Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

pretežno oblačno
Danes bo na zahodu zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko rosi. Drugod bo dokaj sončno z nekaj zmerne oblačnosti. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 22 stopinj C.
6°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
7°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 12°C
torek, 24.10.2017
2°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
5°C | 15°C
Opozorila
Sobota, 21.10.2017 ob 10h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
20°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Piknik Katrce, najbolj vesela zabava Radia ......


KULTURA

| |
26.06.2014      12:14
A A

Piknik Katrce, najbolj vesela zabava Radia Celje


Nekoč smo skupaj s poslušalci prišli na idejo, da bi organizirali piknik, kjer bi se srečali in si vzeli čas za družino in prijatelje. Iz preprostega piknika je danes nastala tradicionalna prireditev Piknik Katrce, ki vsako leto združuje tisoče prijateljev in zares veliko družin.


Klavdija Winder Pantner je s konja otvorila Katrco 08.
Klavdija Winder Pantner je s konja otvorila Katrco 08.
Deli:

Lahko bi dejali, da smo skupaj z glasbeniki iz cele Slovenije postali velika slovenska družina, saj nas združuje odlična slovenska glasba. Pripraviti prireditev teh razsežnosti res ni mačji kašelj, a volja in seveda hvaležnost vseh, ki z nami preživijo nepozabno popoldne in večer, sta dovolj velik razlog, da v uredništvu oddaje Katrca vztrajamo vsa ta leta. Tudi kakšno poleno je priletelo kdaj pa kdaj na našo pot, a z gotovostjo verjamemo, da se dobro z dobrim vrača. Kako ne, saj so na našem odru nastopili glasbeniki iz vseh koncev Slovenije, število pa bo letos narastlo na 170 glasbenih zasedb in posameznikov; tudi obiskovalci nam vsa leta stojijo ob strani in celo prilagajajo svoj dopust, da bi lahko praznovali z nami. Morebiti se boste vprašali, zakaj smo kar sedem let preživeli v Vojniku. Odgovor je preprost: glavna šoferka Katrce je domačinka Klavdija Winder Pantner, ki pravi, da je svoje prve korake v glasbi pri rosnih štirih letih začela prav v tej občini. Hkrati je ponosna, da je kraj pridobil prepoznavnost in domačinom na prag pripeljal najpopularnejše glasbenike različnih glasbenih zvrsti, čeprav je rdeča nit zagotovo slovenska narodnozabavna glasba.

 

Tudi letos se moramo zahvaliti občini Vojnik, ki nas je prijazno gostila. Seveda pa je bil letošnji piknik tudi poklon dolgoletnemu županu Benu Podergajsu, ki po dvajsetih letih županovanja zapušča svoj županski stolček.

Zahvaljujemo se tudi odlični Hiši Žan za pestro gostinsko ponudbo in bogat srečelov. Letos smo bili priča pestremu spremljevalnemu programu, od reševalne akcije z lavinskimi reševalnimi psi, tekmovanja z električnimi avtomobili pa vse do konjenice, ki je na prizorišče pospremila voditeljico Klavdijo Winder. Kobila Ginger, ki je nosila Klavdijo, je pred leti veljala za eno najboljših kobil v Sloveniji, v Konjeniškem klubu Višnja vas pa so pred prireditvijo poskrbeli tudi za krajši jahalni tečaj, ki je pomagal, da je ježa odlično uspela.

Posebna zahvala gre vsem nastopajočim. Nastopili so: Veseli svatje, Akordi, Ansambel Simona Gajška, Tapravi faloti, Ansambel Lipovšek, Črna mačka, Šepet, Maja Oderlap, Poštar Peška, Mladika, Katrca, Mladi upi, Gasilec Sašo, Azalea, Vili Resnik, Jurčki, Nemir, Slavc L. Kovačič, Aplavz, Nalet, Štrajk, Poskočni muzikanti, Vikend, Pegaz in Boštjan Konečnik.

Letos smo s ponosom obeležili tudi 60 let Radia Celje, svečke smo upihnili na torti velikanki, ki so jo za nas naredili v Termah Dobrna.

 

S sladkim okusom v ustih se veseli poslavljamo od Piknika Katrce Radia Celje 08 in nekje globoko v srcu upamo, da bomo priča najbolj veseli zabavi tudi naslednje leto.

 

Klavdija Winder Pantner
Foto: Nataša Muller, Jure Vovk

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 116
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
21.10.2017
Danes ni dogodkov.
22.10.2017 | Ostalo
Pohod po Tončkovi poti
25.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica Repair Cafe
26.10.201 | Ostalo
Komemoracija v Novi Cerkvi
27.10.2017 | Ostalo
Komemoracija na Frankolovem
27.10.2017 | Ostalo
Komemoracija v Vojniku
27.10.2017 | Kultura
Letni koncert Arclinskih fantov
28.10.2017 Ni kategorije
SLOVENSKO DALMATINSKI VEČER
22.10.2017 | Ostalo
Pohod po Tončkovi poti
25.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica Repair Cafe
26.10.201 | Ostalo
Komemoracija v Novi Cerkvi
27.10.2017 | Ostalo
Komemoracija na Frankolovem
27.10.2017 | Ostalo
Komemoracija v Vojniku

Bodite prvi pri oddaji mnenja.