Logo MojaObčina.si

Vipava

DANES
7°C
-2°C
JUTRI
7°C
-1°C
Deli
3166

Lokalno tekmovanje osnovnošolskih ekip prve pomoči

Na lokalnem preverjanju usposobljenosti osnovnošolskih ekip prve pomoči, ki je potekalo 3. aprila na Osnovni šoli Draga Bajca Vipava, so svoje znanje prve pomoči pokazale štiri ekipe. Dve ekipi delujeta na Osnovni šoli Danila Lokarja Ajdovščina pod mentorstvom učiteljice Izidore Černigoj in strokovne sodelavke Rdečega križa Irene Fajdiga, ena na Osnovni šoli Šturje Ajdovščina pod mentorstvom učiteljice Vesne Furlan in ena na Osnovni šoli Draga Bajca Vipava pod mentorstvom učiteljice Petre Batagelj in člana ekipe prve pomoči Žaka Mohorčiča Margana. Ekipe so se preizkusile v teoretičnem in praktičnem delu. Praktični del je zajemal tri delovišča z več poškodovanci, ki so jim morali člani ekipe pravilno nuditi prvo pomoč. Preizkus vsekakor ni bil lahek, vendar so otroci pokazali veliko mero življenjsko pomembnega znanja in močno razvit socialni čut. Na regijsko tekmovanje, ki bo potekalo 25. aprila na Osnovni šoli Dragomirja Benčiča-Brkina v Hrpeljah, se je uvrstila ekipa OŠ Danila Lokarja. Vsem sodelujočim ekipam iskreno čestitamo za prikazano izjemno znanje prve pomoči in predvsem veliko pripravljenost pomagati bližnjemu v stiski, če bi bilo potrebno.

Najlepše se zahvaljujemo OŠ Draga Bajca Vipava, da nam je za namen izvedbe preverjanja prijazno odstopila prostore, vsem ocenjevalcem in prostovoljcem, ki so pomagali pri njegovi izvedbi, in seveda požrtvovalnim mentoricam in mentorju za celoletni trud.

Irena Žgavc

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!