Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.04.2018

pretežno jasno
Danes bo večinoma jasno, popoldne bo na severu države nastalo nekaj kopaste oblačnosti. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 24 do 29, na obali malo nad 20 °C.
8°C | 27°C
ponedeljek, 21.04.2018
5°C | 26°C
torek, 23.04.2018
9°C | 29°C
sreda, 24.04.2018
11°C | 25°C
četrtek, 25.04.2018
8°C | 27°C
Opozorila
Nedelja, 22.4.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
27°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Jernejev park, park zaslužnih


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
03.12.2017      16:15
A A

Jernejev park, park zaslužnih


Z željo na jutri smo skupaj z župnikom Antonom Pergerjem našli lokacijo. Po predstavitvi idejne zasnove župnijskemu svetu je zasaditev v parku dobila zeleno luč. Fanika Škorja Pušnik je izbrala drevesne vrste, in sicer lipe, jerebike, omorike in pisane javorje. V parku je nekaj več dreves, svoje mesto sta poleg zlatih nagrajencev dobila tudi graditelj farne cerkve župnik Andrej Vodušek in dr. Stanislav Lipovšek, prejemnik častnega priznanja občine Vojnik.


Deli:

Lipa je drevesna vrsta, razširjena v večjem delu Evrope, od Iberskega polotoka do Črnega morja. Že v antiki je starim Grkom in Rimljanom drevo simboliziralo prijateljstvo ter nežno, zvesto ljubezen, pa tudi kasneje so številna evropska ljudstva, predvsem tista slovanskega izvora, povzdignila lipo v obredno drevo, ki je bilo predmet čaščenja. Tudi v slovenskem ljudskem izročilu je zaslediti zapuščine takšnega odnosa do lipe, predvsem v ljudskih plesih okrog vaške lipe. Nekaj simbolike zagotovo predstavlja tudi del naših nagrajencev, ki so s svojo ljubeznijo in razdajanjem pustili pečat v kraju in ljudeh.


Pri sami izvedbi gre zahvala Mirku Kraševcu, Danilu Bojanoviču in Igorju Izlakarju ter njuni ekipi, ki so uredili poti, ter sodelavcem režijskega obrata, ki so pomagali pri posaditvi dreves. Kljub slabemu vremenu ni manjkalo zadovoljstva nagrajencev in ponosa ob tem, da za vsakega v parku raste drevo. Samo slovesnost smo zaključili s pesmijo Moškega pevskega zbora KUD France Prešeren Vojnik, blagoslovom parka, ki ga je opravil dr. Stanislav Lipovšek. Poslovili smo se z obljubo, da se spomladi srečamo ter preverimo, kako drevesa rastejo.

 

Tekst: Petra Pehar Žgajner
Foto: Lea Sreš

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 118
Izšla: 01.03.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 22 23 24 25 26 27 28 29 30 1
22.04.2018
Danes ni dogodkov.
30.04.2018 | Družabni dogodki
Kresovanje
01.05.201 | Družabni dogodki
Prvomajska budnica

Bodite prvi pri oddaji mnenja.