Logo MojaObčina.si

Vipava

DANES
33°C
18°C
JUTRI
30°C
16°C
2464

Martin Krpan na Gočah

V nedeljo, 13. januarja smo, v dvorani osnovne šole na Gočah, gostili opero Martin Krpan, kjer v glavni vlogi nastopa domačin Matej Vovk. Zbralo se nas je veliko odraslih in otrok z željo, da prisluhnemo operi, ki smo jo na Gočah gostili prvič. Levstikova povest o odločnem, preprostem in pogumnem Martinu Krpanu, ki s svojo kobilo tihotapi sol in si upa posekati cesarjevo lipo je bila tokrat uprizorjena kot opera za otroke, vendar s precej govorjenega besedila. Pogumni junak Martin Krpan, ki ga sam cesar povabi na Dunaj, da bi cesarski dvor rešil pred strašnim Brdavsom »ni lik, ki poje«. Kar ima povedati, preprosto pove, povsem drugače pa je s cesarjem in drugimi liki. Opera je navdušila starejše, mladino in najmlajše. Čudoviti glasovi so nas raznežili in petinštirideset minut je zelo hitro minilo. Večer smo zaključili ob prijetnem klepetu, kozarčku vina in dobrotah, ki so jih spekle pridne Gočanke.

Anja Godnič

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi