Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 22.09.2018

oblačno
Zvečer bo pretežno jasno, ponoči pa se bo postopno pooblačilo. Zjutraj bo v severnih in ponekod v zahodnih krajih začelo deževati, sprva bo lahko kje tudi zagrmelo. Jutranje temperature bodo od 12 do 17, na Primorskem od 17 do okoli 20 °C.
18°C | 23°C
nedelja, 23.09.2018
10°C | 25°C
ponedeljek, 24.09.2018
16°C | 23°C
torek, 25.09.2018
7°C | 18°C
Opozorila
Petek, 21.9.2018 ob 16h
Jutri dopoldne bodo predvsem na Gorenjskem, severnem Primorskem in deloma v osrednji Sloveniji možni krajevni nalivi, zaradi katerih pričakujemo močnejši porast hudourniških vodotokov.
18°C
23°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Lokalno tekmovanje osnovnošolskih ekip prve ......


NOVICE

| |
21.04.2018      8:55
A A

Lokalno tekmovanje osnovnošolskih ekip prve pomočiDeli:

Na lokalnem preverjanju usposobljenosti osnovnošolskih ekip prve pomoči, ki je potekalo 3. aprila na Osnovni šoli Draga Bajca Vipava, so svoje znanje prve pomoči pokazale štiri ekipe. Dve ekipi delujeta na Osnovni šoli Danila Lokarja Ajdovščina pod mentorstvom učiteljice Izidore Černigoj in strokovne sodelavke Rdečega križa Irene Fajdiga, ena na Osnovni šoli Šturje Ajdovščina pod mentorstvom učiteljice Vesne Furlan in ena na Osnovni šoli Draga Bajca Vipava pod mentorstvom učiteljice Petre Batagelj in člana ekipe prve pomoči Žaka Mohorčiča Margana. Ekipe so se preizkusile v teoretičnem in praktičnem delu. Praktični del je zajemal tri delovišča z več poškodovanci, ki so jim morali člani ekipe pravilno nuditi prvo pomoč. Preizkus vsekakor ni bil lahek, vendar so otroci pokazali veliko mero življenjsko pomembnega znanja in močno razvit socialni čut. Na regijsko tekmovanje, ki bo potekalo 25. aprila na Osnovni šoli Dragomirja Benčiča-Brkina v Hrpeljah, se je uvrstila ekipa OŠ Danila Lokarja. Vsem sodelujočim ekipam iskreno čestitamo za prikazano izjemno znanje prve pomoči in predvsem veliko pripravljenost pomagati bližnjemu v stiski, če bi bilo potrebno.

Najlepše se zahvaljujemo OŠ Draga Bajca Vipava, da nam je za namen izvedbe preverjanja prijazno odstopila prostore, vsem ocenjevalcem in prostovoljcem, ki so pomagali pri njegovi izvedbi, in seveda požrtvovalnim mentoricam in mentorju za celoletni trud.

Irena Žgavc
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vipava!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!