Logo MojaObčina.si

Vojnik

JUTRI
16°C
15°C
NED.
16°C
11°C
8467

Namig za kratek izlet

Domala v vsakem kotičku naše lepe dežele na sončni strani Alp lahko najdemo nekaj, kar je samo naše in zatorej vredno ogleda. Korona obdobje nas je morda prepričalo, da poiščemo tudi tiste lepe kotičke v naši neposredni bližini, ki jih pred tem nismo poznali. Predstavljamo tri kraje v občini Vojnik, ki so vredni ogleda.

Podružna cerkev sv. Tomaža z najdebelejšim črnim gabrom v Sloveniji                                                

Do slikovite cerkvice nas vodi več poti, priporočamo pa pot po 2,9 km dolgi »Gozdni učni poti Modrijanov« z izhodiščem pri cerkvi sv. Florijana v Vojniku in z zaključkom pri Planinskem domu pod cerkvico sv. Tomaža. Pot je srednje zahtevna, saj je treba v dveh do treh urah premagati 154 m višinske razlike. Ob poti je 22 opozorilnih tablic z opisi dreves, rastlin in razglednih točk.

 

Lindeški slap – v ljudskem izročilu »Visoke vode«                                                                                       Če se odpravimo peš od parkirišča v vasi Beli Potok (višina 435 m) po nekdaj najbližji strmi in označeni »grajski poti« proti gradu in vasi Lindek, nas pot pelje mimo 9. metrskega slapu »Visoke vode«, ki leži na nadmorski višini 555 m. Po srednje zahtevni poti, ki je nekdaj služila tudi prevozom z živino, nas v soteski spremljata žuborenje Belega potoka in petje ptic, ki gnezdijo v skalah nad sotesko. Za pot od parkirišča do slapa »Visoke vode« (višinska razlika 120 m) potrebujemo pribl. 30. minut. 

 

Dvorec Majpigl (Vinegrad) v Vinah                                                                                                                        Pot do dvorca v Vinah vas pelje mimo gradu Lemberg in po dobrem kilometru ozke ceste na desnem bližnjem griču zagledate mogočno stavbo z vogalnimi stolpiči. Dvorec je kot last celjskih minoritov omenjen že l. 1773 in po menjavi nekaj lastnikov, ga je 1930 kupila slikarka Elda Piščanec in živela v njem do svoje smrti  l. 1967.

 

Tekst in foto: Jože Žlaus                                                                                                                           

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi