Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 26.06.2017

jasno
Zvečer bodo še krajevne nevihte, ponoči se bo vreme povsod umirilo in do jutra se bo zjasnilo. Po nekaterih nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 17, ob morju 19 stopinj C.
15°C | 32°C
torek, 27.06.2017
17°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
19°C | 29°C
četrtek, 29.06.2017
17°C | 25°C
Opozorila
Nedelja, 25.6.2017 ob 18h
Zvečer bodo predvsem v jugovzhodni Sloveniji še možne krajevno močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra.
15°C
32°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Rekordno število obiskovalcev v Vipavi


TURIZEM, OBČINSKE

| |
21.11.2013      11:45
A A

Rekordno število obiskovalcev v Vipavi


V Turistično informacijskem centru Vipava redno spremljamo prihode domačih in tujih turistov, ki obiščejo naše kraje. Od kar deluje turistična pisarna znotraj Centra za razvoj podeželja TRG Vipava, beležimo letos rekordni obisk.


Deli:
Do konca meseca oktobra nas je obiskalo že 8.185 obiskovalcev, kar je za več kot 2.000 obiskovalcev več kot v lanskem enakem obdobju. Povečalo se je število domačih in tujih skupin, ki si z zanimanjem ogledajo lepote vipavskega podeželja in mesta Vipava, med katere spada tudi prenovljena Lanthierijeva graščina. Do konca meseca oktobra si je dvorec ogledalo že 2.400 obiskovalcev.

Zabeležili pa smo tudi rekorden obisk tujih obiskovalcev, kar pripisujemo predvsem uspešnim promocijskim nastopom na mednarodnih sejmih na Nizozemskem, v Belgiji, Avstriji, Italiji. V letošnjem letu smo gostili tudi številne tuje novinarje, ki so v svojih reportažah in člankih opevali Vipavsko dolino.

Povečanemu obisku se je posledično povečala tudi prodaja vina v Vinoteki Vipava, saj smo že do konca meseca septembra presegli prodano količino lanskega leta.

Tudi v prihodnjem letu v Turistično informacijskem centru Vipavo imamo velike načrte. Že v začetku meseca januarja bomo turistično ponudbo Občine Vipava predstavili na sejmu Vakantiebeurs v Utrechtu na Nizozemskem. Istočasno se bomo skupaj z Brdi in Novo Gorico predstavljali na sejmu Ferienmesse na Dunaju. Le dober teden za tem bomo skupaj s kolegicami iz TIC Ajdovščina nastopili tudi na sejmu Ferienmesse v Linzu.

Zimske sejemske nastope bomo zaključili na sejmu Expomego v Gorici, kamor lepo vabimo tudi vas.

MH, TIC Vipava
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vipava!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Latnik
Številka: 187
Izšla: 26.05.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.