Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.07.2018

delno oblačno
Zvečer in ponoči bo pretežno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 12 do 17, ob morju okoli 20 °C.
13°C | 31°C
sobota, 21.07.2018
16°C | 29°C
nedelja, 22.07.2018
16°C | 26°C
ponedeljek, 23.07.2018
15°C | 28°C
Opozorila
Četrtek, 19.7.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
31°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Krajevna skupnost povezuje ljudi


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
15.09.2016      2:38
A A

Krajevna skupnost povezuje ljudi


Praznovanje krajevnega praznika je priložnost, da poudarimo pridobitve v kraju in se zahvalimo prizadevnim posameznikom, ki so s svojim prostovoljnim delom prispevali k boljšemu in lepšemu življenju v Novi Cerkvi.


Letošnji nagrajenci po podelitvi priznanj
Letošnji nagrajenci po podelitvi priznanj
Deli:

Za uspešno delo je pomemben predsednik Sveta KS

Življenje in delo v krajevni skupnosti je uspešno, če ta ljudi povezuje in jim omogoča razvoj in zadovoljitev njihovih želja. Slavko Jezernik je človek, ki je delo predsednika vzel zelo resno, saj je njegov vsakdan sestavljen iz spremljanja dogodkov v vsaki izmed 17 vasi KS Nova Cerkev. Pozna vsako cesto, vsako težavo ljudi, spremlja in aktivno sodeluje v različnih društvih. Prav je, da se mu ob krajevnem prazniku Nove Cerkve zahvalimo za svoje delo in pripadnost kraju.


Delo v društvih in organizacijah bogati ljudi

Na slavnostni seji, ki je bila namenjena tudi praznovanju 25-letnice osamosvojitve Slovenije, je Slavko Jezernik poudaril pridobitve v kraju. V nagovoru se je zahvalil društvom in organizacijam ter krajane opomnil, da se v času praznovanja krajevnega praznika pokaže prizadevno delo članov društev, saj s številnimi prireditvami in dogodki obogatijo praznovanje in ponudijo krajanom veliko možnosti za povezovanje in druženje. Koledar dogodkov je pester in kakovosten, množičnost pa bogati življenje v Novi Cerkvi.

Za ljudi je vedno pomembno reševanje komunalnih težav

Slavko Jezernik je izpostavil vse pridobitve na komunalnem področju, ki ljudem omogočajo lažje in lepše življenje. Nova Cerkev bo dobila dve avtobusni postaji, nadaljujejo se dela za širjenje kanalizacije; pridobljena idejna projekta za relacijo Socka - Nova Cerkev, Lemberg – Nova Cerkev, za Razdelj gradbeno dovoljenje (začetek del, ko dobimo sredstva),  idejni projekt ureditev okolice šole. Društva v kraju so dobila domovanje v drugem nadstropju gasilskega doma. Vse ceste so bile vzdrževane in nekatere  popravljene, v okviru zmožnosti, redno čiščeni kanali in jaški, zimska služba je dobro opravila delo. Sanacija brežin pod gradom Lemberg je zaključena.  Asfaltiranje javnih poti je potekalo po programu: novo asfaltno preobleko so dobili na delu cestišč na relaciji Nova Cerkev – Uršt, v Trnovljah, Straži, Socka – Guček, v Čreskovi, v Vizorah  Kolenc – Sešel, v Landeku, cesta v Čreskova – Klanc od Pačnika – Gorenšeka. Za krajane je pomembno, da Občina na ARSU urejaa dokumentacijo protipoplavnih ukrepov med Socko, Novo Cerkvijo in Višnjo vasjo.  Za utrjevanje bankin z cementnim postopkom bo KS privarčevala, izvedeni poizkusi kažejo na dobro prakso.


V tem letu je kraj  veliko pridobil

Slavko Jezernik je poudaril pridobitve na komunalnem področju, ki ljudem omogočajo lažje in lepše življenje. Veliko dela bo zahtevalo krpanje poškodovanih asfaltnih javnih poti, zgradili bomo most v Lembergu, pripravljamo dokumentacijo za asfaltiranje javnih poti v Čreskovi in Straži, Vizorah, Socki, klance pri Pušniku v Socki, med Ernecli in Švabi v Hrenovi, med Založniki in Potočniki v Selcah in od Kamenikov do Ovčarjev v Vizorah in cesta do graščine v Socki. Pomembna pridobitev bo  urejen graščinski park v Socki in oddali smo vlogo za sanacijo državne ceste ceste do Socke.


Ljudje so tisti, ki predstavljajo razvoj kraja

Danica in Branko Gobec sta člana TD Nova Cerkev. Aktivno se vključujeta v društvene dogodke in s svojim delom pripomoreta k uspešnemu delu društva. Danica vsa leta ureja in skrbi za društveno stojnico, pomaga pri akcijah in s pozitivnim odnosom ustvarja dobre medsebojne odnose. Branko vsa leta uspešno kuha za društvo, saj so na prireditvah njegovi bograči postali že legendarni.

 

Ida Grobelnik je mentorica planincev v POŠ Nova Cerkev. Poleg vzornega sodelovanja z vodniki PD Vojnik osnovnošolce seznanja z lepotami planin. Njena pobuda, da bi tudi v POŠ vpeljala skupino planincev, je na novo pot poleg učencev popeljala tudi starše, stare starše, prijatelje ... Njena zavzetost veča ugled šole, planinskega društva, kraja in občine. S svojim delovanjem nenehno spodbuja k zdravemu načinu življenja, druženju, skrbi in pozitivnemu odnosu do narave in naravnih lepot.

 

Tatjana Majcen je kot dolgoletna članica PGD Nova Cerkev že šest let aktivna na področju dela z mladimi in je njihova predsednica. Z mladimi se je udeleževala tekmovanj, kvizov znanja in počitniških gasilskih kampov. Mladi so pod njenim mentorstvom pomagali tudi pri različnih gasilskih prireditvah, predvsem pri izdelavi in prodaji srečk na gasilskih veselicah. Opravila je začetni in nadaljevalni tečaj za gasilca. Za aktivno delo je prejela različna priznanja.

Ivan Tratnik poje pri Moškem pevskem zboru KUD Nova Cerkev že od samega začetka, to je več kot 40 let, in pri Mešanem cerkvenem zboru. Redno hodi na vaje ter sodeluje na nastopih obeh zborov, tako v domačem kraju kot drugje. S svojim prepoznavnim glasom daje moškemu pevskemu zboru prav posebno noto. Je dober čebelar in dolgoletni blagajnik.

Silvo Ovtar je dolgoleten, vsestransko aktiven in delaven član PGD Lemberg. Nepogrešljiv je v operativni ekipi in pri vseh dejavnostih društva. Je pobudnik postavljanja tradicionalnega adventnega venčka in božičnih jaslic. Je tudi pobudnik in neuradni vodja skupine, ki tekmuje v spajanju sesalnega voda. Aktivno dela pri organizaciji varstva pred požari in drugimi elementarnimi nesrečami. Je član Mešanega pevskega zbora v Novi Cerkvi. 

Tomaž Majcen je že 30 let član Godbe na pihala Nova Cerkev, zadnja tri leta tudi njen dirigent. Njegova glasbena izobrazba je dolga in pestra. Je ustanovni član Godbe na pihala Nova Cerkev. Kot glasbenik in skladatelj je sodeloval z najvidnejšimi imeni narodno-zabavne glasbe, nastopal je v tujini. Svoje znanje in ljubezen do glasbe prenaša na mlade. Poučuje v Sloveniji, Avstriji in Italiji. Skrbi tudi za novo generacijo glasbenikov v naših krajih.

Iskrene čestitke vsem nagrajencem. Prireditev se je nadaljevala spominsko komemoracijo pri spomeniku padlim v drugi vojni, kjer je Branko Delčnjak spomnil na dogodke iz polpretekle zgodovine in ovrednotil današnje dogodke. Praznovanje se je nadaljevalo z revijo ansamblov, tekmovanjem za pokal KS in gasilsko veselico.

 

Lea Sreš in Slavko Jezernik

Foto: Lea Sreš
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 119
Izšla: 21.06.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Julij 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
19.07.201 | Ostalo
Ali sem fit
20.07.2018 | Tečaji in delavnice
Peka domačega kruha za potovanje
21.07.2018 | Družabni dogodki
Gasilska veselica PGD Lemberg
25.06.201 | Tečaji in delavnice
Tečaji tenisa za otroke
25.07.2018 | Tečaji in delavnice
Repair cafe - kavarniška popravljalnica z mojstri
19.07.201 | Ostalo
Ali sem fit
20.07.2018 | Tečaji in delavnice
Peka domačega kruha za potovanje
21.07.2018 | Družabni dogodki
Gasilska veselica PGD Lemberg
25.06.201 | Tečaji in delavnice
Tečaji tenisa za otroke
25.07.2018 | Tečaji in delavnice
Repair cafe - kavarniška popravljalnica z mojstri

Bodite prvi pri oddaji mnenja.