Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.04.2018

pretežno jasno
Danes bo večinoma jasno, popoldne bo na severu države nastalo nekaj kopaste oblačnosti. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 24 do 29, na obali malo nad 20 °C.
8°C | 27°C
ponedeljek, 21.04.2018
5°C | 26°C
torek, 23.04.2018
9°C | 29°C
sreda, 24.04.2018
11°C | 25°C
četrtek, 25.04.2018
8°C | 27°C
Opozorila
Nedelja, 22.4.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
27°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Lahko pomagamo svojim društvom


DRUŠTVA

| |
30.01.2018      18:17
A A

Lahko pomagamo svojim društvom


V občini Vojnik deluje veliko društev, ki dejavno skrbijo za različne dogodke, prireditve in dogajanje v našem kraju. Prav vsa društva se lahko pohvalijo s številom članom, ki je eden izmed glavnih kazalnikov, da društvo dobro deluje.


Srečanje krajanov s predstavitvijo dejavnosti društev 2017
Srečanje krajanov s predstavitvijo dejavnosti društev 2017
Deli:

Društva se financirajo iz naslova članarin, donacij in sredstev, ki jih uspešno pridobijo na občinskih razpisih. Nekaj društev v občini Vojnik pa se lahko ponaša s statusom društva v javnem interesu. Ta status so si pridobila na podlagi izvajanja programov in na podlagi odločbe ministrstva. V okviru statusa v javnem interesu lahko društvo pridobiva sredstva tudi iz naslova donacij od dohodnine vseh občanov, ki so zaposleni. Torej vsi, ki ste zaposleni, lahko namenite 0,5 % svoje letne dohodnine društvom, ki imajo status v javnem interesu.

Zaradi te vrste donacije nihče od vas ne bo dobil nič manj dohodnine nazaj, saj se teh 0,5 % odmeri od dohodnine, ki jo morate obvezno plačati državi. Naj omenim še, da je v letu 2017 bilo nerazporejenih sredstev več kot 4 milijone EUR in so ostala nerazporejena, v najboljšem primeru pa bi do njih bila upravičena društva.

Vse, kar je treba narediti, da namenite 0,5 % svoje dohodnine društvu, je, da izpolnite obrazec, ki ga dobite pri predsedniku društva. Nekatera društva imajo te obrazce objavljene tudi na svoji spletni strani. Društvo iz vaše bližine bo donacije izjemno veselo. Kot zanimivost je višina 0,5 % dohodnine okvirno od 7 do 10 EUR na osebo. V vašem društvu pa vsak prispevek nekaj šteje!

 

Seznam društev (Sklep Vlade RS o objavi seznama upravičencev do donacij za leto 2017), ki imajo sedež v občini (Uradni list RS, št. 39/2017, 13. 7. 2017), status društva v javnem interesu in jim lahko donirate svoje 0,5 % dohodnine:


- Teniški klub Vojnik

- Lovska družina Vojnik
- Vinogradniško-vinarsko društvo Občine Vojnik
- Gasilska zveza Vojnik - Dobrna

- Prostovoljno gasilsko društvo Vojnik
- Prostovoljno gasilsko društvo Frankolovo
- Prostovoljno gasilsko društvo Socka
- Prostovoljno gasilsko društvo Lemberg
- Prostovoljno gasilsko društvo Nova Cerkev

- Planinsko društvo Vojnik

- Društvo veganov Celjsko - Savinjske regije
- Športno društvo Socka

- VIVA, Društvo ledvičnih bolnikov Vojnik

 

Tekst: Simona Matko Počivalšek
Foto: Lea Sreš
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 118
Izšla: 01.03.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 22 23 24 25 26 27 28 29 30 1
22.04.2018
Danes ni dogodkov.
30.04.2018 | Družabni dogodki
Kresovanje
01.05.201 | Družabni dogodki
Prvomajska budnica

Bodite prvi pri oddaji mnenja.