Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

jasno
Danes bo v zahodni Sloveniji zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo sončno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo zjutraj in dopoldne megla. Pihal bo jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 24 stopinj C.
6°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 21°C
nedelja, 22.10.2017
7°C | 17°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
torek, 24.10.2017
5°C | 15°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
21°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Pester mozaik dogajanja


KULTURA

| |
09.01.2013      19:50
A A

Pester mozaik dogajanja


V dvorani Kulturnega doma Vojnik je v torek, 18. decembra 2012, potekal tradicionalni županov novoletni sprejem, na katerega so vabljeni vsi, ki na kakršenkoli način pomagajo soustvarjati pester mozaik dogajanja v občini Vojnik. Praznični program sta popestrili Vokalna skupina In spiritu ter Mladinski orkester I. gimnazije v Celju pod vodstvom Tomaža Marčiča s solistkama Mašo Malgaj in Mojco Žerjav.


Župan Benedikt Podergajs: »Izrekam vam velik in iskren hvala!«
Župan Benedikt Podergajs: »Izrekam vam velik in iskren hvala!«
Deli:

Slavnostni govornik župan Benedikt Podergajs se je uvodoma zahvalil vsem, ki se trudijo za skupno dobro in napredek. »Izrekam vam velik in iskren hvala! Brez vas, brez povezovanja in skupnega truda leto 2012 ne bi bilo tako uspešno, kot je. Vsak predstavlja svojo vejo, vejico na našem občinskem drevesu. In to drevo vedno sili navzgor in najde pravo pot,« je župan poudaril in izpostavil, da vsi ti posamezniki za svoje delo niso plačani. »Naj gre naprej bolj dobrohotno, bolj povezovalno in bolj skupaj,« je še zaključil svoje misli za leto 2013.

 

Ob tej priložnosti sta tudi letos župan Podergajs in predsednik Športne zveze občine Vojnik Peter Oprčkal podelila priznanja najuspešnejšim športnikom v občini v letu 2012. Z močno voljo, številnimi odrekanji, veliko truda in samodiscipline in vsakodnevnimi treningi so številne uspehe dosegli atletinja Tija Ocvirk, mladi skakalci Smučarskega društva Vizore Ana Vranc, Timi Zajc, Luka Robnik, Špela Mastnak ter Tiven Grum, rokometaš Matic Suholežnik, smučarka Saša Brezovnik, judoist Marko Žgajner, plavalec Aljaž Guzej in košarkaš veteran Marjan Oprčkal.

 

Atletinja Tija Ocvirk - državna prvakinja v teku na 600 m v kategoriji U12 in državna prvakinja v štafeti 4 x 200 m v kategoriji U14. Tija je 12-letna atletinja, članica Atletskega kluba Kladivar Celje. Atletiko trenira od petega leta. Lansko leto je bilo, kljub temu da je prestopila v višjo kategorijo in celo sezono tekmovala s starejšimi deklicami,  zanjo zelo uspešno. Osvojila je tudi drugo mesto za prvenstvo Slovenije v Kopru, prav tako v štafeti 4 x 200 m. V uličnem teku za prvenstvo Slovenije je dosegla 1. mesto, v državnem šolskem ekipnem prvenstvu pa 2. mesto.

 

Mladi smučarski skakalci


 Ana Vranc - državna prvakinja v kategoriji deklice do 9 let. Ana je svojo pot v smučarskih skokih začela šele pred dobrim letom, stara pa je šele 8 let. Ana je v poletni sezoni nastopila v kategoriji cicibank do 9 let ter v slovenskem pokalu in štajersko-koroški regiji na koncu osvojila skupno drugo mesto. Preizkusila se je tudi v mednarodni konkurenci in v pokalu Alpe – Adria osvojila skupno tretje mesto.

 

Timi Zajc -  državni prvak v kategoriji dečki do 13 let. Timi je od prvega dne  svoje športne poti matador smučarskega društva, saj je praktično na vsaki tekmi uvrščen na najvišjo stopničko. Timi je lani postal skupni zmagovalec slovenskega pokala in zmagovalec v štajersko-koroški regiji v kategoriji dečki do 13 let. V poletni sezoni 2012 je Timi na mednarodnem tekmovanju na posamični tekmi osvojil drugo mesto ter bil član zmagovalne ekipe, ki je premagala celotno svetovno konkurenco.

 

Luka Robnik -  1. mesto za slovenski pokal v štajersko-koroški regiji. Luka je  svojo pot v smučarskih skokih pričel pozimi leta 2010/2011. Svoj potencial kaže z doseganjem odličnih rezultatov od prvega dne njegove športne poti. V poletni sezoni 2012 je Luka v kategoriji dečkov do 12 let na državnem prvenstvu osvojil drugo mesto. V skupni razvrstitvi za slovenski pokal je prav tako osvojil končno drugo mesto. Bil je tudi član zmagovalne ekipe, ki je na otroškem svetovnem pokalu za otroke premagala celotno svetovno konkurenco.

 

Špela Mastnak - državna prvakinja v smučarskih skokih za cicibanke in končno 1. mesto na mednarodnem pokalu Alpe - Adria. Špela je svojo pot v smučarskih skokih pričela pozimi leta 2010. Lani je v skupnem seštevku pokala štajersko-koroške regije za deklice do 11 let osvojila končno drugo mesto. Na poletnem državnem prvenstvu je v svoji kategoriji osvojila peto mesto, čeprav je nastopala z leto starejšimi dekleti.

 

Tiven Grum -  državni prvak v nordijskem rolkanju in 1. mesto v poletni sezoni 2012 v štajersko-koroški regiji v kategoriji dečki do 9 let. Tiven je svojo pot v smučarskih skokih pričel pozimi leta 2012, torej šele pred nekaj meseci. V poletni sezoni je že nastopil v mednarodnem pokalu Alpe - Adria in zasedel končno osmo mesto.

 Rokometaš Matic Suholežnik - državni prvak v okviru Rokometnega kluba Celje Pivovarna Laško v kategoriji kadeti. Med vidnejše dosežke spadajo tudi kvalifikacije za evropsko prvenstvo s slovensko rokometno kadetsko reprezentanco, osvojeno 5. mesto na evropskem prvenstvu v Avstriji ter 2. mesto na mednarodnem turnirju v Katarju. Matic je bil tudi član zmagovalne ekipe kadetov na mednarodnem turnirju na Madžarskem ter mednarodnem turnirju v Švici.

 

 Smučarka Saša Brezovnik – 1. mesto na državnem pokalu mlajših mladink. Saša je v sezoni 2011/2012 osvojila tudi 1. mesto na državnem prvenstvu v slalomu, v kombinaciji, superveleslalomu kot tudi v superkombinaciji. Sezona 2011/12 je bila Sašina druga sezona v FIS konkurenci. Lanska sezona v celoti gledano je bila zanjo zelo uspešna. Že na samem začetku se je kvalificirala na 1. zimske olimpijske igre za mlade, ki so potekale januarja v Innsbrucku. Poleg omenjenih olimpijskih iger je nastopila še na 42 drugih tekmah različnih rangov širom po Evropi, osvojila pokal mlajših mladink ter postala kar štirikrat državna prvakinja.

 

Judoist Marko Žgajner – 1. mesto med člani na mednarodnem turnirju za pokal Kopra ter 1. mesto med člani na mednarodnem turnirju za pokal Zeltwega. V lanski sezoni je Marko osvojil tudi 5. mesto na državnem prvenstvu med člani ter 5. mesto na Pohorskem bataljonu. Na tekmovanju za Baumgartnerjev pas je med člani dosegel 3. mesto ter 3. mesto na državnem prvenstvu med mlajšimi člani. Marko se je udeležil tudi mednarodnega turnirja za pokal Zagreb, kjer je med člani dosegel odlično tretje mesto.

 

Plavalec Aljaž Guzej - državni prvak v daljinskem plavanju na 5 kilometrov na Šmartinskem jezeru. Aljaž je član Plavalnega kluba Neptun Celje in je kot kategoriziran plavalec registriran pri Plavalni zvezi Slovenije. Aljaž je vzljubil plavanje že v osnovni šoli. Danes Aljaž trenira vsak dan, zjutraj pred pričetkom pouka in popoldan. Letos je še posebej ponosen na osvojeno 3. mesto na zimskem državnem prvenstvu Slovenije na 100 m delfin ter doseženo 3. mesto na letnem odprtem absolutnem prvenstvu Slovenije na 800 m.  Prav tako je Aljaž prejemnik priznanja za doseženo 2. mesto na 100 m delfin, ki ga je dosegel na letnem državnem prvenstvu Slovenije.

 

Košarkaš veteran Marjan Oprčkal - član veteranske ekipe slovenske reprezentance v košarki, ki je na evropskem prvenstvu zasedla prvo mesto. Marjan je član slovenske veteranske ekipe v košarki, ki je julija lani v Litvi zmagala na evropskem prvenstvu.  Marjan je z veseljem sprejel priznanje, nagrade pa ni odnesel domov, pač pa jo je za vzpodbudo in motivacijo pri športnih aktivnostih podaril najmlajši sekciji Košarkarskega kluba Vojnik.

 

Tjaša Podergajs

Foto: Matjaž Jambriško
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 116
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
21.10.2017 | Družabni dogodki
ISKRENA SPOVED
22.10.2017 | Ostalo
Pohod po Tončkovi poti
25.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica Repair Cafe
26.10.201 | Ostalo
Komemoracija v Novi Cerkvi
27.10.2017 | Ostalo
Komemoracija na Frankolovem
27.10.2017 | Ostalo
Komemoracija v Vojniku
27.10.2017 | Kultura
Letni koncert Arclinskih fantov
28.10.2017 Ni kategorije
SLOVENSKO DALMATINSKI VEČER
20.10.2017 | Ostalo
Dobrodelni koncert za Francija Zemeta
21.10.2017 | Družabni dogodki
ISKRENA SPOVED
22.10.2017 | Ostalo
Pohod po Tončkovi poti
25.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica Repair Cafe
26.10.201 | Ostalo
Komemoracija v Novi Cerkvi

Bodite prvi pri oddaji mnenja.