Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno, marsikje bo po nižinah nastala megla. Tudi ob morju bo lahko megleno, proti jutru se bo zgostila nizka oblačnost, ki se bo razširila tudi proti Notranjski. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju okoli 12 stopinj C.
7°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
3°C | 21°C
petek, 20.10.2017
4°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
6°C | 21°C
nedelja, 22.10.2017
8°C | 18°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
22°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Občni zbor KUD France Prešeren Vojnik


KULTURA

| |
27.02.2012      11:21
A A

Občni zbor KUD France Prešeren Vojnik


V znamenju ustanovitve nove sekcije – Malega orkestra KUD FP Vojnik, pregleda poročil sekcij o delovanju za preteklo leto, ogleda obnovljenih prostorov Kulturnega doma Vojnik… je minil letošnji občni zbor enega največjih kulturnih društev v občini Vojnik in sicer Kulturno umetniškega društva France Prešeren Vojnik.


Delovno predsedstvo
Delovno predsedstvo
Deli:

Alenka Vodončnik, predsednica društva, je uvodoma podala poročilo o izvedenih aktivnostih za leto 2011 in ob zaključku poudarila, da so bile vse zastavljene aktivnosti izvedene, še več, plan dela je pri posameznih sekcijah celo presegel zastavljene cilje. Hermina Čretnik, ki vrsto let zgledno in v skladu z rač. standardom SRS 33 ureja finance društva, je pod drugo točko dnevnega reda podala finančno poročilo za obdobje 1.1.2011 do 31.12.2011, na katerega je dal pozitivno mnenje tudi nadzorni odbor društva, pod vodstvom Toma Gorenška. Društvo je tako svoje poslovanje zaključilo v letu 2011 brez izgube.

 

V nadaljevanju občnega zbora so sledila poročila posameznih sekciji, predvsem, pa so bili pomembni plani dela za leto 2012, in sicer se bodo člani Moškega pevskega zbora KUD FP, pod vodstvom Emilije Kladnik Sorčan, kot vsako leto udeležili Območne revije pevskih zborov v mesecu maju, julija meseca bodo obiskali Komel, 1. novembra bodo peli žalostinke, ob božičnem času  pripravili tradicionalni božični koncert, seveda pa se bodo udeležili tudi raznih prireditev sklopu prireditev občine Vojnik kot tudi drugih dogodkov, na katere bodo povabljeni.

Dramska sekcija je v letu 2011 pripravila in 19-krat uprizorila komedijo Zmeda v kopalnici, za letošnje leto pa so že začeli z prvimi vajami, pripravljajo namreč novo komedijo, pod režisersko taktirko Igorja Žužka, Zadnji tango v Vojniku. Premierna uprizoritev bo predvidoma v mesecu aprilu. Ob tej priložnosti se je predsednik Uroš Krivec zahvalil tudi tehnični ekipi Matjažu in Anžetu Kovaču, ki pri postavitvi igre zelo pomagata in povedal, da nameravajo v spomladanskem času organizirati igralsko dramske delavnice in s tem mogoče pridobili še kakšnega člana več v svoje vrste.

Benjamin Kranjc, je za vokalno skupino In spiritu povedal, da so v letu 2011 nastopili kar 30-krat, gostovali so tako doma kot v tujini, peli na občinskih prireditvah, izvedli dva zelo obiskana kavarniška večera v hotelu Evropa v Celju, peli na porokah in drugje. V letu preteklem letu jih je zapustil vodja Tomaž Marčič, ki je bil del skupine od vsega začetka, sedaj pa jih je v »roke« vzela Bernarda Preložnik KINK. Prav kmalu odhajajo na tekmovanje vokalnih skupin v Italijo, kjer se nadejajo dobrega rezultata, še prej pa jih bomo imeli priložnost slišati 17. marca na koncertu v cerkvi sv. Jerneja.

Mlada dramska skupina, ki je v preteklem, tudi zaradi študijskih obveznosti, malce počivala, za leto 2012 pripravljajo 2 manjši gledališki predstavi za otroke, v načrtu imajo v času občinskega praznika občine Vojnik izvesti rok koncert in obeležiti 10. obletnico delovanja skupine Soul discretion.

Vesna Petre, vodja Dekliške vokalne skupine, je povedala, da se članice skupine ponovno srečujejo, vodi pa jih Emilija Kladnik Sorčan. Letos se želijo udeležiti Območne revije pevskih zborov v Celju in izvesti čim več pevskih nastopov tako doma, kot na gostovanjih.

Ogromno pa so v letu 2011 nastopali tudi Arclinski fantje, ki si v letu 2012 želijo samostojnega koncerta kot tudi to, da dobijo strokovno vodstvo, saj trenutno svoje nastope pripravljajo sami.

Ansambel Francija Zemeta, ki vrsto let diha s Kulturnim društvom FP Vojnik, je nastopil na Katrci 2011, gostoval na mnogi narodno-zabavnih oddajah, letos pa se nadejajo praznovanja visokega jubileja kot tudi kakšnega gostovanja.

V prostorih kulturnega doma pa so svoj prostor za vajo našli tudi člani ansambla Vitezi Celjski, za katere poročilo je podal Bojan Zeme in povedal, da ansambel redno nastopa, da pripravljajo nove skladbe in da so v preteklem letu posneli tudi nov video spot. Vitezi Celjski delujejo od leta 2001, pred kratkim pa so posneli novo skladbo, s katero najavljajo izid novega glasbenega projekta.

 

Poročilo o svojem delu pa je podala tudi tehnična ekipa, ki ves čas skrbi za nemoteno delovanje kulturnega doma in ostalih prostorov. Matjaž Kovač je povedal, da se je dvorana uporabljala tako za razne prireditve, strokovna predavanja, gledališke predstave, lutkovne igrice za otroke, razne revije, kot tudi produkcije glasbenih šol ipd.

 

V začetku leta je v obnovljenih prostorih potekal sestanek vseh uporabnikov prostorov Kulturnega doma Vojnik in Kovač je povedal, da so uspeli uskladiti urnik uporabe prostorov ter potrdili hišni red, ki bo sedaj pokrival tudi uporabo novih prostorov. Novih prostorov pa je vesel tudi Benedikt Podergajs, župan občine Vojnik, kot tudi sam dolgoletni član društva, ta je ob tej priložnosti vse lepo pozdravil in se jim zahvali za trud in delo, ki ga namenijo za delovanje društva. 

 

Ob koncu občnega zbora pa so člani soglasno potrdili tudi novo sekcijo, in sicer Mali orkester, ki pridno dela in vadi že dve leti. Kot je ga. Špes za orkester povedala, skupino sestavlja 9 članov, ki so v preteklosti nastopili v hotelu v Rogaški Slatini, v raznih domovih za starejše krajane, kot tudi na raznih drugih prireditvah, vodi pa jih  Viktor Krebelj.

 

Občni zbor smo tako izpeljali v celoti, ob zaključku večera pa veseljem ugotovili, da nam idej in dela ne manjka tudi v letu 2012.

 

Dragi občani in občanke, tudi v letu 2012 bomo veseli vaše podpore in obiska katere od prireditev  dvorani Kulturnega doma.  

 

Za KUD FP Vojnik zapisala Petra Pehar Žgajner
Povezave:WWW.VOJNIK.SI
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 116
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
18.10.2017
Danes ni dogodkov.
21.10.2017 | Družabni dogodki
ISKRENA SPOVED
22.10.2017 | Ostalo
Pohod po Tončkovi poti
25.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica Repair Cafe
26.10.201 | Ostalo
Komemoracija v Novi Cerkvi
27.10.2017 | Ostalo
Komemoracija na Frankolovem
27.10.2017 | Ostalo
Komemoracija v Vojniku
27.10.2017 | Kultura
Letni koncert Arclinskih fantov
20.10.2017 | Ostalo
Dobrodelni koncert za Francija Zemeta
21.10.2017 | Družabni dogodki
ISKRENA SPOVED
22.10.2017 | Ostalo
Pohod po Tončkovi poti
25.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica Repair Cafe
26.10.201 | Ostalo
Komemoracija v Novi Cerkvi

Bodite prvi pri oddaji mnenja.