Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo predvsem ob morju zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko občasno tudi megleno. Drugod bo precej jasno. Zjutraj bo po nekaterih kotlinah megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, na Primorskem od 8 do 11 stopinj.
7°C | 21°C
petek, 20.10.2017
9°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
12°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
13°C | 19°C
Opozorila
Sreda, 18.10.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
21°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Lep, a težak mali maraton


ŠPORT

| |
24.04.2014      10:15
A A

Lep, a težak mali maraton


V soboto, 19. aprila, se je nekaj tekačev iz naših krajev udeležilo 2. Najlepšega in najtežjega malega maratona, kot so ga poimenovali organizatorji. Polmaraton, ki poteka okoli škofjeloškega območja, je zares lep, a še bolj zares tudi težak. S stalnim premagovanjem gor in dol terena je treba priti na štiri vrhove.


Jana Bratina
Jana Bratina
Deli:
S starta na Sv. Andreju se sicer lepa pot z nešteto vzponi in spusti povzpne na Sv. Ožbolt, potem na najvišji vrh Polhograjcev Tošč, s Tošča je treba še na Osolnik. Z Osolnika se krog zaključi spet na  Sv. Andreju. Pot se na dobrih 21 kilometrih razdalje povzpne (in spusti) za 1300 višinskih metrov.

Teka se je udeležilo okoli 220 tekačev. Najbolje se je odrezala s šestim mestom  Jana Bratina, 48. mesto je zasedla Valentina Čufer, 53. pa Sonja Božič Pudgar. Omeniti velja, da je na žalost Jana zgrešila pot in tako zagotovo zapravila absolutno žensko  zmago.  

Pri moških je z 12. mestom najbolje odtekel Aleš Štor, mesto za njim je pripadlo Sandiju Furlanu, na 24. mesto se je uvrstil Matej Curk, 76. je bil Pudgar Danilo, 153. pa Damijan Čufer.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vipava!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!