Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 21.11.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo pretežno jasno. Ponekod po nižinah bo spet nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od -5 do 0, v alpskih dolinah do -8, ob morju okoli 4 °C.
0°C | 12°C
sreda, 22.11.2017
4°C | 14°C
četrtek, 23.11.2017
4°C | 12°C
petek, 24.11.2017
8°C | 12°C
Opozorila
Nedelja, 19.11.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
0°C
12°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Valentina v šestih urah prehodila 45 km


ŠPORT

| |
13.11.2013      11:42
A A

Valentina v šestih urah prehodila 45 km


Edini šesturni vzdržljivostni tek v Sloveniji organiziran že od leta 2007, torej letos sedmič zapovrstjo: Sladkih6 . Kje? V Sladkem Vrhu. Kdaj? 9. novembra.2013.


Valentina v sredi (cela v črnem)
Valentina v sredi (cela v črnem)
Deli:

Gre za vzdržljivostno preizkušnjo, v kateri poskušajo tekmovalci v šestih urah preteči ali prehoditi čim več kilometrov. Proga je krožna in v celoti asfaltirana. Dolžina kroga je 1035 metrov. Število tekmovalcev je omejeno na 120, predvsem zaradi omejenih logističnih pogojev, kar pa po drugi strani da prireditvi poseben čar. Na tekmovanju sodelujejo tako rekreativni kot izkušeni tekači, ki tudi v svetovnem merilu dosegajo zavidljive rezultate.

Tekači z veseljem prihajajo na prireditev in jo ocenjujejo kot eno najbolje organiziranih v Sloveniji, saj je za njih odlično poskrbljeno tako med kot po teku. Na okrepčevalnicah so na razpolago poleg vode in hidracijskih napitkov tudi sladke dobrote, katere že tradicionalno vsak sodelujoči prinese s sabo na prireditev.

Letos 81 moškim in 36 ženskam vreme ni šlo na roko, kajti od piska piščalke za štart do cilja po šestih urah je tekače dobesedno pral močan dež. A nikomur od sodelujočih dež ni vzel motivacije in tekači so vsi od prvega do zadnjega opravili nalogo z odliko. 

Te preizkušnje se je udeležila tudi Valentina Čufer iz Vipave. Uvrstila se je na odlično deseto mesto med damami in to skoraj samo s hitro hojo. V noge je spravila 45,54 km dolžine in se tako tudi sama prvič vpisala med ultramaratonke.
Povezave:www.sladkih6.si/
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vipava!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Latnik
Številka: 191
Izšla: 27.10.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.