Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.07.2018

oblačno
Zvečer in v prvem delu noči se bodo še pojavljale krajevne plohe in nevihte, nekatere bodo lahko močnejše. V drugi polovici noči se bo vreme prehodno umirilo. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 18, ob morju okoli 20 °C.
15°C | 26°C
torek, 23.07.2018
17°C | 28°C
sreda, 24.07.2018
14°C | 29°C
četrtek, 25.07.2018
13°C | 29°C
Opozorila
Sobota, 21.7.2018 ob 16h
Do sredine noči na nedeljo bodo možna krajevna neurja.
15°C
26°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Jernejev park, park zaslužnih


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
03.12.2017      16:15
A A

Jernejev park, park zaslužnih


Z željo na jutri smo skupaj z župnikom Antonom Pergerjem našli lokacijo. Po predstavitvi idejne zasnove župnijskemu svetu je zasaditev v parku dobila zeleno luč. Fanika Škorja Pušnik je izbrala drevesne vrste, in sicer lipe, jerebike, omorike in pisane javorje. V parku je nekaj več dreves, svoje mesto sta poleg zlatih nagrajencev dobila tudi graditelj farne cerkve župnik Andrej Vodušek in dr. Stanislav Lipovšek, prejemnik častnega priznanja občine Vojnik.


Deli:

Lipa je drevesna vrsta, razširjena v večjem delu Evrope, od Iberskega polotoka do Črnega morja. Že v antiki je starim Grkom in Rimljanom drevo simboliziralo prijateljstvo ter nežno, zvesto ljubezen, pa tudi kasneje so številna evropska ljudstva, predvsem tista slovanskega izvora, povzdignila lipo v obredno drevo, ki je bilo predmet čaščenja. Tudi v slovenskem ljudskem izročilu je zaslediti zapuščine takšnega odnosa do lipe, predvsem v ljudskih plesih okrog vaške lipe. Nekaj simbolike zagotovo predstavlja tudi del naših nagrajencev, ki so s svojo ljubeznijo in razdajanjem pustili pečat v kraju in ljudeh.


Pri sami izvedbi gre zahvala Mirku Kraševcu, Danilu Bojanoviču in Igorju Izlakarju ter njuni ekipi, ki so uredili poti, ter sodelavcem režijskega obrata, ki so pomagali pri posaditvi dreves. Kljub slabemu vremenu ni manjkalo zadovoljstva nagrajencev in ponosa ob tem, da za vsakega v parku raste drevo. Samo slovesnost smo zaključili s pesmijo Moškega pevskega zbora KUD France Prešeren Vojnik, blagoslovom parka, ki ga je opravil dr. Stanislav Lipovšek. Poslovili smo se z obljubo, da se spomladi srečamo ter preverimo, kako drevesa rastejo.

 

Tekst: Petra Pehar Žgajner
Foto: Lea Sreš

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 119
Izšla: 21.06.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Julij 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
21.07.2018 | Družabni dogodki
Gasilska veselica PGD Lemberg
25.06.201 | Tečaji in delavnice
Tečaji tenisa za otroke
25.07.2018 | Tečaji in delavnice
Repair cafe - kavarniška popravljalnica z mojstri
21.07.2018 | Družabni dogodki
Gasilska veselica PGD Lemberg
25.06.201 | Tečaji in delavnice
Tečaji tenisa za otroke
25.07.2018 | Tečaji in delavnice
Repair cafe - kavarniška popravljalnica z mojstri
27.07.2018 | Umetnost
Večer baročne glasbe - Jam Barock Kvartet

Bodite prvi pri oddaji mnenja.