Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 22.11.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo pretežno oblačno, proti jutru pa se bo na severu in vzhodu delno razjasnilo. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, v zatišnih legah severne Slovenije od -3 do 0.
6°C | 14°C
četrtek, 23.11.2017
6°C | 13°C
petek, 24.11.2017
6°C | 15°C
sobota, 25.11.2017
8°C | 14°C
Opozorila
Torek, 21.11.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Projekt Učenec - učitelj


ŠOLSTVO

| |
09.04.2015      18:22
A A

Projekt Učenec - učitelj


Tudi letos smo na OŠ Draga Bajca Vipava izpeljali projekt UČENEC – UČITELJ. V sredo, 25. 3. 2015, so učenci devetošolci 1. šolsko uro prevzeli mesto učiteljev. Za eno uro so postali učitelji mlajšim učencem. Učenci, ki se za to niso odločili, so imeli reden pouk.


Slika je simbolična
Slika je simbolična
Deli:

Projekt poteka na šoli že vrsto let. Z leti se način izvedbe malo spreminja. Letos se za izvedbo niso odločili vsi devetošolci. Učitelji, ki so poučevali to uro, so se z učenci predhodno dogovorili za pripravo in izvedbo v razredu. Svoje dogovore in priprave so morali učenci predstaviti svetovalnima delavkama.

Ko je ura potekala, so bili učitelji v razredu in spremljali učence pri izvedbi pouka. Učence, ki se preizkusijo v vlogi učitelja za eno šolsko uro, vedno povprašamo o njihovi izkušnji preko anketnega vprašalnika. Anketo je izpolnjevalo 31 učencev devetošolcev. Rezultati ankete so pokazali, da učenci devetošolci s to izkušnjo dobijo drugačen pogled na delo učitelja. Tako so zapisali, da je delo sicer zanimivo, ampak zna biti tudi zahtevno. Iz analize ankete je razvidno, da večina devetošolcev učitelje spoštuje in ugotovili so, da je v delo učitelja potrebno vložiti kar nekaj truda. Dobili so tudi izkušnjo, kako lahko v razredu nastanejo nepredvidljive situacije, ki jih niso pričakovali in se morajo znajti in jih poskusiti reševati.

Vsekakor zanimiva izkušnja, vredna ponovitve v prihodnje.

Silvija Makovec (šolska svetovalna delavka)

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vipava!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Latnik
Številka: 191
Izšla: 27.10.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.