Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 23.09.2018

delno oblačno
Ponoči bo dež večinoma ponehal. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 12, na Primorskem okoli 15 °C.
11°C | 24°C
ponedeljek, 22.09.2018
15°C | 18°C
torek, 24.09.2018
10°C | 20°C
sreda, 25.09.2018
2°C | 17°C
četrtek, 26.09.2018
1°C | 16°C
Opozorila
Sobota, 22.9.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
24°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Kajakaš Lan Tominc znova izjemen


ŠPORT

| |
31.05.2017      12:41
A A

Kajakaš Lan Tominc znova izjemen


Konec aprila in na začetku maja so potekale izbirne tekme za mladinsko državno reprezentanco do 18 let. Med vsemi slovenskimi kajakaši, ki se potegujejo za enega od treh mest, se je Lan Tominc v reprezentanco uvrstil kot drugi. Uspešen športnik je v poletnih mesecih v Bratislavi uspešno prestal tudi »krst« v slovenski mladinski reprezentanci in se udeležil evropskega prvenstva.


Lan v Bratislavi
Lan v Bratislavi
Deli:

Poznavalci kajakaškega športa pravijo, da se v zgodovini slovenskega kajakaštva na divjih vodah še ni zgodilo, da bi kaj takega uspelo tako mlademu kajakašu. Lan je namreč deset dni po izbirnih tekmah dopolnil 15 let. 

Z dobrimi rezultati je nato v poletnih mesecih nadaljeval v Bratislavi kot član slovenske mladinske reprezentance. Kot prvi izmed trojice slovenskih kajakašev mladincev si je polfinalni nastop zagotovil že po prvi preizkušnji – dosegel je 20. čas vožnje (na startu je bilo 81 čolnov). V polfinalni vožnji je bil v zgornjem delu med najhitrejšimi, nato imel nekaj težav pri vstopu v vrata številka 12, tako da je tam izgubil precej dragocenega časa. Na koncu je njegova vožnja zadostovala za 25. mesto. Prikazal je dve lepi vožnji in vsekakor več kot izpolnil pričakovanja – kot najmlajši je šel nabirat izkušnje. V ekipni vožnji (na progi so hkrati trije čolni) je ekipa zasedla 5. mesto med 19 ekipami.

Na evropskem prvenstvu v Hohenlimburgu v drugi polovici avgusta je moral Lan v kvalifikacijah na progo dvakrat in se s tretjim časom uvrstil v polfinale. Na koncu se je uvrstil na 30. mesto. V ekipni vožnji so slovenski kajakaši dosegli odlično četrto mesto.

Tekst: Tatjana Tominc
Foto: Nina Jelenc (arhiv Kajakaške zveze Slovenije)
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Ogledalo? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Ogledalo
Keršova ulica 8
Tel:(03) 780 06 40
Ogledalo
Številka: 120
Izšla: 21.09.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.