Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.10.2017

oblačno
Ponoči in v jutranjih urah se bo postopno povsod pooblačilo. Zjutraj bodo na zahodu že možne rahle padavine, drugod bo še suho. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 11, na obali do 15 stopinj C.
7°C | 13°C
torek, 23.10.2017
7°C | 12°C
sreda, 24.10.2017
2°C | 17°C
četrtek, 25.10.2017
5°C | 15°C
Opozorila
Sobota, 21.10.2017 ob 16h
V nedeljo popoldne bo na Primorskem zapihala zmerna do močna burja, ki bo do ponedeljka zjutraj oslabela. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h.
7°C
13°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kronika

Franci Lipičnik praznoval visok življenjski ......


KRONIKA

| |
10.10.2011      20:01
A A

Franci Lipičnik praznoval visok življenjski jubilej


Franci Lipičnik iz Vojnika je v četrtek, 29. septembra 2011, na Turistični kmetiji Dobrotin v krogu sorodnikov, prijateljev in vseh, ki jih ceni in spoštuje, praznoval 90. let. Francija poznamo kot dobrega in ljubečega človeka, ki je vedno pripravljen pomagati. V svojem življenju je doživel marsikaj. Od grenkih, žalostnih preizkušenj do veselih in prijetnih trenutkov.


Franci s soprogo Pepco
Franci s soprogo Pepco
Deli:

Francijevo mladost je zasenčila II. svetovna vojna, leta 1942 je bil namreč prisilno mobiliziran v nemško vojsko. Iz Nemčije je moral nato še na fronto v Rusijo, kjer je bil hudo ranjen in izgubil roko. Po težki vojni izkušnji, se je leta 1944 vrnil domov. Kot invalid nekaj časa ni dobil službe, kruh je služil le priložnostno. Naposled se mu je le nasmehnila sreča in dobil je delo vratarja v takratni kmetijski trgovini v Celju. Kasneje je svojo poklicno pot nadaljeval kot vratar v avtoprevozniškem podjetju, nato še v skladišču. Franci je bil vedno vesten, natančen in odgovoren delavec. Lastnosti, po katerih ga poznamo še danes.


Leta 1954 se je poročil s Pepco iz Trnovelj pri Socki. Prijeten dom sta si ustvarila v središču Vojnika, pri Zdravstvenem domu, kjer živita še danes. Zdravje jima ni naklonilo svojih otrok, zato sta v svojem toplem domu varovala kar sedem otrok. Tudi sama sem bila ena izmed njih. Otroških let, ki sem jih preživela pri »stricu Franciju in teti Pepci«, se rada spominjam, saj so to bila leta polna otroških doživetij in dveh srčnih oseb, ki sta prijazno skrbeli zame. Stric Franci mi je vedno nasmejano nekaj zapel, teta Pepca pa je skrbela, da nisem bila lačna.

 

Francijeva delavnost se je izkazala tudi pri ključavničarskih delih v župniji Vojnik, rad pa je pomagal tudi pri mnogih aktivnostih v kraju. Vsem je poznana njegova velika ljubezen do čebelarstva. Vrsto let je marljivo skrbel za čebelnjak pod cerkvijo Marije sedem žalosti. Zanj zdaj skrbi nečakinjin mož Tone Okrožnik. Zdaj, ko njune življenjske moči pešajo, zanju skrbijo in jima priskočijo na pomoč njegovi nečaki - Vili Špeglič, Ivo Lipičnik s soprogo Anico, gospa Danica in mnogi drugi. Kot sta dejala, sta vsem hvaležna za vsakršno pomoč, ki jima jo nudijo in dodata, da bi bilo potrebnega preveč pisanja, če bi vse naštevala. Še posebej pa se vedno znova razveselita obiska nečakinjinega sina Primoža, ki je vrsto let bival z njima, dokler ga ni doletela huda nesreča pri skoku v vodu in ga priklenila na invalidski voziček.

 

Francijeva soproga Pepca svojega moža opisuje kot redoljuba in dobrega življenjskega sopotnika, ki v sebi nosi močno vero. Ob zaključku pogovora sem Francija povprašala, katera izrečena misel na njegovem praznovanju mu je najbolj ostala v spominu. »Veliko jih je bilo. Težko se odločim«. Nato pa ga Pepca, kot že tolikokrat do zdaj, pogleda in ga spomni na misel vojniškega župnika Antona Pergerja: »Franci je z eno roko naredil več kot marsikdo v celem življenju z dvema«.

 

 

Tjaša Podergajs
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 116
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
21.10.2017
Danes ni dogodkov.
22.10.2017 | Ostalo
Pohod po Tončkovi poti
25.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica Repair Cafe
26.10.201 | Ostalo
Komemoracija v Novi Cerkvi
27.10.2017 | Ostalo
Komemoracija na Frankolovem
27.10.2017 | Ostalo
Komemoracija v Vojniku
27.10.2017 | Kultura
Letni koncert Arclinskih fantov
28.10.2017 Ni kategorije
SLOVENSKO DALMATINSKI VEČER
22.10.2017 | Ostalo
Pohod po Tončkovi poti
25.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica Repair Cafe
26.10.201 | Ostalo
Komemoracija v Novi Cerkvi
27.10.2017 | Ostalo
Komemoracija na Frankolovem
27.10.2017 | Ostalo
Komemoracija v Vojniku

Bodite prvi pri oddaji mnenja.