Logo MojaObčina.si
DANES
33°C
16°C
JUTRI
34°C
17°C
Oceni objavo

Gradnja fekalne kanalizacije Ivenca

V občini Vojnik je v gradnji fekalna kanalizacije Ivenca (v izmeri 3.364 m). Zaradi izredno zahtevne gradnje in lanskih neugodnih vremenskih razmer se je zaključek del pomaknil za predvidoma 4 mesece.

Izvajalec Brahigradnje, d. o. o., je do zdaj skupaj z revizijskimi jaški in hišnimi priključki zgradil 2.700 metrov kanalizacije, od tega so naredili 5 podbojev čez glavno cesto ter enega čez potok Tesnica. Prav tako so v živi skali na globini 6 m izvedli zahtevno vrtino z zaščitno cevjo pod kapelo v dolžini 45 m.

Zaradi zimskih razmer v januarju so dela trenutno prekinjena. Takoj, ko bodo vremenske razmere to dovoljevale, se bo gradnja nadaljevala s hišnimi priključki na celotni trasi in glavnem kanalu F2 čez Tesnico do jaška RJ7 (Ivenca 10 d) v dolžini 170 m ter z vrtino čez glavno cesto od Ostrija do MC-ja s povezavo na že zgrajeno kanalizacijo v dolžini 230 m.

V naselju Ivenca je predvidena še obnova vodovoda s hišnimi priključki ter obnova meteorne kanalizacije in asfaltiranje ceste.

Tekst: Vesna Poteko
Foto: 
Jan Knez

 

Oglejte si tudi