Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 22.01.2018

oblačno
Ponoči bo pretežno jasno. Severni veter se bo v drugem delu noči polegel. Najnižje jutranje temperature bodo od -7 do -1, ob morju malo nad 0 °C.
-3°C | 5°C
torek, 23.01.2018
-2°C | 8°C
sreda, 24.01.2018
0°C | 11°C
četrtek, 25.01.2018
-1°C | 9°C
Opozorila
Nedelja, 21.1.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-3°C
5°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo

Javni pozivi - nepovratne spodbude


GOSPODARSTVO

| |
11.10.2011      11:51
A A

Javni pozivi - nepovratne spodbude


EKO SKLAD, Slovenski okoljski javni sklad, Ljubljana je objavil nove javne pozive za nepovratne spodbude občanom ter pravnim osebam za baterijska električna vozila in za nove naložbe rabe obnovljivih virov energije in večje energijske učinkovitosti stanovanjskih stavb.


Deli:

1.)   JAVNI POZIV 8SUB-EVOB11

Nepovratne finančne spodbude občanom za baterijska električna vozila

(Uradni list Republike Slovenije, št. 79/11)

 

2.)   JAVNI POZIV 9SUB-EVPO11

Nepovratne finančne pomoči pravnim osebam za baterijska električna vozila

(Uradni list Republike Slovenije, št. 79/11)

 

Javni poziv z oznako 8SUB-EVOB11 namenja 200.000 € občanom za nakup novih baterijskih električnih vozil, prvič registriranih v Sloveniji, medtem ko javni poziv z oznako 9SUB-EVPO11 za iste naložbe omogoča dodelitev nepovratne finančne pomoči pravnim osebam in podjetnikom posameznikom, razpisana vsota pa je 300.000 €. Subvencije so predvidene za naslednje kategorije vozil: 

  • nova baterijska električna vozila, kategorija M1, z nič emisij CO2 na izpustu in minimalnim dosegom na baterije 100 km,
  • nova baterijska električna vozila, kategorija N1, z nič CO2 emisijami na izpustu,
  • nova baterijska električna vozila, kategorija L7e in L6e, z nič emisij CO2 na izpustu in minimalnim dosegom 40 km na baterije,
  • nova plug-in hibridna baterijska vozila, kategorija M1, (baterije in motor z notranjim zgorevanjem), z minimalnim dosegom na baterije 50 km.

Javna poziva omogočata pridobitev nepovratne finančne spodbude tudi za predelavo obstoječih vozil na način, da se serijsko vgrajeni motor na notranje izgorevanje nadomesti z elektro pogonskim agregatom, v kolikor bo po predelavi preverjena skladnost vozila s predpisi (homologacija), opravljen pregled tehnične brezhibnosti in registracija vozila. Višina nepovratne finančne spodbude za posamezno vozilo bo po obeh javnih pozivih enaka, in sicer bo najvišja znašala 5.000 € za nova baterijska električna vozila, kategorije M1 z nič CO2 emisijami na izpustu in minimalnim dosegom 100 km na baterije, za ostale kategorije bo nižja. Za predelavo obstoječega vozila kategorije M1 bo spodbuda 4.000 €, v isti višini pa tudi za nova priključna (plug-in) hibridna vozila, z minimalnim dosegom 50 km na baterije.

 

3.)   JAVNI POZIV 6SUB-OB11

Nepovratne finančne spodbude občanom za nove naložbe rabe obnovljivih virov energije in večje energijske učinkovitosti stanovanjskih stavb

(Uradni list Republike Slovenije, št. 110/10, 69/1179/11)

 

4.)   JAVNI POZIV 7SUB-OB11

Javni poziv za nepovratne finančne spodbude občanom za nove naložbe rabe obnovljivih virov energije in večje energijske učinkovitosti večstanovanjskih stavb
(Uradni list republike Slovenije, št. 110/10, 79/11)

 

Eko sklad je zaradi velikega povpraševanja in večjega obsega, na podlagi energetskega zakona zbranih sredstev, zagotovil tudi dodatna sredstva občanom za že objavljena javna poziva za nepovratna sredstva 6SUB-OB11 in 7SUB-OB11, namenjena za ukrepe učinkovite rabe energije in rabe obnovljivih virov energije na stanovanjskih stavbah. Skupaj bo zagotovljenih dodatnih 6 milijonov €, tako da bodo sredstva predvidoma zadoščala za vse vloge občanov, prejete do konca letošnjega leta.

Vsi javni pozivi za dodeljevanje nepovratnih sredstev bodo odprti do konca leta 2011, podobne programe pa načrtujejo tudi za drugo leto.

 

Uradne ure EKO SKLADA za področje nepovratnih sredstev so vsak delovni dan od 8. do 12. ure po telefonu 01 241 48 20 ali osebno vsak delovni dan med 9. in 15. uro, v petek pa od 9. do 14.30 ure.  Za telefonska pojasnila lahko pokličete sodelavke Sektorja za nepovratna sredstva ali pišite na elektronski naslov ekosklad@ekosklad.si. Javni poziv in dokumentacijo za prijavo z obrazci lahko kandidati tudi naročijo pri Eko skladu in jo prejmejo po pošti oziroma po elektronski pošti. Za navedeno dokumentacijo lahko zaprosijo tudi s pisnim zahtevkom, poslanim na naslov: Eko sklad, j.s., Bleiweisova cesta 30, 1000 Ljubljana oziroma na elektronski naslov: ekosklad@ekosklad.si.

Vse javne pozive z dokumentacijo za prijavo najdete na www.ekosklad.si, v rubriki RAZPISI.

 

Povzela: Mojca Skale
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 117
Izšla: 13.12.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.