Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.10.2017

oblačno
Zvečer bo oblačno s padavinami, tudi posameznimi nevihtami, ki bodo ponoči od zahoda slabele in do jutra že večinoma ponehale. Ponekod bo pihal severni veter, na Primorskem sprva močna burja, ki bo postopno slabela in do jutra ponehala. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 8, ob morju okoli 11 stopinj C.
7°C | 13°C
torek, 24.10.2017
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 17°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 21°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 17h
Zvečer bo na Primorskem pihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
7°C
13°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo

V Kamrico po praktična znanja, zdravje in ......


GOSPODARSTVO

| |
04.06.2015      10:46
A A

V Kamrico po praktična znanja, zdravje in druženje


Medgeneracijski center Vojnik deluje v sklopu enote socialnega podjetja CPU Vojnik. V njem se srečujejo, družijo in ustvarjajo različne generacije, ki si vse leto izmenjujejo različna znanja s področij vseživljenjskega učenja, medgeneracijskega sodelovanja, solidarnosti in prostovoljstva.


Deli:

NOVOSTI V KAMRICI

 

  • VZPOSTAVITEV VRTNEGA KOTIČKA – UČNEGA POLIGONA

 

Obiskovalci »Kamrice« si lahko že sedaj izmenjujejo semena, kar prispeva k praktičnemu izobraževanju na področju samooskrbe in trajnostnega razvoja, kjer je poudarek na pridobivanju lastnih izkušenj. Sedaj želimo narediti korak naprej, in sicer vzpostaviti kotiček za samooskrbo, vrtni kotiček – učni poligon, ki bi vključeval dve visoki gredi. Obiskovalci se bodo lahko ob upoštevanju permakulture naučili sami pridelati hrano in tako neposredno vplivati na višjo stopnjo samooskrbe. Seznanili se bodo tudi z najnovejšimi tehnikami varovanja okolja, kar neposredno prispeva k večji kakovosti življenja.

Primarni namen je, da obiskovalci in predvsem mladi na izkustveni način spoznajo samooskrbo na področju pridelave zdrave hrane in možnosti zelenega podjetništva. Programi izkustvenega učenja z uporabo visokih gred so namenjeni različnim starostnim skupinam (od otrok do starejših). 

 

Za otroke bomo ob učnih gredah organizirali rojstnodnevne zabave, poletne ustvarjalne delavnice, prav tako pa bo mini učni poligon na voljo za šolske oglede, kjer bodo učenci v praksi spoznali različne vrtnine, zelišča in njihovo uporabo v vsakdanjem življenju.

 

 

NOVA PONUDBA – PRODAJNI KOTIČEK Z LESENIMI IZDELKI

 

Za kupce smo nadgradili obstoječi program z oddelkom za les, kjer zbiramo, prenavljamo, svetujemo ob prenovi starinskih lesenih izdelkov, dekorativnih in domačih izdelkov. Nudimo inovativne izdelke, z dodano vrednostjo in bogato zgodovino. Organiziramo delavnice obnove manjših kosov pohištvene opreme.

 

 

AKTIVNOSTI V KAMRICI

  • Predstavitev lokalnih društev

Vsako sredo med 10. in 12. uro se bodo v poletnih mesecih predstavljala lokalna društva z namenom povezanosti različnih aktivnosti. Krajani, vabljeni!

 

 

SODELOVANJE

Kamrica sodeluje na prazniku Krajevne skupnosti Vojnik 20. junija s postavitvijo nostalgičnega kotička, kot so ga imele naše babice. Tako boste lahko občutili nostalgijo krožnikov, ki so jih uporabljale naše babice.

 

Mesečno se Kamrica udeležuje sejma unikatnih izdelkov Cart v Celju, sejma retro izdelkov v Celju.

 

Nataša Kveder, dipl. org. man.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 116
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
22.10.2017 | Ostalo
Pohod po Tončkovi poti
25.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica Repair Cafe
26.10.201 | Ostalo
Komemoracija v Novi Cerkvi
27.10.2017 | Ostalo
Komemoracija na Frankolovem
27.10.2017 | Ostalo
Komemoracija v Vojniku
27.10.2017 | Kultura
Letni koncert Arclinskih fantov
28.10.2017 Ni kategorije
SLOVENSKO DALMATINSKI VEČER
31.10.2017 | Ostalo
Komemoracija na Stranicah
22.10.2017 | Ostalo
Pohod po Tončkovi poti
25.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica Repair Cafe
26.10.201 | Ostalo
Komemoracija v Novi Cerkvi
27.10.2017 | Ostalo
Komemoracija na Frankolovem
27.10.2017 | Ostalo
Komemoracija v Vojniku

Bodite prvi pri oddaji mnenja.