Logo MojaObčina.si

Vipava

JUTRI
31°C
17°C
SOB.
28°C
18°C
Deli
3445

Srečanje 'young winemakers' na Gočah

V petek, 6. aprila, je na Gočah, v prostorih krajevne skupnosti, potekalo 2. srečanje mladih vinarjev Vipavske doline.

Prvotni namen srečanja je druženje in medsebojno spoznavanje bodočih nosilcev vinogradniške in vinarske tradicije na Vipavskem. Čeprav je v ospredju druženje pa zanimivih tem ni manjkalo. Izpostavili smo predvsem probleme, ki tarejo vinarje na Vipavskem ter možnosti za napredek. Kot največji problem v vinogradništvu smo izpostavili mikroklimo, zaradih katerih se pojavlja suša v poletnih mesecih, ter kako nepripravljeni smo na njo. Kot največji problem v vinarstvu pa se pojavlja nesodelovanje vinarjev (tako majhnih kot velikih) v skupni promociji na tujem in domačem trgu. V zaključku smo se zedinili, da je potrebno predvsem več medsebojnega sodelovanja med 'uspešnejšimi' in nekoliko manj uspešnimi vinaji. Taka oblika sodelovanja bo pripomogla k dvigu prepoznavnosti Vipavske doline kot vinske destinacije. Posledično bo boljša prepoznavnost Vipavske doline pripomogla k dodani vrednosti vina in tudi dodani vrednosti v turizmu. Idej je veliko, mladostne zagnanosti prav tako in s sodelovanjem je mogoča tudi uspešnost v bodoče.
Miha Povh (Vina Povh Goče)

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi