Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 22.09.2018

oblačno
Zvečer bo pretežno jasno, ponoči pa se bo postopno pooblačilo. Zjutraj bo v severnih in ponekod v zahodnih krajih začelo deževati, sprva bo lahko kje tudi zagrmelo. Jutranje temperature bodo od 12 do 17, na Primorskem od 17 do okoli 20 °C.
17°C | 23°C
nedelja, 21.09.2018
15°C | 30°C
ponedeljek, 23.09.2018
12°C | 25°C
torek, 24.09.2018
16°C | 22°C
sreda, 25.09.2018
5°C | 20°C
Opozorila
Petek, 21.9.2018 ob 18h
Jutri dopoldne bodo predvsem na Gorenjskem, severnem Primorskem in deloma v osrednji Sloveniji možni krajevni nalivi, zaradi katerih pričakujemo močnejši porast hudourniških vodotokov.
17°C
23°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

CIRIUS ima talent


KULTURA, ŠOLSTVO

| |
07.12.2016      9:43
A A

CIRIUS ima talentstrokovna žirija
strokovna žirija
Deli:

V življenju srečaš na stotine ljudi. Eni pridejo, drugi gredo, večina jih tone v pozabo. In vendar ostane peščica tistih, ki za seboj pustijo ogromen pečat. Zaradi svoje izjemnosti, edinstvenosti in neponovljivosti, zaradi topline, prisrčnosti in leska, ki ga nosijo v očeh, ostanejo zasidrani v tebi in ostanejo zasidrani v času – za vedno.

Zasidrani v srcih in času bodo zaradi svojih neverjetnih talentov ostali tudi učenci izjemne ustanove, ki leži na obrobju Vipave – ustanove CIRIUS Vipava. Center, ki je prav pred dvema letoma obeležil 50. obletnico delovanja in skrbi za celosten razvoj otrok, ki so na nek način drugačni od vseh nas, otrok z motnjami v razvoju, je v četrtek, 10. novembra 2016, izpeljal prav poseben dogodek: »CIRIUS ima talent«.

Glavne goste dogodka, Branka Čakarmiša, Ano Klašnja, Marjetko Volk in Lada Bizovičarja, sta najprej toplo sprejeli ravnateljica Kristina Bratina ter glavna organizatorka dogodka Loredana Sajovic. Pozdravila sta jih tudi izjemna voditelja, čistilka Saša in Skorajvid Valič, največje presenečenje pa so jim nedvomno pripravili prav učenci. V vlogi strokovne komisije so tako gostje z navdušenjem lahko spremljali 16 dih jemajočih točk, v katerih so privreli na dan talenti naših otrok. Pevci romantičnih pesmi, med katerimi je premierno bila predstavljena tudi v glasbeno preobleko ujeta pesem mlade pesnice Inge, pa raperka, pianist in flavtistka, mali čričkar, turška in romska plesalka, kuharski muzikanti, komična Pat in Mat, energični Michael Jackson in ob koncu vrhunski plesalci skupine Vrtiljak so pustili komisijo in vse prisotne brez besed in jih ganili do solz. Z nasmehom na obrazu in obdarjeni s sladkim presenečenjem, s katerim jih je presenetila Fructalova maskota Pingo, so nastopajoči talenti zakorakali novim dogodivščinam naproti. Srečni, saj so z voljo in zagnanostjo dokazali, da lahko dosežemo vse, če le verjamemo drug v drugega in delamo drug z drugim. In to v našem centru znamo. Mi imamo talent.

Urška Pirjevec
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI CENTER ZA IZOBRAŽEVANJE, REHABILITACIJO IN USPOSABLJANJE VIPAVA? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!