Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.09.2018

jasno
Ponoči bo pretežno jasno. Na Primorskem bo pihala šibka do zmerna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 6, ob morju okoli 11°C.
5°C | 19°C
sreda, 26.09.2018
3°C | 20°C
četrtek, 27.09.2018
2°C | 25°C
petek, 28.09.2018
8°C | 27°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.9.2018 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
19°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Vipava se predstavi


TURIZEM

| |
01.02.2014      10:52
A A

Vipava se predstavi


Zavod za turizem Trg Vipava, v okviru katerega deluje TIC Vipava, je s polnimi jadri zaplul v novo leto. V mesecu januarju se je namreč začela ena pomembnejših dejavnosti za turizem, to so borze, sejmi in delavnice v tujini, ki pomembno prispevajo k promociji občine Vipava, kot turistične destinacije.


V Utrechtu ...
V Utrechtu ...
Deli:
Od 14. do 19. januarja 2014 je v Utrechtu na Nizozemskem potekal sejem Vakantiebeurs, največji turistični sejem v državah Beneluksa.  Na slovenski stojnici se je, poleg 23 drugih turističnih podjetij, združenj in organizacij, s svojo turistično ponudbo predstavila tudi Vipava. Turistični sejem Vakantiebeurs v Utrechtu v šestih dneh obišče okoli 100.000 obiskovalcev poslovne in splošne javnosti, na njem pa se predstavlja dobrih 1.400 razstavljavcev s celega sveta. Letos je bilo slovenskih razstavljavcev kar devet več kot lani, kar potrjuje, da zanimanje za Slovenijo v državah Beneluksa narašča.

Za nizozemske turiste je značilno, da se v Slovenijo večinoma pripeljejo z lastnim prevozom (osebnim avtomobilom ali avtodomom), predvsem v času poletne sezone, ko si organizirajo tako imenovane individualne touring počitnice. Obiskovalci sejma Slovenijo že dobro poznajo in se v naše kraje radi in redno vračajo, zato smo prepričani, da bo ta sejemski nastop pripomogel k še večjemu številu obiskovalcev iz držav Beneluksa v naši občini. Za predstavitev lepot in dobrot naše doline sta poskrbela Bojana Curk, iz kampa Tura in David Koren, ki je zavihtel svojo harmoniko. Radovedneži in zainteresirani so lahko poskusili vina iz vinskih kleti Krapež, Cultus, Rajko Andlovic, Petrič- vina s tradicijo, Žorž, Miška, Jamšek in Vidus.

Od 16. do 19. januarja se je Vipava, skupaj s svojimi izvrstnimi vini, predstavila na sejmu Ferienmesse Dunaj. Sejem, ki se ga je udeležilo več kot 700 razstavljavcev iz 70-ih držav je namenjen počitnicam in potovanju in je tudi vodilni za javnost odprt turistični sejem v Avstriji. Avstrija zaradi svoje neposredne bližine predstavlja pomemben doprinos k slovenskemu turizmu. Avstrijski gostje radi potujejo po slovenskih deželah, kamor jih vabijo prelepa narava, kultura, kulinarika in predvsem dobra in kvalitetna vina. Za promocijo vipavskih vin sta, poleg aktualne vipavske vinske kraljice Karmen Cizare, poskrbela tudi vinarja Jernej Žorž in Urban Petrič s Slapa pri Vipavi. Obiskovalcem se je Vipavska dolina zagotovo vtisnila v spomin kot vinsko-kulinarična dežela prijaznih ljudi in čudovite narave, kjer se lahko predajajo številnim aktivnostim, ki jih ponuja dopustovanje na mirnem podeželju.

In zato smo šli še v Linz. Od 23. do 25. januarja 2014 je potekal sejem Ferienmesse Linz. Sejem, ki obiskovalcem nudi velik nabor idej za počitnice, potovanja, za kvalitetno in zdravo preživljanje prostega časa, ob obilici kulinaričnih užitkov. Vipavski vinski kraljici, Karmen Cizari, sta tokrat delala družbo Matej Žvanut, ki je avstrijskemu življu, poleg svojih vin Cultus, predstavil tudi vina iz vinskih kleti Žorž in Petrič in pa David Koren, ki je s svojim zvestim spremljevalcem, harmoniko, poskrbel za vsesplošno dobro voljo in poskočno vzdušje.

Za konec vas vabimo še v sosednjo Italijo, natančneje v Gorico, kjer bo Vipava predstavljala svojo pestro ponudbo na sejmu Expomego, od 20. do 23. februarja 2014.

Nina Ivanov, TIC Vipava
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vipava!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!