Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 24.01.2018

jasno
Ponoči bo pretežno jasno, ponekod po kotlinah lahko nastane kratkotrajna megla. Najnižje jutranje temperature bodo od -5 do 0, v alpskih dolinah do -8, ob morju okoli 2.
-3°C | 10°C
četrtek, 25.01.2018
-1°C | 10°C
petek, 26.01.2018
7°C | 12°C
sobota, 27.01.2018
3°C | 12°C
nedelja, 28.01.2018
3°C | 9°C
Opozorila
Torek, 23.1.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-3°C
10°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Nastop v mariborski stolnici


KULTURA

| |
13.05.2015      7:39
A A

Nastop v mariborski stolnici


Pevci Mešanega cerkvenega zbora svetega Lenarta Nova Cerkev smo bili počaščeni, ko smo dobili vabilo, da bi peli pri slovesnosti umestitve gospoda nadškofa mag. Alojzija Cvikla. Sprva je bilo načrtovano, da bi peli skupaj z mariborskim cerkvenim zborom in orkestrom, nazadnje pa smo sprejeli vso odgovornost nase.


Deli:

Z veliko vnemo in navdušenjem se je petinpetdesetčlanski zbor skupaj z zborovodkinjo Darinko Stagoj in orglavko Natalijo Podgoršek lotil odgovorne naloge. Redno smo hodili na vaje in se učili programa, ki je bil pripravljen po želji gospoda nadškofa in mariborskega stolnega župnika. Želela sta ga približati vernikom, ki so spremljali obred, zato so bile vključene tudi ljudske pesmi. Pevci smo ponosni na svoje številne soliste, med njimi tudi na Primoža Hladnika, ki je s svojim lepim glasom odpel solo vložke pri maši.

V nedeljo, 26. aprila 2015, smo se z avtobusom odpeljali v Maribor. Najprej smo imeli vaje v stolni cerkvi. Za pomoč pri registraciji orgel se je ponudil mariborski orglar Tadej Bombek, kar je bilo Nataliji v veliko olajšanje. Počaščeni smo bili s kosilom, sledile pa so še tonske vaje z RTV Slovenija.

Ob 15. uri se je začelo slavje. Zadonela je pesem, ki je prišla od srca, Bogu in gospodu nadškofu v čast. Besedila pesmi so bila zbrana v knjižici, ki jo je prejel vsak vernik. Bilo je veličastno, ko smo peli vsi skupaj, tako duhovniki kot verniki in pevci. Čutila se je neka pozitivna energija in povezanost vseh, ki smo bili prisotni v stolnici.

Po slovesnosti smo se skupaj z gospodom nadškofom fotografirali pri grobu blaženega Antona Martina Slomška. Z veseljem smo zapeli še nekaj pesmi. Potem smo odšli pred stolnico, kjer so pripravili obilo dobrot. Veseli smo, da smo sokrajana pospremili k tej pomembni in težki nalogi. Pri maši so ga spremljali: gospod dekan Alojz Vicman, bogoslovec Gregor Majcen, njegovi najožji sorodniki in gospod župan Branko Petre; z avtobusom so se pripeljali tudi sokrajani, zunaj pa ga je pričakala pihalna godba iz Nove Cerkve.

Polni vtisov smo s pesmijo zapustili Maribor, s predstavnikom mariborskih cerkvenih pevcev pa smo si zaželeli, da bi se še kdaj srečali in skupaj zapeli.

                                                                  

Jožica Žibret

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 117
Izšla: 13.12.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
23.01.2018
Danes ni dogodkov.
24.01.2018 | Tečaji in delavnice
Predavanje o zeliščih
31.01.2018 | Ostalo
Delavnica Repair cafe
24.01.2018 | Tečaji in delavnice
Predavanje o zeliščih
25.01.2018 | Ostalo
Delavnica "Izdelki, kot dodatki za dom"
25.01.2018 | Ostalo
Predavanje "Predstavitev eksorcizma"
29.01.2018 | Ostalo
Predavanje: Vstanimo, v suženjstvo zakleti!
31.01.2018 | Ostalo
Delavnica Repair cafe

Bodite prvi pri oddaji mnenja.