Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 22.01.2018

delno oblačno
Ponoči bo pretežno jasno. Severni veter se bo v drugem delu noči polegel. Najnižje jutranje temperature bodo od -7 do -1, ob morju malo nad 0 °C.
-3°C | 6°C
torek, 23.01.2018
0°C | 9°C
sreda, 24.01.2018
-1°C | 10°C
četrtek, 25.01.2018
-1°C | 10°C
petek, 26.01.2018
7°C | 11°C
Opozorila
Ponedeljek, 22.1.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
-3°C
6°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Joškova banda že tretjič na Češkem


KULTURA

| |
11.11.2013      21:41
A A

Joškova banda že tretjič na Češkem


Ob praznovanju zavetnika Čehov sv. Vaclava je bila konec septembra 2013 v češko mesto Česka Skalice povabljena Joškova banda. S svojim glasbenim programom je nastopila na tamkajšnji osnovni šoli, ob slikovitem jezeru Rozkoš in zadnji dan v romantični Babičini dolini Ratiborice skupaj z eno najboljših čeških folklornih skupin Barunka.


*Joškova banda in češka folklorna skupina Barunka zaigrali skupaj
*Joškova banda in češka folklorna skupina Barunka zaigrali skupaj
Deli:

Da je vse potekalo v najlepšem redu, je poskrbela ravnateljica osnovne šole Česka Skalice Zdenka Vitova, za kar se ji Joškova banda iskreno zahvaljuje. Kako prisrčen je bil nastop Joškove bande na osnovni šoli, priča članek, objavljen v časopisu Nachodsky denik v mesecu oktobru 2012, katerega so napisali otroci in učitelji te šole (iz češčine je preveden samo del članka).

 

V Češkoskalički šoli odmevala glasba iz Slovenije

 

V petek, 27. septembra, je po češkoskalički šoli v Ulici Komenskega odmevala glasba, ki so jo učenci in učitelji spremljali z velikim aplavzom. To je bil za nas poseben obisk iz prijateljske Slovenije. Joškovo bando je k nam povabila naša gospa ravnateljica Paed dr. Zdenka Vitova. Sedem glasbenikov v posebnih nošah in ljudskimi instrumenti je navdušilo učence in učitelje. Ljudski instrumenti ribežl, grablje z zvončki, lopar, harmonika, boben, trobenta, narejena iz buče, jodlanje in petje so ustvarili veselo razpoloženje v šoli, kakor tudi izven nje, saj so se mimoidoči spraševali, zakaj je na naši šoli danes tako veselo. Zato se iskreno zahvaljujemo našim slovenskim prijateljem za vesele glasbene trenutke. Želimo si, da se še večkrat ponovijo. Nastop Joškove bande na naši šoli je bilo povabilo za naslednji dan, ko se je v bližnji Babičini dolini odvijal praznik sv. Vaclava.

 

J. Žlaus

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 117
Izšla: 13.12.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.