Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 29.06.2017

delno oblačno
Danes bo spremenljivo oblačno, občasno bodo nastajale krajevne plohe in nevihte. Več sonca bo na vzhodu države. Pihal bo okrepljen jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 20 do 27 stopinj.
16°C | 26°C
petek, 30.06.2017
13°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
15°C | 24°C
nedelja, 02.07.2017
12°C | 25°C
ponedeljek, 03.07.2017
13°C | 26°C
Opozorila
Četrtek, 29.6.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
26°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo

Ste že obiskali center ponovne uporabe ......


GOSPODARSTVO

| |
23.01.2013      14:36
A A

Ste že obiskali center ponovne uporabe Vojnik?


Občina Vojnik je lansko leto skupaj s Centrom ponovne uporabe odprla Zeleno trgovino, ki omogoča veliko več kot klasična trgovina. Tukaj ne gre zgolj za nakupe, ampak imajo občani možnost prinesti izdelke, ki jih ne potrebujejo več, in spoznati različne načine varčevanja tako s surovinami kot z denarjem. V Zeleni trgovini je namreč mogoče kupiti izdelke, za katere boste odšteli toliko kot za kavo in jih ne dobite nikjer drugje, saj njihova proizvodnja ne poteka več in jih lahko koristno uporabite.


Dr. Marinka Vovk v CPU Vojnik
Dr. Marinka Vovk v CPU Vojnik
Deli:

V Zeleno trgovino, ki deluje kot Center ponovne uporabe, lahko poleg vseh drugih izdelkov prinesete oblačila, ki jih ne nosite več, a vam veliko pomenijo. Iz njih vam bodo izdelali nov kos oblačila, ki vas bo spominjal na čase in dogodke, ki so že minili. Prav tako lahko prinesete otroška oblačila, ki vam jih predelajo, in otroci jih bodo koristno uporabljali naprej.

Zaradi globalizacije in poceni izdelkov v trgovinah se marsikdo sprašuje, ali se sploh še kaj izplača popravljati. Seveda se, kajti dolgoročno izdelki iz Azije, Indonezije in Kitajske ne bodo smeli biti več izdelani na škodo okolja in ljudi, zato bo njihova cena višja. Zakaj ne bi varčevali z viri in podpirali ustvarjalnost? V Zeleni trgovini morate spoznati možnosti, ki so vam na voljo: od popravil, novih izdelkov z dodano vrednostjo in oddaje vaših izdelkov, ki jih ne potrebujete več.

Vabimo vas, da nas obiščete na Celjski cesti 14 v Vojniku vsak dan med 9.00 in 17.00, kajti Center ponovne uporabe je živa zgodba, ki s sabo nosi močno sporočilo. Del tega sporočila je zavedanje, da smo lahko vsaj deloma samooskrbni. Ni potrebno, da kupujemo le izdelke, ki so pripeljani več 10.000 kilometrov daleč. Naj bodo lokalna delovna mesta in zeleni izdelki in storitve odziv na obstoječo krizo in priložnost za zeleno občino Vojnik.

Kontakti: tel: 0599 331 44, gsm: 031 641 937

www.eko-tce.eu

dr. Marinka Vovk
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 115
Izšla: 19.06.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.