Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 28.06.2017

pretežno oblačno
Danes bo na vzhodu sprva precej jasno, drugod bo spremenljivo oblačno. Dopoldne se bodo na zahodu pričele pojavljati krajevne padavine, deloma nevihte, ki se bodo čez dan krepile in postopno širile proti vzhodu. Pihal bo južni do jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 23 do 30, na vzhodu do 32 stopinj C.
16°C | 29°C
četrtek, 29.06.2017
16°C | 25°C
petek, 30.06.2017
11°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
15°C | 25°C
nedelja, 02.07.2017
12°C | 25°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 9h
Danes popoldne in zvečer bodo že lahko nastale močnejše nevihte, ob prehodu vremenske fronte v noči na četrtek pa bodo ob nevihtah krajevna neurja predvsem z nalivi in močnejšimi sunki vetra.
16°C
29°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Dan mobilnosti


KULTURA

| |
24.09.2013      20:25
A A

Dan mobilnosti


V Občini Vojnik smo v petek, 20. 9. 2013, organizirali celodnevno dogajanje Dan mobilnosti za otroke in mimoidoče obiskovalce v okviru Evropskega tedna mobilnosti. Tema 12. Evropskega tedna mobilnosti je bila »Vaš korak za čistejši zrak«, zato smo si tudi v Vojniku prizadevali za čistejši zrak in tako za zmanjšanje pojavnosti številnih bolezni.


Deli:

Najmlajše iz vrtcev in prve triade OŠ Vojnik smo animirali z gledališko predstavo Eko pod smreko, delavnicami in gasilskim vozilom iz Gasilskega društva Vojnik ter policijskimi vozili. Otroke iz višjih razredov smo spodbujali k prijaznemu okolju in boljši kakovosti življenja z delavnicami »Zabavno, poučno, nič mučno - Geopark Karavanke« pod okriljem Zavoda za varstvo narave Maribor.

Trajnostno mobilnost smo promovirali z delavnico »Obnova rabljenih koles« v organizaciji Marinke Vovk iz Centra ponovne uporabe. Akcija zbiranja rabljenih koles je bila uspešna. Zbrali smo sedem koles, vendar vsa niso bila popravljiva, zato jih bodo reciklirali. Dve kolesi so popravili in pobarvali v barvah občine Vojnik. Center ponovne uporabe je enega podaril g. županu za podporo, enega pa bodo imeli obiskovalci na razpolago za izposojo v zameno za družbeno koristno delo. Obiskovalce smo opozorili, da že male spremembe štejejo (npr. v službo se namesto sami lahko peljemo s sodelavcem, vozila na puščajmo prižganega nad 10 sekund …). Pomembno je, da vsi prispevamo svoj delež k zmanjšanju izpustov toplogrednih plinov.

Tudi g. župan Benedikt Podergajs je otroke pozival k uporabi alternativnih oblik mobilnosti, kot so kolesarjenje, pešačenje in uporaba javnega prometa. Matej Lednik iz Zavoda Vozim je otroke seznanil s pomenom prometne varnosti iz drugega zornega kota (izkušnja ponesrečenca v prometni nesreči). Sledilo je organizirano kolesarjenje po središču naselja s predstavitvijo nevarnih mest in ustreznega ravnanja za otroke kolesarje v spremstvu policista. Za obiskovalce so bila zanimiva tudi Fatal Vision očala, skozi katera so opazovali, kako alkohol in druge psihoaktivne substance oslabijo posameznikove zmožnosti zaznavanja in gibanja v prostoru. Na voljo je bila tudi predstavitev hibridnega vozila iz Avtohiše Celje. Dan mobilnosti se je zaključil s potopisnim predavanjem Nine Majcen in Matjaža Pinterja, ki sta predstavila svoje vtise s potovanja po Kitajski in Kirgizistanu.


Jasmina Jakopič

Foto: J.Vovk
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 115
Izšla: 19.06.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 28 29 30 1 2 3 4 5 6 7
28.06.2017 | Ostalo
Repair cafe
30.06.2017 | Ostalo
ULICA ŽALOSTNIH OBRAZOV
02.07.2017 | Kultura
SOCKA POJE, PLEŠE IN IGRA
28.06.2017 | Ostalo
Repair cafe
30.06.2017 | Ostalo
ULICA ŽALOSTNIH OBRAZOV
02.07.2017 | Kultura
SOCKA POJE, PLEŠE IN IGRA
03.07. - 07.07.2017 | Šport
TEČAJI TENISA ZA OTROKE V ČASU ŠOLSKIH POČITNIC
04.07.2017 | Ostalo
Delavnica "Poslikajmo in zasadimo si cvetlične lončke"

Bodite prvi pri oddaji mnenja.