Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 25.06.2017

oblačno
Popoldne bo sončno z nekaj spremenljive oblačnosti. Nastale bodo krajevne nevihte. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 29 do 34 stopinj C.
18°C | 28°C
torek, 26.06.2017
15°C | 30°C
sreda, 27.06.2017
14°C | 32°C
četrtek, 28.06.2017
16°C | 32°C
Opozorila
Sobota, 24.6.2017 ob 15h
V popoldanskem in večernem času so možne močnejše nevihte s sunki vetra in nalivi, ni izključen pojav toče.
18°C
28°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Novo v Vojniku - zabojniki za tekstil za ......


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
17.12.2013      11:09
A A

Novo v Vojniku - zabojniki za tekstil za inovativne izdelke


V občini Vojnik so odslej na novo nameščeni trije zabojniki za zbiranje oblačil, tekstila, obutve in modnih dodatkov Centra ponovne uporabe, Občine Vojnik in družbe Simbio, d. o. o. Zabojniki so nameščeni na lokacijah ekoloških otokov pri cerkvi v Vojniku, v Novi Cerkvi pri trafo postaji in na cesti v Tomaž. Vsak sončno rumen zabojnik je opremljen z navodilom za uporabo ter navodili za zbiranje, kar omogoča uporabnikom, da hitro in enostavno prepoznajo, kaj sodi v namenske zabojnike.


*
*
Deli:

V zabojnikih zbrana oblačila, obutev in modne dodatke prevzame lokalni Center ponovne uporabe Vojnik, ki ves zbran material pregleda in ga pripravi za nadaljnjo uporabo. Bistvena prednost oddaje oblačil v namenske  zabojnike je, da se ves zbran material uporabi v lokalnem okolju, kar prispeva k razvoju novih delovnih mest, za razliko od drugih zbiralcev, ki imajo edini cilj prodajo v države tretjega sveta. Seveda od takšnih zabojnikov lokalna skupnost nima prav veliko, saj posredno sodeluje pri izvozu delovnih mest v države tretjega sveta, kjer te izdelke sortirajo in prodajo. Izdelke Centra ponovne uporabe Vojnik, ki so izdelani iz zbranega lokalnega tekstila in oblačil, lahko dobite v zeleni trgovini po simboličnih cenah, od modno oblikovanih oblačil, blazin, predpasnikov, pregrinjal, oblačil za posebne priložnosti, vreč za žita, zapiralnikov vrat in še veliko drugega. Prav tako vam hitro in poceni popravijo vaša najljubša oblačila, kar prispeva k varčevanju in varovanju okolja.

Vabimo vas, da obiščete Center ponovne uporabe na Celjski cesti 14 v Vojniku,vsak dan med 9.00 in 17.00. »Prinesite in odnesite«, tako bodo izdelki krožili. Ni potrebno, da kupujete izdelke, ki so pripeljani več 10.000 kilometrov daleč. Naj bodo lokalna delovna mesta in zeleni izdelki in storitve odziv na obstoječo krizo in priložnost za zeleno občino Vojnik, ki svojo trajnostno usmeritev dokazuje tudi v praksi.

 

Kontakti CPU Vojnik:: tel: 0599 331 44, gsm:031 641 937, www.centerponovneuporabe.si     

                                   

dr. Marinka Vovk

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 115
Izšla: 19.06.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3
24.06.2017 | Šport
30 - letnica SD Vizore
25.06.2017 | Kultura
Socka poje, pleše in igra
28.06.2017 | Ostalo
Repair cafe

Bodite prvi pri oddaji mnenja.