Logo MojaObčina.si

Vojnik

DANES
31°C
15°C
JUTRI
28°C
15°C
Deli

Pokopališče Nova Cerkev

Že v pomladnih mesecih lanskega leta nas je predstavnik Pogrebne službe Raj obvestil o vdoru srn na pokopališče v Novi Cerkvi. Krajevna skupnost Nova Cerkev je takoj obvestila Lovsko družino Vojnik, ki so si zadevo ogledali skupaj s predsednikom Slavkom Jezernikom.

Člani lovske družine so večkrat opravili ogled terena, prav tako se je začela izvedba zaščitne ograje na novem in starem delu pokopališča. Ko smo vse to opravili, so se srne usmerile na glavni vhod na pokopališče, iz zahodne smeri. Zato prosimo vse krajane oziroma obiskovalce pokopališča, da za seboj zapirajo vrata, saj bomo le tako lahko preprečili srnam vhod na pokopališče. V izdelavi so tudi vhodna vrata iz smeri mrliške veže.


Krajevna skupnost Nova Cerkev je naročila izdelavo vrat na harmoniko pri predprostoru pri mrliški veži Nova Cerkev. Vrata bodo izdelana tako, da se bodo lahko v zimskem času zaprla, v poletnem času pa bodo odprta. Letos se bodo sanirali poškodovani betonski tlakovci na parkirišču pred pokopališčem.

 

Tekst: Slavko Jezernik

Foto: Lea Sreš

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi