Logo MojaObčina.si

Vipava

DANES
21°C
14°C
JUTRI
23°C
14°C
Deli
4862

Lovska družina Brje-Erzelj na obisku v kleti Guerilla

1. maj je dan, ko se na Erzelju zberejo člani Lovske družine Brje-Erzelj in otvorijo lovsko sezono na srnjaka. Lovska družina s predsednikom Martinom Jejčičem na čelu, že dolgo deluje v partnerstvu z Erzeljci, saj si za svoje dejavnosti delijo Staro šolo. Po opravljenih lovskih aktivnostih sledi druženje ob pikniku.

Letošnje srečanje pa je bilo prav posebno, saj jih je na ogled svoje nove kleti Guerila povabil Zmago Petrič. Klet Guerila stoji na mejni parceli občine Vipava, od koder obiskovalec, ne glede na administrativne meje, začuti celovitost Vipavske doline in s pogledom objame Nanos, Čaven in Furlanijo… Družina Petrič že15 let marljivo spreminja pogled na južne obronke Planine nasproti Erzelja, kjer so posadili trse na višini 400 m nad morjem. Gospodar z družino in sodelavci na poseben način izkazuje skrb do domače zemlje, tradicije, saj prideluje vino po biološko dinamični metodi. Spoštljivost do narave zahteva dolgoročen pristop in lovci so si bili edini, da je to pravi kraj za poklon mednarodnemu prazniku dela.

Foto 2: Zmago Petrič s člani Lovske družine Brje-Erzelj nad Vipavsko dolino

 

Tatjana Rener

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi