Logo MojaObčina.si

Vipava

DANES
26°C
15°C
JUTRI
22°C
14°C
5520

Srečanje folklornih skupin v Bistrici

Folklorno društvo Vipava se že tradicionalno 17 let udeležuje srečanja veteranskih in upokojenskih folklornih skupin v Bistrici ob Dravi, ki ga vsako leto priredita domači KUD Svoboda Bistrica ob Dravi in JSKD, srečanje pa traja dva dni, saj se vsako leto prijavi veliko folklornih skupin iz vse Slovenije.

Na srečanje smo se odpravili v soboto zjutraj in si spotoma ogledali lepote štajerske ter se ustavili na kmečkem turizmu Goričan, kjer smo si privoščili zelo dobro kosilo in žlahtno kapljico. Nato smo nadaljevali pot proti Bistrici ob Dravi, kjer smo najprej opravili generalko, nato pa nas je čakal resen nastop, saj je konkurenca zelo močna.

S svojim nastopom smo bili zadovoljni, saj smo dali vse od sebe in bili tudi pohvaljeni od strokovne žirije. Na koncu smo zasedli tretje mesto, za zmagovalci Rožanci in drugoudeleženim Val-om iz Pirana.

Za nami je tako še en prijeten dan in nastop, ki nam bo ostal še dolgo v spominu.

Majda Cankar

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi