Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 20.08.2017

delno oblačno
Popoldne bo na Primorskem pretežno jasno, pihala bo šibka do zmerna burja. Drugod bo delno jasno z občasno povečano oblačnostjo. Možna bo še kakšna kratkotrajna ploha. Pihal bo vzhodni do severni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 19 do 23, na Primorskem do 27 stopinj C.
15°C | 24°C
ponedeljek, 21.08.2017
8°C | 25°C
torek, 22.08.2017
7°C | 25°C
sreda, 23.08.2017
11°C | 28°C
četrtek, 24.08.2017
13°C | 31°C
Opozorila
Nedelja, 20.8.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
24°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kronika

Gasilci Nove Cerkve vedno močnejši


KRONIKA, GASILCI IN ZAŠČITA

| |
16.10.2011      21:07
A A

Gasilci Nove Cerkve vedno močnejši


Oktober, mesec požarne varnosti, je za gasilce tudi mesec tekmovanj. Na teh tekmovanjih tekmovalne enote pokažejo rezultate celoletnega dela. Takšno urjenje je tudi najlažji način spoznavanja z opremo, usposabljanja operativcev in pridobivanja novih članov, predvsem podmladka. Da v prostovoljnem gasilskem društvu Nova Cerkev delamo res dobro, sta pokazala dva čudovita, s soncem obsijana vikenda. V soboto, 8. oktobra, je bilo v Vojniku tekmovanje Gasilske zveze Vojnik - Dobrna, kjer so se naše enote odrezale res fantastično. Na tekmovanje se je prijavilo 9 naših enot, slavili smo 7 prvih mest in 2 tretji. Na regijsko tekmovanje se je tako uvrstilo vseh 9 enot, poleg teh so imeli pravico na tem tekmovanju še starejši gasilci – veterani, tja so se uvrstili že pred tem na tekmovanju za starejše gasilce.


Mladina na regijskem tekmovanju
Mladina na regijskem tekmovanju
Deli:

Prišla je težko pričakovana sobota, 15. oktober, ko smo se na regijsko tekmovanje, ki je bilo letos v Kozjem, odpravili z enotami pionirk, pionirjev, mladink in mladincev. Naših tekmovalcev veliko število ekip ni zmedlo, vaje so opravili kot znajo in se veselili najvišjih mest. Pionirji so bili drugi, pionirke, mladinke in mladinci pa so suvereno zmagali. Vrnitev domov je bila res vesela.

 

Tudi nedelja, 16. oktobra,  nam je bila naklonjena. V Kozje smo se odpravili z največjim avtobusom, sledil mu je še gasilski kombi, saj se je na pot odpravilo kar 6 enot. Tudi tokrat se nismo ustrašili močne konkurence, suvereno smo opravili svoje naloge, zato tudi rezultat ni mogel izostati. Mlajši člani A so dosegli odlično šesto mesto, starejši gasilci so bili četrti, člani B tretji, ostale ekipe – članice A, članice B in člani A pa so slavili zmago.

 

Izkupiček osmih enot, ki so si s tem zagotovile nastop na državnem tekmovanju, ki bo prihodnje leto, nam je res v ponos. Tak rezultat je za marsikoga nerazumljiv, marsikoga premaga nevoščljivost, dosežke lahko razumejo samo najboljše ekipe, ki vsaj pol toliko kot mi, gulijo travo na poligonih za treninge. Pripravljenost redno preverjamo z udeležbo na pokalnih tekmovanjih po celi Sloveniji. Do uspehov nam je v veliki meri pripomogla tudi letošnja pridobitev – nov prostor za treninge. Ure, ki jih preživimo na tem terenu so neštete, tisti, ki bi jih želel sešteti, bi se pošteno namučil. Tudi pozimi ne počivamo, saj se že naslednji teden selimo v telovadnico, kjer imamo rezerviran termin trikrat tedensko.

 

Velika zahvala gre tudi vodstvu društva, v teh težkih časih že samo financiranje prevozov in prehrane ni mali zalogaj, naše enote pa ob uspehu vedno čaka še kako presenečenje. Misel, ki jo je ob uspehu izrekel naš predsednik »v slogi je moč«, nas bo gnala naprej. Dobro se zavedamo, da kdor dobro seje, pridno obdeluje tudi bogato žanje. Če smo starejši za vzor, mladi pa nas s ponosom posnemajo, lahko z dvignjeno glavo zremo samo v uspešno prihodnost.

 

                                                                                    Tekst in slike:  Srečko Sentočnik
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Vojnik? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Vojnik
Občina Vojnik
Keršova ulica 8
Tel:(03) 780 06 20
Ogledalo
Številka: 115
Izšla: 19.06.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Avgust 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.08.2017
Danes ni dogodkov.
21.08.201 | Tečaji in delavnice
TEČAJI TENISA ZA OTROKE
22.08.2017 | Ostalo
Izdelam si broško
26.08.201 | Ostalo
Pohod od kleti do kleti
26.08.2017 | Družabni dogodki
Meddruštveno gasilsko tekmovanje v Socki
26.08.2017 | Ostalo
Vojniški glasbeni večer: Jazz duo
27.08.201 | Družabni dogodki
Poletni kramarski sejem
29.08.201 | Ostalo
Strokovna ekskurzija z obiskom sejma Agra
29.08.2017 | Ostalo
Predelam si izdelek
21.08.201 | Tečaji in delavnice
TEČAJI TENISA ZA OTROKE
22.08.2017 | Ostalo
Izdelam si broško
26.08.201 | Ostalo
Pohod od kleti do kleti
26.08.2017 | Družabni dogodki
Meddruštveno gasilsko tekmovanje v Socki
26.08.2017 | Ostalo
Vojniški glasbeni večer: Jazz duo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.