Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 29.06.2017

delno oblačno
V prvem delu noči bodo nevihte s krajevnimi neurji od zahoda zajele večji del Slovenije, v drugem delu noči pa prehodno povečini ponehale.
16°C | 25°C
petek, 30.06.2017
11°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
15°C | 25°C
nedelja, 02.07.2017
12°C | 25°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 18h
Do sredine noči so ob nevihtah še možna krajevna neurja. Močni sunki zahodnega vetra in nalivi bodo ob prehodu hladne fronte najprej (okoli 22. ure) zajeli obalo, nato pa v približno treh urah prešli vso Slovenijo.
16°C
25°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kronika

V dolini tihi je vasica mala v večernem mraku ......


KRONIKA

| |
08.10.2011      19:18
A A

V dolini tihi je vasica mala v večernem mraku vse že mirno spava ...


To Slakovo ponarodelo pesem in mnogo drugih so vojniški upokojenci na svojih prireditvah in izletih velikokrat zapeli, saj Vojniški upokojenci radi potujejo. Zato poskrbi prizadevni predsednik Ivan Robačer, prej pa dolga leta Marjanca Krpan. Kje vse jih je že vodila pot: po domovini in tujini.


Predsednik Društva upokojencev Ivan Robačer
Predsednik Društva upokojencev Ivan Robačer
Deli:

Posebno priljubljeni pa so izleti v neznano oziroma zaključni izlet v mesecu oktobru. Veliko čast za pripravo le tega pa so v društvu od leta 2001 poverili podpisanemu. Poleg ostalih turističnih znamenitosti, smo si vedno ogledali in obiskali kako lepo cerkev, versko središče, svete gore: Gorico, Bistrico ob Sotli, Olimje, Mario Zell, Andraž nad Polzelo, Bogojino, Višarje, Ptujsko Goro, letos pa TRSAT nad Reko. Posebej zanimivo pa je bilo v Brestanici, v cerkvi Lurške matere božje pri našem rojaku g. Špesu, kjer smo bili trikrat (enkrat z vinogradniki). Tam smo lani doživeli »pete« litanije matere božje! Povsod je zadonela tudi lepa Marijina pesem.

 

Za lepo vzdušje na izletih je več kot 20 let s svojo harmoniko neutrudno skrbel Jože Sevšek. Pri svojih 87 letih instrument redko vzame v roke, je pa na vseh prireditvah prvi in neutrudni plesalec. Naj bo še dolgo tako! Jožeta sta več kot odlično nadomestila Herman Felicijan in Rudi Recko. Tudi pevci upokojenskega zbora so vedno večji ponos društva. Župan Beno Podergajs, velik ljubitelj narodne pesmi, s svojim glasom rad pristopi k pevcem in pomaga ustvariti lepo vzdušje.

 

Izletniki pravijo, da je na izletu najlepše, ko po dobrem poznem kosilu posedijo s prijatelji. Takrat med njih stopita s harmoniko glasbenika Recko ali Felicijan in skupaj zapojejo tudi pesem iz naslova članka.

 

KDOR RAD POJE ZLO NE MISLI!

 

 

                                  

Zapisal: Pavle Leskovar 

Slike: J. Vovk

                                                                 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 115
Izšla: 19.06.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 28 29 30 1 2 3 4 5 6 7
28.06.2017 | Ostalo
Repair cafe
30.06.2017 | Ostalo
ULICA ŽALOSTNIH OBRAZOV
02.07.2017 | Kultura
SOCKA POJE, PLEŠE IN IGRA
28.06.2017 | Ostalo
Repair cafe
30.06.2017 | Ostalo
ULICA ŽALOSTNIH OBRAZOV
02.07.2017 | Kultura
SOCKA POJE, PLEŠE IN IGRA
03.07. - 07.07.2017 | Šport
TEČAJI TENISA ZA OTROKE V ČASU ŠOLSKIH POČITNIC
04.07.2017 | Ostalo
Delavnica "Poslikajmo in zasadimo si cvetlične lončke"

Bodite prvi pri oddaji mnenja.