Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 28.06.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo na vzhodu sprva še precej jasno, drugod bo spremenljivo oblačno. Krajevne padavine, deloma nevihte se bodo krepile in postopno širile proti vzhodu. Pihal bo južni do jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 23 do 30, na vzhodu do 32 stopinj C.
16°C | 29°C
četrtek, 29.06.2017
16°C | 25°C
petek, 30.06.2017
11°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
15°C | 25°C
nedelja, 02.07.2017
12°C | 25°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 12h
Danes popoldne in zvečer bodo že lahko nastale močnejše nevihte, ob prehodu vremenske fronte v noči na četrtek pa bodo ob nevihtah krajevna neurja predvsem z nalivi in močnejšimi sunki vetra.
16°C
29°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Medgeneracijsko druženje v Ledeni dvorani


KULTURA

| |
30.04.2013      15:17
A A

Medgeneracijsko druženje v Ledeni dvorani


Otroški bazar je lani zaoral ledino s sejemsko dejavnostjo v Ledeni dvorani v Mariboru. Družinski sejem je bil na Štajerskem lepo sprejet tako med otroki, ki so ga obiskali v okviru vodenih ogledov, kot tudi med starši in drugimi obiskovalci. Da bo družinsko dogajanje letos res popolno in da se bodo v Ledeni dvorani v Mariboru resnično družile vse generacije, bo letos poskrbel še 1. Festival za tretje življenjsko obdobje Maribor, ki bo potekal hkrati z Otroškim bazarjem Maribor, tj. od 17. do 19. maja 2013.


Deli:

Skupaj bosta prireditvi ustvarili resnično medgeneracijsko vzdušje in krepili vezi med generacijami. Dedki in babice bodo prenašali izkušnje in znanje na vnuke in vnukinje, otroci jih bodo razveseljevali s svojo vedoželjnostjo, bujno domišljijo in neobremenjenim pogledom na svet, skupaj z njimi pa se bodo na obeh prireditvah seveda družili, zabavali in ustvarjali tudi mamice in očki.

 

Sejem

Na Otroškem bazarju bodo staršem predstavljene novosti s področja opremljanja otroških prostorov, mode, varnosti, zdrave prehrane, preživljanja prostega časa, otroške literature, medijev, družinskega turizma, kulturnih in športnih vsebin. Na Festivalu za tretje življenjsko obdobje pa bo generaciji dedkov in babic na voljo nabor informacij, izdelkov in storitev, ki spodbujajo aktivno in zdravo staranje ter izboljšujejo kakovost njihovega bivanja. Obiskovalci obeh sejmov bodo lahko izkoristili številne sejemske popuste.

 

Delavnice za vse generacije

Prireditvi bo povezoval medgeneracijski kotiček, kjer bodo mlajši prostovoljci iz Simbioze starejše učili osnov računalništva, starejše članice Zveze kmetic bodo otroke naučile peke kruha, skupaj bodo igrali bridž, slikali ter počeli še marsikaj zanimivega in poučnega.

 

Center eksperimentov Maribor bo pod okriljem Evropskega kulturnega in tehnološkega centra Maribor v svojem raziskovalnem kotičku pripravil kemijske, biološke, električne in druge delavnice. Otroci bodo izdelovali vulkane, polimere, rakete, letala idr.

 

V ustvarjalnem kotičku bodo potekale učne ure angleščine, likovne delavnice, otroci bodo izdelovali pomladno cvetje, origami, svetilnike, pisane gumbke in nakit ter okrasne magnetke.

 

Tudi na zunanji ploščadi ne bo manjkalo dogajanja, saj bodo ob letečem avtobusu Zveze prijateljev mladine Maribor potekale dejavnosti, primerne za vse starostne skupine, ki spodbujajo medgeneracijsko sodelovanje. Obiskovalci bodo lahko izdelovali inštrumente iz naravnih in odpadnih materialov, se udeležili senzoričnih delavnic in skozi igro spoznavali izkustveno učenje v skupini.

 

Odprti oder

Na odprtem odru bodo vsak dan potekale glasbene, gledališke in plesne predstave osnovnih šol, vrtcev, predstavilo pa se bo tudi nekaj manj kot tridesetih upokojenskih društev, pretežno s štajerskega konca. Obiskovalci se bodo ob odru zabavali tudi z mladimi talenti Korajže velja, ki bodo skupaj z znanimi glasbeniki pripravili izvrsten šov.

 

VSTOP IN VSE VSEBINE SO BREZPLAČNE.

Več na: www.otroskibazar.si/maribor

 

Za dodatno slikovno gradivo, izjave in dodatna pojasnila se lahko obrnete na spodaj navedene kontaktne podatke.


Aleksandra Rebec

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 115
Izšla: 19.06.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 28 29 30 1 2 3 4 5 6 7
28.06.2017 | Ostalo
Repair cafe
30.06.2017 | Ostalo
ULICA ŽALOSTNIH OBRAZOV
02.07.2017 | Kultura
SOCKA POJE, PLEŠE IN IGRA
28.06.2017 | Ostalo
Repair cafe
30.06.2017 | Ostalo
ULICA ŽALOSTNIH OBRAZOV
02.07.2017 | Kultura
SOCKA POJE, PLEŠE IN IGRA
03.07. - 07.07.2017 | Šport
TEČAJI TENISA ZA OTROKE V ČASU ŠOLSKIH POČITNIC
04.07.2017 | Ostalo
Delavnica "Poslikajmo in zasadimo si cvetlične lončke"

Bodite prvi pri oddaji mnenja.