Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 18.06.2018

delno oblačno
Danes bo delno jasno z občasno povečano oblačnostjo. Popoldne bo nastala kakšna kratkotrajna ploha, izjemoma lahko tudi zagrmi. Pihal bo severni do severovzhodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 24 do 28, na Primorskem okoli 30 °C.
14°C | 31°C
torek, 19.06.2018
15°C | 33°C
sreda, 20.06.2018
16°C | 32°C
četrtek, 21.06.2018
17°C | 32°C
petek, 22.06.2018
19°C | 25°C
Opozorila
Ponedeljek, 18.6.2018 ob 10h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
31°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Srečanje 'young winemakers' na Gočah...


NOVICE

| |
16.04.2018      9:18
A A

Srečanje 'young winemakers' na Gočah


V petek, 6. aprila, je na Gočah, v prostorih krajevne skupnosti, potekalo 2. srečanje mladih vinarjev Vipavske doline.


Deli:

Prvotni namen srečanja je druženje in medsebojno spoznavanje bodočih nosilcev vinogradniške in vinarske tradicije na Vipavskem. Čeprav je v ospredju druženje pa zanimivih tem ni manjkalo. Izpostavili smo predvsem probleme, ki tarejo vinarje na Vipavskem ter možnosti za napredek. Kot največji problem v vinogradništvu smo izpostavili mikroklimo, zaradih katerih se pojavlja suša v poletnih mesecih, ter kako nepripravljeni smo na njo. Kot največji problem v vinarstvu pa se pojavlja nesodelovanje vinarjev (tako majhnih kot velikih) v skupni promociji na tujem in domačem trgu. V zaključku smo se zedinili, da je potrebno predvsem več medsebojnega sodelovanja med 'uspešnejšimi' in nekoliko manj uspešnimi vinaji. Taka oblika sodelovanja bo pripomogla k dvigu prepoznavnosti Vipavske doline kot vinske destinacije. Posledično bo boljša prepoznavnost Vipavske doline pripomogla k dodani vrednosti vina in tudi dodani vrednosti v turizmu. Idej je veliko, mladostne zagnanosti prav tako in s sodelovanjem je mogoča tudi uspešnost v bodoče.
Miha Povh (Vina Povh Goče)
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vipava!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!