Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.10.2017

jasno
Popoldne bo na zahodu zmerno, ponekod občasno pretežno oblačno. Drugod bo precej jasno. Ponekod bo pihal jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 24 stopinj C.
4°C | 22°C
petek, 20.10.2017
5°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
7°C | 21°C
nedelja, 22.10.2017
8°C | 18°C
ponedeljek, 23.10.2017
6°C | 14°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
22°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Razstava likovnih del domačih likovnih ......


KULTURA

| |
17.09.2012      10:53
A A

Razstava likovnih del domačih likovnih umetnikov


V okviru prireditev SLOMŠKOVI KULTURNI DNEVI v Novi Cerkvi je naše turistično društvo povabilo svoje člane in krajane k likovnem ustvarjanju na temo iz življenja in dela Antona Martina Slomška.


Z uvodno besedo je Lea Sreš orisala pot posameznih umetnikov in namen razstave
Z uvodno besedo je Lea Sreš orisala pot posameznih umetnikov in namen razstave
Deli:

Odziv je bil presenetljiv, odzvalo se je devet ustvarjalcev. Razstava je bila postavljena prvič na gradu Lemberg v okviru prireditve Nedeljsko grajsko popoldne 2. 9. 2012. Zaradi vlage in posledično zaščite likovnih del smo dela prestavili v ustreznejši kulturni prostor, v Mihaelovo kapelo. Naše prepričanje, da sedanjosti ne moremo dojeti brez preteklosti, in le razmišljanje, obnavljanje in na novo zapisovanje preteklosti nam dajo slutiti, kako smo se razvili v to, kar smo danes. To misel so potrdili Slomškovi kulturni dnevi v Novi Cerkvi. Pokazalo se je, da ima človek potrebo po obujanju starega in iskanju novega, in samo od posameznika je odvisna kvaliteta življenja. Pri bogatenju posameznika je pomembna sposobnost, da ima sanje, in morda so sanje bolj resnične od  življenja samega. Naši ustvarjalci črpajo iz okolja, kjer živijo, iz preteklosti, ki nas je oblikovala, in vsi poleg realnega življenja živijo vzporedno življenje umetnika.

Naše društvo omogoča krajanom izobraževanje, ohranjanje naravne in kulturne dediščine, vzgojo mladih, potovanja in druženje. Naš kraj nam veliko pomeni in vsak prispevek turističnega društva k lepšemu dnevu, dobremu počutju, seznanjanju s preteklostjo in skrbjo za podobo kraja pomeni kamenček v mozaiku dela ostalih društev, civilne družbe in vseh v občini.

 

 

Predstavitev likovnih ustvarjalcev:

MARTIN TOMAN

Ustvarja in živi v Polžah pri  Novi Cerkvi. Živi življenje restavratorja, je zapisovalec ikon, slikar. Njegovi interesi so široki in segajo na različna likovna področja.

 

MOJCA KUZMAN

Živi in ustvarja v Vojniku. Njeno likovno ustvarjanje je nadaljevanje njenega pedagoškega poklica. Najraje upodablja naravo in otroške motive, in sicer z oljem in akrilom.

MILENA JURGEC

Živi in dela v Vojniku. Slikati je začela med študijem, zdaj se ponovno vrača k ustvarjanju. Njeni najljubši motivi so rože, krajina, tihožitja, v zadnjem času portreti. Slikarske tehnike: olje, akril.

JOŽICA ŠTOKOVNIK

Živi v Socki. Ljubiteljsko slika že od srednje šole. Upodablja v olju, motiva pa sta narava in krajina. Slikarstvo ji pomeni sprostitev, znanje nadgrajuje v skupini Prijatelji pod mentorstvom Dušana Amanovića.

SILVIJA MIKUŠ

Živi in dela v Vojniku. Njeni začetki slikanja segajo v leto 2007. V barvi, črti, svetlobi in čopiču je našla svoj mir in svoje čutenje z barvo. Njeni motivi so plod trenutnega navdiha, od portretov do krajine. Sodelovala na EX TEMPORE na Loki.

IRENA KRALJIČ

Živi v Socki. Slikal je že njen oče, morda he ravno zato v njej tlela želja po slikanju. Pred tremi leti je začela slikati na svilo, v zadnjem času pa tudi z oljem. Najljubši motivi so iz narave, ljubi so ji tudi krajina in portreti. Slika ljubiteljsko, razstavlja v domačem okolju.

JOŽE ŽLAVS

Živi in ustvarja v Globočah in na Dednem Vrhu. Je lastnik galerije Piros, zbiratelj, tiskar. Ko je živel v Švici, je rad obiskoval galerije, posebej se je navdušil nad grafiko in tehniko suhe igle. Danes se predstavlja s pasteli, ki posegajo v zgodovino motivov gradu Lemberg.

MILICA NOVAK

Živi in dela v Novi Cerkvi. Ljubiteljsko se s slikarstvom ukvarja že od osnovne šole. Slika v tehniki olja in akrila. Njeni najljubši motivi so krajina, motiv domače hiše, Nova Cerkev … Sodelovala je na EX TEMPORE  Dobrna.

VERICA RIHAR

Živi in ustvarja v Ilovci. Slika od osnovne šole, resneje od 2004, ko so ustanovili skupino Prijatelji. Najraje upodablja motive krajine, narave v tehniki akvarel, olje, akril. Sodeluje na EX TEMPORE na Kozjanskem.

 

Razstava je odprta od 17. 9. do 22. 9. po predhodni najavi na tel.: 03 5772 202 (Bistro Stolec, Nova Cerkev).

Postavitev razstave:  Sabina Penič, Irena Kraljič

Kulturni program: Gregor Stolec in Špela Majcen

 

Lea Sreš

Foto: J. Vovk

 

                       

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 116
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
19.10.2017
Danes ni dogodkov.
21.10.2017 | Družabni dogodki
ISKRENA SPOVED
22.10.2017 | Ostalo
Pohod po Tončkovi poti
25.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica Repair Cafe
26.10.201 | Ostalo
Komemoracija v Novi Cerkvi
27.10.2017 | Ostalo
Komemoracija na Frankolovem
27.10.2017 | Ostalo
Komemoracija v Vojniku
27.10.2017 | Kultura
Letni koncert Arclinskih fantov
28.10.2017 Ni kategorije
SLOVENSKO DALMATINSKI VEČER
20.10.2017 | Ostalo
Dobrodelni koncert za Francija Zemeta
21.10.2017 | Družabni dogodki
ISKRENA SPOVED
22.10.2017 | Ostalo
Pohod po Tončkovi poti
25.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica Repair Cafe
26.10.201 | Ostalo
Komemoracija v Novi Cerkvi

Bodite prvi pri oddaji mnenja.