Logo MojaObčina.si
DANES
29°C
19°C
JUTRI
26°C
17°C
Oceni objavo

Notranji nadzor pitne vode

Komunalno stanovanjska družba d.o.o.  Ajdovščina upravlja sedem javnih vodovodnih sistemov: Hubelj, Vipava-skupni, Gora-Skuk, Sanabor, Podkraj-Strelice, Podkraj-Zgornji, Podkraj Spodnji. Kot upravljavec javnih vodovodih sistemov, izvajamo notranji nadzor po HACCP sistemu, skladno s Pravilnikom o pitni vodi RS Slovenije. 
V letu 2018 smo znotraj notranjega nadzora na javnem vodovodnem omrežju izvedli 54 mikrobioloških preskušanj in 19 fizikalno kemijskih preskušanj pitne vode.

Poleg notranjega nadzora pitne vode, Ministrstvo za zdravje izvaja tudi Državni monitoring pitne vode, s katerim zagotavlja dodaten nadzor nad kvaliteto pitne vode. V okviru Državnega monitoringa je bilo na javnem vodovodnem omrežju izvedenih 37 mikrobioloških in fizikalno kemijskih preskušanj.


Rezultati analiz in komentar

52 mikrobioloških preskušanj izvedenih na javnem vodovodnem omrežju, v sklopu notranjega nadzora, je bilo skladnih. Dva vzorca sta bila neskladna zaradi napake na notranjem vodovodnem omrežju. Vseh 19 fizikalno kemijskih preskušanj je bilo skladnih s pravilnikom o pitni vodi.

Rezultati Državnega monitoringa so pokazali podobne rezultate kot notranji nadzor. Vseh 37 mikrobioloških vzorcev odvzetih na javnem vodovodnem omrežju je bilo skladih. En fizikalno kemijski vzorec ni bil skladen. Neskladen vzorec je bil posledica napake pri vzorčenju. Vzorec je neskladen, kadar je vsaj en parameter višji od mejne vrednosti, ki jo predpisuje Pravilnik o pitni vodi (UL RS, št. 19/0435/0426/0692/0625/09 , 74/15  in 51/17 ).

Informacije

Več informacij dobite na naši spletni strani, www.ksda.sikjer si lahko med drugim ogledate Letna poročila o skladnosti pitne vode, načine obveščanja uporabnikov v primeru motene, prekinjene ali omejene oskrbe s pitno vodo, razširjene analize pitne vode večjih vodovodnih sistemov…


Prijavite se lahko na:

  • SMS obveščanje ob morebitni neustrezni kakovosti vode iz vaše pipe
  • E-obveščanje (različne tematike)

Oglejte si tudi