Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 28.06.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo delno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 20 stopinj Celzija.
16°C | 28°C
četrtek, 29.06.2017
16°C | 25°C
petek, 30.06.2017
14°C | 28°C
sobota, 01.07.2017
15°C | 24°C
nedelja, 02.07.2017
12°C | 24°C
Opozorila
Torek, 27.6.2017 ob 19h
V sredo popoldne in zvečer bodo že lahko nastale močnejše nevihte, ob prehodu vremenske fronte v noči na četrtek pa bodo krajevni nalivi in močnejši sunki vetra, ni izključen pojav toče.
16°C
28°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Podelitev krajevnih priznanj v Novi Cerkvi - ......


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
26.09.2013      19:48
A A

Podelitev krajevnih priznanj v Novi Cerkvi - obrazložitev


Vsaka krajevna skupnost ima skupino ljudi, ki imajo željo po skupnem delu, željo po ustvarjanju dobrega, po umetniškem ustvarjanju, živijo z nami in so nam samoumevni.


Barbara Oblonšek
Barbara Oblonšek
Deli:

V kraju potrebujemo pevce, glasbenike, aktivne posameznike in skupine, ki poskrbijo, da so naše prireditve in dogovorjena dela izvedena tako, kot smo se dogovorili. Da delo napreduje, da izvedemo prireditev, so ti posamezniki del mozaika, ki brez njih ne bi bil popoln. Vsako leto ob krajevnem prazniku izberemo nekaj tistih ljudi, ki že leta delajo v skupno dobro, se izpostavijo in v prostem času aktivno živijo v dobro kraja. Njihovo delo je v kraju opaženo, postali so prejemniki krajevnih priznanj.

Vinko Božnik – Peti je začel pred štiridesetimi leti v cerkvenem mešanem pevskem zboru in prav toliko let poje v Moškem pevskem zboru Nova Cerkev, je tudi pevec v skupini Stari prijatelji. Že dolga leta svoj prosti čas namenja za delo v Prostovoljnem gasilskem društvu Lemberg. Njegova zadolžitev je skrb za cerkev sv. Katarine v Lembergu, kjer skrbi za okolico in sakralni objekt kot ključar in oskrbnik.

Bojan Pekošak – Njegovo področje poustvarjanja je glasba na pihala. Priznanje je sprejel za dolgoletno ustvarjanje v Godbi na pihala Vojnik, Godbi na pihala Nova Cerkev in za aktivno delo na področju kulture.

Barbara in Branko Oblonšek – Priznanje prejmeta za aktivno delo in prevzem vodenja del pri izgradnji vodohrama in vodovodne napeljave v 2012/13 na Veliki Ravni.

Franc Novak – Že vrsto let se aktivno vključuje v delo v krajevni organizaciji Zveze borcev za vrednote NOB, kjer že trinajst let opravlja delo praporščaka in poverjenika za Novo cerkev. Aktiven je v Prostovoljnem gasilskem društvu Nova Cerkev, kjer je kot veteran zadolžen za izročanje koledarjev občanom ob novem letu.

Etno glasbena skupina »Vrajeva peč« Kulturno društvo Socka – Njihova značilna krajevno obarvana glasba in noša nas že trideset let spremljata na veliko prireditvah. Njihovo delo ohranja kulturno dediščino kraja in seznanja mlade s preteklostjo.

Življenje brez letošnjih nagrajencev v Novi Cerkvi ne bilo takšno, kot ga živimo. Vsak izmed njih je zaslužen za razvoj kraja, zato vsem iskreno čestitam.

 

Lea Sreš

Foto: J. Vovk

    
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 115
Izšla: 19.06.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 28 29 30 1 2 3 4 5 6 7
28.06.2017 | Ostalo
Repair cafe
30.06.2017 | Ostalo
ULICA ŽALOSTNIH OBRAZOV
02.07.2017 | Kultura
SOCKA POJE, PLEŠE IN IGRA
28.06.2017 | Ostalo
Repair cafe
30.06.2017 | Ostalo
ULICA ŽALOSTNIH OBRAZOV
02.07.2017 | Kultura
SOCKA POJE, PLEŠE IN IGRA
03.07. - 07.07.2017 | Šport
TEČAJI TENISA ZA OTROKE V ČASU ŠOLSKIH POČITNIC
04.07.2017 | Ostalo
Delavnica "Poslikajmo in zasadimo si cvetlične lončke"

Bodite prvi pri oddaji mnenja.