Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 24.01.2018

jasno
Ponoči bo pretežno jasno, ponekod po kotlinah lahko nastane kratkotrajna megla. Najnižje jutranje temperature bodo od -5 do 0, v alpskih dolinah do -8, ob morju okoli 2.
-3°C | 10°C
četrtek, 25.01.2018
-1°C | 10°C
petek, 26.01.2018
7°C | 12°C
sobota, 27.01.2018
3°C | 12°C
nedelja, 28.01.2018
3°C | 9°C
Opozorila
Torek, 23.1.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-3°C
10°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Tradicionalni koncert Mešanega cerkvenega ......


KULTURA

| |
29.12.2014      8:44
A A

Tradicionalni koncert Mešanega cerkvenega zbora svetega Lenarta Nova Cerkev


V petek, 26. decembra 2014, je Mešani cerkveni zbor že tradicionalno, pod vodstvom Darinke Stagoj in korepetitorstvom Sonje Denša, pripravil božični koncert v cerkvi sv. Lenarta v Novi Cerkvi. Obiskovalci so dodobra napolnili cerkev in s tem nagradili prizadevanje nastopajočih.


Deli:

Tokratni gostje večera, večinoma mlajši člani zbora, so odlično razpoloženemu občinstvu ponudili kar nekaj glasbenih presežkov. Mojca Hladnik je nastopila kot vodja otroškega zbora in v duetu s svojim možem Primožem Hladnikom. Slednji je s prvim tenorjem popestril petje »Švuoh okteta«, s trobento pa spremljal zbor. S svojim glasom je navdušila Urška Oprčkal. Na klavinovi je spremljala otroški zbor in v triu z Vasjo Markičem in Markom Žibretom zaigrala na ukulele. Pečat je prav tako pustil z moško štiriglasno a cappella izvedbo pustil »Švuoh oktet« pod vodstvom Marka Žibreta. Ta je z Vasjo Markičem v duetu harmonik koncertu dodal še instrumentalni del. Vasja je prispeval tudi velik delež pri spremljavi zbora (tako na boben kot kitaro) in s solo pevskim vložkom. Na kitari se mu je pridružil tudi Mark Škoflek.

Posebno zvočno kuliso pri instrumentalni spremljavi zbora in posameznih solističnih točkah je s svojo virtuoznostjo na klavinovi pričarala Natalija Podgoršek, za kar je požela velik aplavz poslušalcev.

Za vezno besedilo gre zahvala Mateji Oprčkal. Program sta spretno povezovala Mojca Oprčkal in Jaka Delčnjak. Zelo prisrčni so bili igralski vložki otrok, ki so samo še nadgradili glasbeno kuliso.

Vse je nagovoril dekan Alojz Vicman. Izpostavil je tri vrednote: prva je Bog sam in sveta vera, druga je mati domovina Slovenija, ki jo moramo spoštovati in ljubiti, in tretja božični koncert, ki se zgodi vsako leto v naši cerkvi. K tem besedam je dodal svoje župan Branko Petre. Poudaril je, da moramo biti v teh časih sočutni in solidarni do sočloveka, da ne obsojamo brez argumentov in da obrnemo svoje mišljenje v pozitivno smer.

Na koncu je v vsej veličini zadonela pesem Sveta noč, s katero se je zaključil koncert. Zborovodkinja Darinka Stagoj se je vidno ganjena zahvalila vsem, tudi našim zlatim otrokom, ki so prispevali k vzdušju božičnega koncerta, polnega pozitivne energije.

Pred cerkvijo so nepogrešljivi in požrtvovalni farani za vse pripravili čaj in kuhano vino, pevci pa so spekli še nekaj za pod zob in s tem zaključili nepozabni večer.

 

Jožica in Marko Žibret

Foto: Jure Vovk

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 117
Izšla: 13.12.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
23.01.2018
Danes ni dogodkov.
24.01.2018 | Tečaji in delavnice
Predavanje o zeliščih
31.01.2018 | Ostalo
Delavnica Repair cafe
24.01.2018 | Tečaji in delavnice
Predavanje o zeliščih
25.01.2018 | Ostalo
Delavnica "Izdelki, kot dodatki za dom"
25.01.2018 | Ostalo
Predavanje "Predstavitev eksorcizma"
29.01.2018 | Ostalo
Predavanje: Vstanimo, v suženjstvo zakleti!
31.01.2018 | Ostalo
Delavnica Repair cafe

Bodite prvi pri oddaji mnenja.