, športnih in drugih prireditev, ki potekajo v poletnih mesecih.

 

Slavko Jezernik je predstavil zgodovinsko ozadje četrtega julija, dneva, ko praznuje Nova Cerkev. V okviru praznovanja se je odvilo več kulturnih, športnih in drugih prireditev, ki potekajo v poletnih mesecih. Vsem organizatorjem in izvajalcem se je zahvalil za sodelovanje in kakovostno izvedene prireditve. Iz slavnostnega govora predsednika je bilo razvidno, da je življenje in delo v krajevni skupnosti živahno in usmerjeno v željo po ureditvi kraja in zagotovitvi kakovostnejšega življenja ljudi v Novi Cerkvi. Čeprav časi niso naklonjeni večjim projektom, se Nova Cerkev ureja in projekti, ki čakajo na realizacijo, se pripravljajo.

 

Manjša dela, ki spreminjajo podobo kraja in kakovost življenja, so pogoj za varnost ljudi.

 

Za boljšo varnost v kraju sta poskrbeli dve pridobitvi: izgradnja pločnika od Prekorška do parkirnega prostora pri večnamenski dvorani v dolžini tristo dvajset metrov in od Ževarta do Oprešnika v dolžini sto dvajset metrov. Pri šoli in večnamenski dvorani je zaključeno nasipavanje za parkirni prostor, ki je ob večjih prireditvah nujno potreben. Pokopališče je spremenilo podobo, saj so uredili poti in položili betonske plošče ter uredili južni del pokopališča. Socka je dobila urejen in dolgo pričakovani prehod za pešce, varnost v cestnem prometu se je izboljšala. V tem letu so pripravili idejni projekt za kanalizacijo med Socko in Novo Cerkvijo. Na podružnični šoli v Socki so namestili podstrešno izolacijo in zamenjali kritino. Zaradi dotrajane strehe je bila zamenjana strešna kritina na stavbi v Novi Cerkvi 22. V tem obdobju je bil zgrajen prizidek pri gasilskem domu, kjer so z novimi in pokritimi stopnicami omogočili lažji dostop do dvorane. Na področju razsvetljave so bili v vasi in v novem naselju v Novi Cerkvi zamenjani stebri javne razsvetljave. Kako veliko pomeni pitna voda sta pokazali otvoritvi vodohrama v Veliki Ravni in izgradnja druge faze vodovoda v Hrenovi. Prispevek občanov v delu je bil velik. V Trnovljah pri Socki so uredili sedeminosemdeset metrov dolg kanal. Pri nekaterih delih je s svojimi sredstvi pomagala tudi Občina Vojnik. Pogoji niso ugodni za večja dela na cestah, vendar so bila v preteklem obdobju opravljena nekatera dela na javnih asfaltnih in makadamskih poteh. Krajevna skupnost je poskrbela za čiščenje jarkov in jaškov. Na asfaltiranje čaka nekaj javnih poti, ki bi naj dobile prevleko v letu 2015. V mesecu avgustu je predviden začetek izgradnje kanalizacije od Razdelja do Polž. Pri oceni dela je opozoril na korektno in pravočasno opravljeno delo zimske službe, ki skrbi za petinsedemdeset kilometrov cest. Svoj pregled opravljenega dela je zaključil z zahvalo za dobro sodelovanje Občini Vojnik, svetnici in svetnikom iz naše krajevne skupnosti, članom sveta krajevne skupnosti, učiteljem in učencem obeh podružničnih šol, vsem predsednikom društev in organizacij, župniji Nova Cerkev in vsem krajanom, ki so pri delih sodelovali.

 

»... smo ljudje, ki dveh stvari ne znamo: sesti v prvo vrsto in se zahvaliti.«

 

Gospod Beno Podergajs je izpostavil besedi hvala in veselimo se, ki ju lahko uporabi ob oceni sodelovanja s krajevno skupnostjo Nova Cerkev. V kraju, kjer živi 2200 prebivalcev, v vaseh, ki so raztresene okoli Socke, Lemberga in Nove Cerkve, je čutiti sodelovanje, enotnost in pripadnost občini. Poudaril je status krajevne skupnosti kot pravne osebe, sodelovanje v tej skupnosti in enakovreden položaj Nove Cerkve v občini Vojnik. Poudaril je potrebo po racionalizaciji pri določenih projektih in skupno rabo že izgrajene infrastrukture. Vsem nagrajencem je čestital in uporabil citat Antona Trstenjaka: »Slovenci smo ljudje, ki dveh stvari ne znamo delati: sesti v prvo vrsto in se zahvaliti.« Po njegovem mnenju je uspešen razvoj kraja plod dobrega sodelovanja in prispevek dela ljudi, ki delajo prostovoljno. Vsem nagrajencem je čestital.

 

Uradne obrazložitve dobitnikom priznanj:

 

Marija in Jože Štokovnik iz Socke – za aktivno delovanje v društvih in organizacijah v KS Nova Cerkev

Mira in Jože Štokovnik delata v TD Nova Cerkev že vrsto let. Oba sta aktivna člana, vedno pripravljena sodelovati v zadanih nalogah društva. Njuno področje dela je široko, saj pomagata pri pripravi prireditev, srečelovu, pripravi pogostitev na stojnicah, udeležujeta se tekmovanj v kuharskih spretnostih, čistilnih akcij, Holcerije v Vitanju in vse zadolžitve opravita dobro. Oba sta aktivna člana tudi v Prostovoljnem gasilskem društvu Nova Cerkev in drugih društvih v kraju.

 

Silvana Jakop iz Homcaza aktivno delovanje v društvih in organizacijah v KS Nova Cerkev

Silvana Jakop je aktivna članica v različnih društvih v kraju. Svoj prosti čas nesebično namenja delu v TD Nova Cerkev, v katerem sodeluje pri vseh nalogah, za katere je zadolžena. Redno se udeležuje čistilnih akcij. Pri svojem delu je zanesljiva, aktivna v skupini, ki tekmuje v kuharskih spretnostih, in tu dokazuje, da je dobra kuharica. Predstavlja Novo Cerkev in občino s svojo prisotnostjo kuhanja raznovrstnih jedi po celotni Sloveniji. Njena dobra volja in pripravljenost za delo sta odliki, ki potegneta za seboj marsikaterega člana društva. Silvana je tudi aktivna članica Smučarskega društva Vizore. S svojo požrtvovalnostjo in odnosom do vseh prireditev v kraju je zelo priljubljena in aktivna.

 

Boltežar Orlčnik iz Nove Cerkve – za dolgoletno aktivno delo v Turističnem društvu Nova Cerkev

Boltežar Orlčnik je aktiven član TD Nova Cerkev. Vedno je pripravljen pomagati in svoje naloge opravlja dobro. Njegovo področje dela so »torkovi« pohodi po vaseh in hribih KS Nova Cerkev in njene okolice. V jesenskem, zimskem in spomladanskem času organizira in vodi pohode, ki se jih udeležuje povprečno 20 pohodnikov, pohod traja do dve uri in v zadnji sezoni je bilo izvedenih 35 pohodov. Poti, ki jih izbira, so varne, za pohodnike zanimive in vsi, ki si želijo rekreacije, se lahko pridružijo. Pohodi so zabavni, ljudi družijo, krepijo pripadnost društvu in kraju. Vsako leto Bolti poskrbi za zaključno druženje in podelitev diplom vsem, ki se redno udeležujejo vadbe. Njegov način dela je natančen, varen, prilagojen vsem udeležencem pohoda in zabaven sprehod po našem okolju. Njegovo delo v društvu podira meje kraja, saj se pohodov udeležujejo tudi krajani iz drugih občin.

 

Alojz Majcen iz Socke – za dolgoletno delo v KUD Godba na pihala Nova Cerkev

Alojz Majcen je eden izmed ustanoviteljev Godbe na pihala in eden izmed tistih, ki so vsa leta skrbeli za njeno rast. Zaslužen je za oskrbo godbenikov z enotnimi oblačili. Bil je tudi podpredsednik KUD Godba na pihala. Priznanje podeljujemo za sedemindvajsetletno igranje v godbi. Alojz je aktiven tudi na drugih področjih, in sicer v športnem in kulturnem društvu.

 

Jan Kovač iz Nove Cerkveza hitre izvoze na intervencije in dolgoletno aktivno tekmovanje v desetini članov »B«

Janko Kovač je vstopil v gasilske vrste davne ga leta 1970 in je od takrat ves čas aktiven pri delu in življenju društva. Po opravljenih osnovnih gasilskih usposabljanjih v letih 1976 in 1979 je leta 2010 opravil še tečaj za gasilskega strojnika, medtem pa leta 1996 dosegel čin gasilca druge stopnje. Vseskozi aktivno sodeluje pri različnih dejavnostih v društvu, kot šofer se je izkazal pri hitrih izvozih na gasilske intervencije, dolgo časa pa uspešno sodeluje na tekmovanjih v desetini »B«. Aktiven je tudi pri različnih drugih prireditvah društva, že nekaj časa pa je nepogrešljiv član ekipe za pripravo jedi na gasilskih veselicah – peka vola na žaru. Za svoje dosedanje delo v društvu je prejel več priznanj, tudi bronasti znak Civilne zaščite leta 2011 in gasilsko odlikovanje tretje stopnje 2013.

 

Aleksander Kovač iz Nove Cerkve – za hitre izvoze na intervencije in dolgoletno aktivno tekmovanje v desetini članov »B«

Aleksander Kovač je vstopil v gasilske vrste leta 1974, v društvu PGD Nova Cerkev pa je aktiven od leta 2002. Vseskozi je izredno aktiven in je bil kot tak gasilec različnih funkcij v društvu. Več kot desetletje je član upravnega odbora društva, aktiven je tudi v operativi kot glavni strojnik in vodja avtoparka. Še kot član PGD Škofja vas je sodeloval na gasilski olimpijadi v Berlinu leta 1993. Kot član PGD Nova Cerkev se je kot šofer izkazal pri hitrih izvozih pri intervencijah in kot dolgoletni udeleženec tekmovanj v desetini »B«. Aktiven je tudi pri vseh drugih aktivnostih v društvu, zlasti na gasilskih veselicah, kjer je nepogrešljiv pri organizaciji in delu oskrbe s pijačo. Za svoje aktivno delo je prejel več gasilskih priznanj in odlikovanj, nazadnje gasilsko odlikovanje tretje stopnje leta 2013 in leta 2014 priznanje za dolgoletno delo v gasilstvu – 40 let.

 

Vili Furlan iz Lemberga – za dolgoletno delo v Prostovoljnem gasilskem društvu Lemberg

V društvu je začel delovati leta 1968 kot pionir gasilec in bil v vseh letih v njem aktiven: bil je nosilec funkcij, operativec, skrbel je za strojno opremo. Ves čas se je izobraževal, postal je gasilski častnik druge stopnje in skrbel za vzgojo mladih gasilcev. Priznanje mu izrekamo za delo v društvu, kraju in za njegov odnos do sokrajanov.

 

Jože Jeseničnik iz Socke – za dolgoletno vsestransko pomoč društvom v KS Nova Cerkev

Jože Jeseničnik je krajan v pravem pomenu besede. Aktiven je v vseh treh društvih, ki delujejo na območju Socke. Je izvrsten strojnik gradbene mehanizacije, nepogrešljiv pri izgradnji cest, vodovodov in drugih gradbenih del v kraju. V svojih 27-ih letih dela v Gasilskem društvu Socka je opravil veliko prostovoljnih del pri obnovi gasilskega doma in njegove okolice. Nepogrešljiv je pri intervencijah, kjer je potrebna gradbena mehanizacija; največkrat pri poplavah, zemeljskih plazovih in ob odstranitvah posledic požarov. Skoraj vsakokrat je boter novim gasilskim pridobitvam v društvu. Aktiven je tudi v Športnem društvu Socka, ki mu je veliko pomagal pri izgradnji koče na Strnadovem travniku. Jože je aktiven član Kulturnega društva Socka: pleše v plesni skupini Grofje in Folklorni skupini Socka. Vedno pomaga pri organizaciji prireditev, ki jih organizira KD Socka. Jože je predsednik Vaškega vodovoda Socka, za kar porabi precej časa in živcev. Vedno priskoči na pomoč domačinom, ko je to potrebno. Predvsem zanj velja, da ne sodi med tiste, ki so v svojem kraju le turisti. 

 

Po končani svečani seji in podelitvi priznanj smo z nagrajenci malo poklepetali in obujali spomine na vse tiste dogodke, ki so jih preživeli aktivno, v svoje veselje in dobro vseh nas. Vsem iskrene čestitke in naj bodo priznanja pobuda za delo v prihodnje.

 

Lea Sreš
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 117
Izšla: 13.12.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2
24.01.2018 | Tečaji in delavnice
Predavanje o zeliščih
31.01.2018 | Ostalo
Delavnica Repair cafe
24.01.2018 | Tečaji in delavnice
Predavanje o zeliščih
25.01.2018 | Ostalo
Delavnica "Izdelki, kot dodatki za dom"
25.01.2018 | Ostalo
Predavanje "Predstavitev eksorcizma"
29.01.2018 | Ostalo
Predavanje: Vstanimo, v suženjstvo zakleti!
31.01.2018 | Ostalo
Delavnica Repair cafe

Bodite prvi pri oddaji mnenja.