Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 23.02.2018

oblačno
Danes bo oblačno. Občasno bo snežilo, ob morju in na Goriškem večinoma rahlo deževalo. Pihal bo severovzhodnik, na Primorskem zmerna do močna burja. Veter bo gradil snežne zamete. Najvišje dnevne temperature bodo okoli 0, na Goriškem in ob morju okoli 6 °C.
-2°C | 2°C
sobota, 24.02.2018
-3°C | 0°C
nedelja, 25.02.2018
-9°C | -6°C
ponedeljek, 26.02.2018
-13°C | -6°C
torek, 27.02.2018
-12°C | -5°C
Opozorila
Petek, 23.2.2018 ob 6h
Najmočnejši sunki burje na Primorskem bodo ponekod presegali hitrost 100 km na uro.
-2°C
2°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Bezenškov literarni večer na Frankolovem


KULTURA

| |
20.04.2015      9:14
A A

Bezenškov literarni večer na Frankolovem


Prosvetno društvo Antona Bezenška Frankolovo je 16. aprila 2015 v paviljonu v graščinskem parku organiziralo literarni večer. Nadejamo se, da ta večer, posvečen profesorju Antonu Bezenšku, postane tradicionalen.


Deli:

O življenju in delu tega velikega človeka iz našega malega kraja je spregovoril njegov poznavalec – gospod Milan Brecl, ki je tudi tesno povezan z Bolgarijo, Bolgari in Bezenškom. Z orisom Bezenškovega življenja nas je popeljal na vsa področja njegovega delovanja. Ne samo stenografija, tudi poučevanje, literatura in splošno kulturno delovanje so zasidrali našega rojaka v bolgarski in splošni zgodovini.

 

V drugem delu večera smo se z mag. Francijem Pivcem, filozofom, politikom, informatikom in kulturnim delavcem, ustavili ob Bezenškovi knjigi »Etika ili nravoučenie«. Razširili smo svoje védenje o morali in etiki in mreži povezav med pojmi, kot so vrednote, načela, principi, vrline tako v Bezenškovem kot v današnjem času.

Gospod Pivec je ob tej priložnosti društvu poklonil originalno izdajo te knjige, za kar se mu iskreno zahvaljujemo.

 

V toku večera smo zrecitirali nekaj Bezenškovih pesmi. Družina Gregorc pa je s svojim petjem zaokrožila večer v poučno literarno celoto.

 

Dober večer je bil, in kot rečeno že v uvodu, lahko bi postal tradicionalen.

 

 

Irena Srebot - Črepinšek

Foto: Jure Vovk
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 117
Izšla: 13.12.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.