Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno, marsikje bo po nižinah nastala megla. Tudi ob morju bo lahko megleno, proti jutru se bo zgostila nizka oblačnost, ki se bo razširila tudi proti Notranjski. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju okoli 12 stopinj C.
7°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
3°C | 21°C
petek, 20.10.2017
4°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
6°C | 21°C
nedelja, 22.10.2017
8°C | 18°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
22°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Medgeneracijsko druženje v Ledeni dvorani


KULTURA

| |
30.04.2013      15:17
A A

Medgeneracijsko druženje v Ledeni dvorani


Otroški bazar je lani zaoral ledino s sejemsko dejavnostjo v Ledeni dvorani v Mariboru. Družinski sejem je bil na Štajerskem lepo sprejet tako med otroki, ki so ga obiskali v okviru vodenih ogledov, kot tudi med starši in drugimi obiskovalci. Da bo družinsko dogajanje letos res popolno in da se bodo v Ledeni dvorani v Mariboru resnično družile vse generacije, bo letos poskrbel še 1. Festival za tretje življenjsko obdobje Maribor, ki bo potekal hkrati z Otroškim bazarjem Maribor, tj. od 17. do 19. maja 2013.


Deli:

Skupaj bosta prireditvi ustvarili resnično medgeneracijsko vzdušje in krepili vezi med generacijami. Dedki in babice bodo prenašali izkušnje in znanje na vnuke in vnukinje, otroci jih bodo razveseljevali s svojo vedoželjnostjo, bujno domišljijo in neobremenjenim pogledom na svet, skupaj z njimi pa se bodo na obeh prireditvah seveda družili, zabavali in ustvarjali tudi mamice in očki.

 

Sejem

Na Otroškem bazarju bodo staršem predstavljene novosti s področja opremljanja otroških prostorov, mode, varnosti, zdrave prehrane, preživljanja prostega časa, otroške literature, medijev, družinskega turizma, kulturnih in športnih vsebin. Na Festivalu za tretje življenjsko obdobje pa bo generaciji dedkov in babic na voljo nabor informacij, izdelkov in storitev, ki spodbujajo aktivno in zdravo staranje ter izboljšujejo kakovost njihovega bivanja. Obiskovalci obeh sejmov bodo lahko izkoristili številne sejemske popuste.

 

Delavnice za vse generacije

Prireditvi bo povezoval medgeneracijski kotiček, kjer bodo mlajši prostovoljci iz Simbioze starejše učili osnov računalništva, starejše članice Zveze kmetic bodo otroke naučile peke kruha, skupaj bodo igrali bridž, slikali ter počeli še marsikaj zanimivega in poučnega.

 

Center eksperimentov Maribor bo pod okriljem Evropskega kulturnega in tehnološkega centra Maribor v svojem raziskovalnem kotičku pripravil kemijske, biološke, električne in druge delavnice. Otroci bodo izdelovali vulkane, polimere, rakete, letala idr.

 

V ustvarjalnem kotičku bodo potekale učne ure angleščine, likovne delavnice, otroci bodo izdelovali pomladno cvetje, origami, svetilnike, pisane gumbke in nakit ter okrasne magnetke.

 

Tudi na zunanji ploščadi ne bo manjkalo dogajanja, saj bodo ob letečem avtobusu Zveze prijateljev mladine Maribor potekale dejavnosti, primerne za vse starostne skupine, ki spodbujajo medgeneracijsko sodelovanje. Obiskovalci bodo lahko izdelovali inštrumente iz naravnih in odpadnih materialov, se udeležili senzoričnih delavnic in skozi igro spoznavali izkustveno učenje v skupini.

 

Odprti oder

Na odprtem odru bodo vsak dan potekale glasbene, gledališke in plesne predstave osnovnih šol, vrtcev, predstavilo pa se bo tudi nekaj manj kot tridesetih upokojenskih društev, pretežno s štajerskega konca. Obiskovalci se bodo ob odru zabavali tudi z mladimi talenti Korajže velja, ki bodo skupaj z znanimi glasbeniki pripravili izvrsten šov.

 

VSTOP IN VSE VSEBINE SO BREZPLAČNE.

Več na: www.otroskibazar.si/maribor

 

Za dodatno slikovno gradivo, izjave in dodatna pojasnila se lahko obrnete na spodaj navedene kontaktne podatke.


Aleksandra Rebec

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 116
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
18.10.2017
Danes ni dogodkov.
21.10.2017 | Družabni dogodki
ISKRENA SPOVED
22.10.2017 | Ostalo
Pohod po Tončkovi poti
25.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica Repair Cafe
26.10.201 | Ostalo
Komemoracija v Novi Cerkvi
27.10.2017 | Ostalo
Komemoracija na Frankolovem
27.10.2017 | Ostalo
Komemoracija v Vojniku
27.10.2017 | Kultura
Letni koncert Arclinskih fantov
20.10.2017 | Ostalo
Dobrodelni koncert za Francija Zemeta
21.10.2017 | Družabni dogodki
ISKRENA SPOVED
22.10.2017 | Ostalo
Pohod po Tončkovi poti
25.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica Repair Cafe
26.10.201 | Ostalo
Komemoracija v Novi Cerkvi

Bodite prvi pri oddaji mnenja.