Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 20.09.2018

pretežno jasno
Danes bo povečini sončno, zjutraj bo po nekaterih kotlinah in dolinah megla. Popoldne v hribovitem svetu ni povsem izključena kakšna kratkotrajna ploha ali nevihta. V Vipavski dolini in na Krasu bo prehodno pihala šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 24 do 28, na Primorskem do 30 °C.
13°C | 26°C
petek, 19.09.2018
13°C | 27°C
sobota, 21.09.2018
13°C | 29°C
nedelja, 22.09.2018
14°C | 20°C
ponedeljek, 23.09.2018
10°C | 23°C
Opozorila
Četrtek, 20.9.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
26°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Poudarki jeseni in mesecev iztekajočega leta


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
05.12.2016      21:15
A A

Poudarki jeseni in mesecev iztekajočega letaCesta Dobrotin (Rebevšek–Brezovšek)
Cesta Dobrotin (Rebevšek–Brezovšek)
Deli:

Dobro delo režijskih odborov za pripravo cest na asfaltiranje

V jesenskem času smo asfaltirali štiri odseke cest, ki so bili v načrtu za asfaltiranje več let. Dobro sodelovanje sokrajanov je pripomoglo k odgovorni pripravi podlage, ki je osnova za obstojno asfaltno podlago. Na novo asfaltirani odseki so: Ilovca (Kolar, Pilko), Ivenca (Kroflič, Petrej), cesta proti planinskemu domu na Tomažu,

cesta Dobrotin (Rebevšek–Brezovšek), cesta Gradišče (Rožen; Klajnšek). Asfaltirana je bila tudi avtobusna postaja v Pristavi. V oktobru je bil saniran velik plaz v Bovšah in ob tem tudi rekonstruirana cesta. 

Planiranje investicij v letu 2017
V mesecu septembru smo pripravljali plan del in investicij za vključitev v proračun za leto 2017 ter tudi finančni načrt za krajevno skupnost. Pri planiranju se trudimo prisluhniti sokrajanom in načrtovati ter uresničiti projekte, ki omogočajo izboljšanje pogojev bivanja, delovanja in sodelovanje vsakega posameznika ter tudi celotne skupnosti.
  

Priprave na zimsko službo

V mesecu oktobru smo podpisali pogodbe z izvajalci zimske službe, in sicer z: Matejem Kuglerjem, Maksimiljanom Lipovškom, Francijem Landekerjem, Martinom Kukovičem in Jurijem Sitarjem. Izvajalci bodo skrbeli za prevoznost javnih poti. Vse uporabnike cest pa prosim za strpnost ter ustrezno opremo glede na zimske razmere.
  

Ko človek v nesreči ni sam

Leto, ki se izteka, je pustilo v vsakem izmed nas mnogo sledi. Čeprav bi želela, da bi lahko vsi razmišljali le o lepih spominih, žal ni tako. Takrat, ko se zgrnejo temni oblaki, mnogo pomeni roka pomoči, prijazna beseda. Hvala vam, spoštovani sokrajani in sokrajanke, ki ste s svojimi prispevki pomagali obema družinama, ki sta v požarih utrpeli izgubo doma in gospodarskega poslopja. Pri zbiranju pomoči so veliko svojega časa in truda vložili: Marjan Oprčkal, Branka Šket ter Veronika Lužar, za kar se jim iskreno zahvaljujem.

  

Lidija Eler Jazbinšek
Foto: Franc Kuzman
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Ogledalo? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Ogledalo
Keršova ulica 8
Tel:(03) 780 06 40
Ogledalo
Številka: 119
Izšla: 21.06.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.