Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 20.08.2017

pretežno oblačno
Danes bo na Primorskem sončno, pihala bo šibka do zmerna burja. Drugod bo sprva pretežno oblačno, čez dan se bo delno zjasnilo. Nastale bodo še posamezne plohe. Pihal bo vzhodni do severni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 19 do 23, na Primorskem do 27 stopinj C.
15°C | 24°C
ponedeljek, 21.08.2017
9°C | 25°C
torek, 22.08.2017
6°C | 26°C
sreda, 23.08.2017
12°C | 27°C
četrtek, 24.08.2017
12°C | 31°C
Opozorila
Nedelja, 20.8.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
24°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Petošolci OŠ Vojnik O Evropski uniji


EVROPSKI PROJEKTI

| |
30.10.2012      16:06
A A

Petošolci OŠ Vojnik O Evropski uniji


V mesecu oktobru sta se na Osnovni šoli Vojnik v obeh petih razredih izvedla dva kviza na temo poznavanja Evropske unije (EU).


 »EU v šoli.«
»EU v šoli.«
Deli:

 Izvedla sta ju učitelja Jure Štokovnik (19. oktobra) in Polona Ahtik (25. oktobra) kot sodelujoča v evropskem projektu »Inovativno poučevanje za kontinuirano učenje o evropski integraciji« ali na kratko »EU v šoli«.

 

Projekt izvaja Fakulteta za družbene vede Univerze v Ljubljani pod vodstvom akademske koordinatorke doc. dr. Ane Bojinović Fenko, sofinanciran pa je iz evropskih sredstev v okviru Programa Jean Monnet Vseživljenjsko izobraževanje.

 

Cilj tega enoletnega projekta je približati EU državljanom Unije, predvsem pa učitelje in učence osnovnih in srednjih šol socializirati v potrebo in korist izobraževanja o EU skozi vse življenje. Učenci petih razredov na OŠ Vojnik so najprej pod vodstvom omenjenih učiteljev en dan spoznavali EU, nato pa so ob mojem obisku izvedli evalvacijo in utrjevanje znanja.

Učitelja sta se zelo potrudila in jim pripravila inovativne didaktične pristope za spoznavanje novih vsebin o EU, na primer izdelavo skupinske zastave na evropsko temo, poučevanje prek interaktivne projekcije na platnu, individualno in skupinsko delo ob delovnem listu, uporaba spletnih iger, delo ob besedilu in slikovnem materialu ter primerih iz prakse (npr. pregledu evrskih kovancev iz razrednega šparovca). Kviz kot inovativna metoda poučevanja je bil skladno z usmeritvijo projekta uporabljen v treh oblikah vprašanj, in sicer tipa drži-ne drži, tipa več možnih odgovorov in tipa ugnezdenih odgovorov. Učitelja sta ponudila tudi odprte tipe vprašanj, ki so za to stopnjo učencev zahtevnejši, a spodbujajo kulturo razprave in strpnosti do različnih mnenj. Na drugi strani so učenci izkazali presenetljivo veliko mero znanja, predvsem pa visoko stopnjo motiviranosti in interesa za usvajanje novih znanj o EU. Odgovarjali so na vprašanja v okviru petih vsebinskih sklopov: nastanek EU, simboli EU, članice EU, Slovenija v EU in živim v EU. Najboljše se jim je EU približala prek praktičnih primerov iz njihovega življenja: potovanj po Evropi, prebranih knjig evropskih avtorjev ter šolskih projektov Dodatni sadni obrok in Mleko za zdravje ter s primerom gradnje telovadnice v Vojniku, ki jih vse sofinancira EU. 

 

Zahvaljujem se osnovni šoli, da je bila pripravljena sodelovati v projektu, predvsem pa učiteljema Poloni Ahtik in Juretu Štokovniku, ki sta aktivno pripevala k uresničevanju ciljev projekta z izvedbo učnega eksperimenta – kviza. Ne nazadnje gre zahvala tudi nadebudnim mladim državljanom EU, ki so poleg znanja pokazali tudi svojo domišljijo in podali predlog za novo pristojnost (nalogo) EU: »da bi EU plačevala naše položnice«.

                                                                                       Ana Bojinović Fenko
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 115
Izšla: 19.06.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Avgust 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.08.2017
Danes ni dogodkov.
21.08.201 | Tečaji in delavnice
TEČAJI TENISA ZA OTROKE
22.08.2017 | Ostalo
Izdelam si broško
26.08.201 | Ostalo
Pohod od kleti do kleti
26.08.2017 | Družabni dogodki
Meddruštveno gasilsko tekmovanje v Socki
26.08.2017 | Ostalo
Vojniški glasbeni večer: Jazz duo
27.08.201 | Družabni dogodki
Poletni kramarski sejem
29.08.201 | Ostalo
Strokovna ekskurzija z obiskom sejma Agra
29.08.2017 | Ostalo
Predelam si izdelek
21.08.201 | Tečaji in delavnice
TEČAJI TENISA ZA OTROKE
22.08.2017 | Ostalo
Izdelam si broško
26.08.201 | Ostalo
Pohod od kleti do kleti
26.08.2017 | Družabni dogodki
Meddruštveno gasilsko tekmovanje v Socki
26.08.2017 | Ostalo
Vojniški glasbeni večer: Jazz duo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.