Logo MojaObčina.si

Vojnik

JUTRI
13°C
0°C
TOR.
14°C
-2°C
8467

Trikrat državni prvaki – fantastični uspehi za Vizorske orle!

Zimsko skakalno sezono, ki je v polnem teku, lahko Vizorčani zagotovo štejejo med eno boljših do zdaj, saj se fantje in dekleti, tako na državni kot na regijski ravni, uvrščajo med deset najodličnejših na tekmovanjih.

Prvi konec tedna v februarju letošnjega leta jim je postregel z najboljšim možnim izidom, saj so fantje D-10 in D-11 v Kisovcu na državnem prvenstvu v solo skokih dosegli vse, kar se je doseči dalo; in sicer so osvojili kar trikratni naslov državnih prvakov.


Zlate medalje oz. prva mesta so osvojili:

1. mesto DP, solo skoki: Mai Zakelšek (D-11) 
1. mesto DP, solo skoki: Timon Brglez (D-10)
1. mesto ekipno DP, solo skoki: Mai Zakelšek, Timon Brglez, Jaka Krajšek, Fin Šibli (D-11)

 

Veselje v Vizorskem taboru dopolnjujejo tudi naslednji rezultati na državni ravni v letošnji zimski sezoni:

 

4. mesto DP, nordijska kombinacija: Alja Preložnik (De-13)

6. mesto DP, nordijska kombinacija: Matic Preložnik (D-14)
6. mesto DP, solo skoki: Jaka Krajšek (D-11)
9. mesto DP, nordijska kombinacija: Tine Goršek (D-12)
10. mesto DP, nordijska kombinacija: Fin Šibli (D-12)

 

Odlične rezultate na stopničkah in tik pod stopničkami dopolnjujejo seveda tudi ostali doseženi rezultati skakalcev. Vizorčane je mogoče zaslediti tudi na mednarodnih tekmovanjih, kjer sta nazadnje Martin Mastnak in Špela Mastnak Vizorske barve uspešno zastopala v Nemškem Shconachu, v februarju pa Matica Preložnika in Špelo Mastnak čaka še ena priložnost v Švicarskem Kanderstegu, kjer bosta tekmovala v nordijski kombinaciji.

Vizorčane do konca sezone čaka še nekaj državnih prvenstev in mednarodnih tekmovanj, tako v solo skokih kot v nordijski kombinaciji, kjer jim želimo čim boljše uvrstitve! Dogajanja v SD Vizore lahko spremljate tudi na njihovi Facebookovi strani.

 

Tekst: Andreja Preložnik
Foto: arhiv SD Vizore

 

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi