Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 29.06.2017

delno oblačno
V prvem delu noči bodo nevihte s krajevnimi neurji od zahoda zajele večji del Slovenije, v drugem delu noči pa prehodno povečini ponehale.
16°C | 26°C
petek, 30.06.2017
13°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
15°C | 24°C
nedelja, 02.07.2017
12°C | 25°C
ponedeljek, 03.07.2017
13°C | 26°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 18h
Do sredine noči so ob nevihtah še možna krajevna neurja. Močni sunki zahodnega vetra in nalivi bodo ob prehodu hladne fronte najprej (okoli 22. ure) zajeli obalo, nato pa v približno treh urah prešli vso Slovenijo.
16°C
26°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo

V Kamrico po praktična znanja, zdravje in ......


GOSPODARSTVO

| |
04.06.2015      10:46
A A

V Kamrico po praktična znanja, zdravje in druženje


Medgeneracijski center Vojnik deluje v sklopu enote socialnega podjetja CPU Vojnik. V njem se srečujejo, družijo in ustvarjajo različne generacije, ki si vse leto izmenjujejo različna znanja s področij vseživljenjskega učenja, medgeneracijskega sodelovanja, solidarnosti in prostovoljstva.


Deli:

NOVOSTI V KAMRICI

 

  • VZPOSTAVITEV VRTNEGA KOTIČKA – UČNEGA POLIGONA

 

Obiskovalci »Kamrice« si lahko že sedaj izmenjujejo semena, kar prispeva k praktičnemu izobraževanju na področju samooskrbe in trajnostnega razvoja, kjer je poudarek na pridobivanju lastnih izkušenj. Sedaj želimo narediti korak naprej, in sicer vzpostaviti kotiček za samooskrbo, vrtni kotiček – učni poligon, ki bi vključeval dve visoki gredi. Obiskovalci se bodo lahko ob upoštevanju permakulture naučili sami pridelati hrano in tako neposredno vplivati na višjo stopnjo samooskrbe. Seznanili se bodo tudi z najnovejšimi tehnikami varovanja okolja, kar neposredno prispeva k večji kakovosti življenja.

Primarni namen je, da obiskovalci in predvsem mladi na izkustveni način spoznajo samooskrbo na področju pridelave zdrave hrane in možnosti zelenega podjetništva. Programi izkustvenega učenja z uporabo visokih gred so namenjeni različnim starostnim skupinam (od otrok do starejših). 

 

Za otroke bomo ob učnih gredah organizirali rojstnodnevne zabave, poletne ustvarjalne delavnice, prav tako pa bo mini učni poligon na voljo za šolske oglede, kjer bodo učenci v praksi spoznali različne vrtnine, zelišča in njihovo uporabo v vsakdanjem življenju.

 

 

NOVA PONUDBA – PRODAJNI KOTIČEK Z LESENIMI IZDELKI

 

Za kupce smo nadgradili obstoječi program z oddelkom za les, kjer zbiramo, prenavljamo, svetujemo ob prenovi starinskih lesenih izdelkov, dekorativnih in domačih izdelkov. Nudimo inovativne izdelke, z dodano vrednostjo in bogato zgodovino. Organiziramo delavnice obnove manjših kosov pohištvene opreme.

 

 

AKTIVNOSTI V KAMRICI

  • Predstavitev lokalnih društev

Vsako sredo med 10. in 12. uro se bodo v poletnih mesecih predstavljala lokalna društva z namenom povezanosti različnih aktivnosti. Krajani, vabljeni!

 

 

SODELOVANJE

Kamrica sodeluje na prazniku Krajevne skupnosti Vojnik 20. junija s postavitvijo nostalgičnega kotička, kot so ga imele naše babice. Tako boste lahko občutili nostalgijo krožnikov, ki so jih uporabljale naše babice.

 

Mesečno se Kamrica udeležuje sejma unikatnih izdelkov Cart v Celju, sejma retro izdelkov v Celju.

 

Nataša Kveder, dipl. org. man.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 115
Izšla: 19.06.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.