Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.10.2017

oblačno
Danes bo oblačno. Zjutraj bo na zahodu začelo deževati, padavine bodo čez dan zajele vso državo. Predvsem v južni Sloveniji bodo tudi nevihte s krajevnimi nalivi. Zapihal bo okrepljen severni do severovzhodni veter, na Primorskem popoldne zmerna do močna burja. Meja sneženja se bo proti večeru spustila do nadmorske višine okoli 1200 m, v noči na ponedeljek pa tudi pod 1000 m. Najvišje dnevne temperature bodo od 8 do 14, na Primorskem do 18 stopinj C.
8°C | 14°C
ponedeljek, 23.10.2017
6°C | 12°C
torek, 24.10.2017
3°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 16°C
četrtek, 26.10.2017
5°C | 20°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 6h
Danes popoldne bo na Primorskem zapihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
8°C
14°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Iz krajevne skupnosti Frankolovo


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
28.08.2015      13:32
A A

Iz krajevne skupnosti Frankolovo


V preteklosti nam je v krajevni skupnosti s pomočjo državnih sredstev in sredstev Občine Vojnik uspelo zgraditi čistilno napravo v Globočah in primarni kanalizacijski kanal do OŠ Antona Bezenška Frankolovo. Na kanal je že priključenih nekaj stanovanjskih hiš ter OŠ in župnišče. Takšna obremenitev ni primerna za optimalno delovanje čistilne naprave, zato je nadaljevanje izgradnje kanalizacijskega omrežja tudi s tega stališča nujno in pomembno.


Pogled na gradbišče
Pogled na gradbišče
Deli:

Kanalizacija Frankolovo (II. etapa)

Vem, da nekateri komaj čakate, da se kanalizacijsko omrežje razširi na čim več območij, ki so v planu za prihodnje etape. Žal je naš kraj precej razgiban in oddaljen od centra, zato ne gre pričakovati, da bo kanalizacijo moč zgraditi do teh odmaknjenih zaselkov. Na takšnih lokacijah bo potrebna gradnja manjših ali individualnih čistilnih naprav. Kljub omenjenemu dejstvu smo veseli, da so se začela dela na izgradnji II. etape kanalizacijskega omrežja, ki obsega izgradnjo kanala od OŠ do cestnega križišča za Lipo in Dol pod Gojko, vse do mostu Mirtič. Izvajalec del je gradbeno podjetje PLIMA Žalec. Poleg kanala se bodo na tem odseku vgradili tudi hišni priključni jaški, na katere se bomo lahko priključili po uspešno opravljenem tehničnem pregledu. Priključitev na kanalizacijo bo možna v naslednjem letu. Na celotni trasi (pločnik ob državni cesti do križišča in cesta mimo gasilskega doma do mostu Mirtič) bo obnovljena tudi asfaltna prevleka.

 

Zapora ceste in obvozi

Gradnja kanalizacije zahteva tudi popolno zaporo ceste, zato so potrebni obvozi, ki jih žal v našem kraju ni na pretek. Zaradi tega smo skušali najti čim krajše obvoze za krajane Lipe, Dola, Zabukovja in druge prehodne uporabnike ceste. Daljši obvozi so možni čez Socko, Rakovo Stezo in Lipo. Najkrajši možni obvoz je pri frankolovski graščini mimo Selčana proti Gojki do Vovka in priključek na cesto Frankolovo – Trnovlje pri Socki. Na tej relaciji smo bili primorani zgraditi 50 metrov nove trase, ki nam je zaradi hribine povzročala nemalo težav. Vse krajane prosim za strpnost in iznajdljivost, da v času gradnje, ki bo s presledki trajala približno 3 mesece, najdete optimalne rešitve za obvoze in da vsi skupaj malo potrpimo.

 

Zunanja ureditev paviljona v graščinskem parku

Začela se je tudi dokončna ureditev površin prireditvenega paviljona v graščinskem parku. Dela obsegajo izvedbo platoja za postavitev šotora, izgradnjo fekalnega kanalizacijskega priključka za objekte v parku, gradnjo meteorne kanalizacije in asfaltiranje ceste do igrišča. Z omenjenimi deli bo paviljon skupaj z okolico dobil končno podobo in služil svojemu namenu, na kar smo krajani lahko ponosni.

 

Dušan Horvat, predsednik KS Frankolovo

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 116
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
22.10.2017 | Ostalo
Pohod po Tončkovi poti
25.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica Repair Cafe
26.10.201 | Ostalo
Komemoracija v Novi Cerkvi
27.10.2017 | Ostalo
Komemoracija na Frankolovem
27.10.2017 | Ostalo
Komemoracija v Vojniku
27.10.2017 | Kultura
Letni koncert Arclinskih fantov
28.10.2017 Ni kategorije
SLOVENSKO DALMATINSKI VEČER
31.10.2017 | Ostalo
Komemoracija na Stranicah
22.10.2017 | Ostalo
Pohod po Tončkovi poti
25.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica Repair Cafe
26.10.201 | Ostalo
Komemoracija v Novi Cerkvi
27.10.2017 | Ostalo
Komemoracija na Frankolovem
27.10.2017 | Ostalo
Komemoracija v Vojniku

Bodite prvi pri oddaji mnenja.