Logo MojaObčina.si

Vojnik

JUTRI
1°C
-10°C
PON.
4°C
-5°C

Obrt se nadaljuje

Franc Kramar je po končani srednji šoli, kjer se je izučil za varilca kovinarske stroke, pričel z delom kot vajenec. Marjan Amon, ki je opravljal obrt kamnoseštva, ga je kot mentor naučil preoblikovati naravni kamen in ga tudi montirati. Delo v kamnoseštvu je zelo zanimivo, ki dostikrat zahteva umetniško žilico, močno roko in veselje do izzivov preoblikovanja naravnega kamna. Ko se je leta 2017 g. Amon deloma upokojil, je svojemu zvestemu in uspešnemu delavcu ponudil prevzem kamnoseške delavnice. Ponudbe ni želel zavrniti, saj je 20 let dobrega sodelovanja in poznavanje dela od rosne mladosti prinesla odločitev, da nadaljuje z obrtjo pod svojim imenom Kamnoseštvo Franc Kramar s. p. 

 

Poslovni objekt se nahaja v Slatini v Rožni dolini 9 a. Franc Kramar ponuja izdelavo nagrobnikov in klesanje napisov na nagrobnikih, izdelavo okenskih polic, kuhinjskih pultov, stopnic ipd. iz naravnih granitnih kamnin, kot so: impala, multicolour, paradiso, aurora in drugih, ki si jih lahko ogledate na spletni strani kamnosestvo-kramar.com ali se dogovorite za ogled preko telefonske številke 041 428 471. 

 

Tekst: Tanja Čretnik

Foto: osebnih arhiv

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi