Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 28.05.2018

pretežno oblačno
Zvečer se bodo zlasti na zahodu in severu še pojavljale nevihte, možni so tudi močnejši nalivi. Ponoči bo delno jasno, zjutraj bo v notranjosti države nastala nizka oblačnost. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 17 °C.
17°C | 31°C
torek, 29.05.2018
18°C | 28°C
sreda, 30.05.2018
16°C | 28°C
četrtek, 31.05.2018
16°C | 26°C
Opozorila
Nedelja, 27.5.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
31°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Lokalno tekmovanje osnovnošolskih ekip prve ......


NOVICE

| |
21.04.2018      8:55
A A

Lokalno tekmovanje osnovnošolskih ekip prve pomočiDeli:

Na lokalnem preverjanju usposobljenosti osnovnošolskih ekip prve pomoči, ki je potekalo 3. aprila na Osnovni šoli Draga Bajca Vipava, so svoje znanje prve pomoči pokazale štiri ekipe. Dve ekipi delujeta na Osnovni šoli Danila Lokarja Ajdovščina pod mentorstvom učiteljice Izidore Černigoj in strokovne sodelavke Rdečega križa Irene Fajdiga, ena na Osnovni šoli Šturje Ajdovščina pod mentorstvom učiteljice Vesne Furlan in ena na Osnovni šoli Draga Bajca Vipava pod mentorstvom učiteljice Petre Batagelj in člana ekipe prve pomoči Žaka Mohorčiča Margana. Ekipe so se preizkusile v teoretičnem in praktičnem delu. Praktični del je zajemal tri delovišča z več poškodovanci, ki so jim morali člani ekipe pravilno nuditi prvo pomoč. Preizkus vsekakor ni bil lahek, vendar so otroci pokazali veliko mero življenjsko pomembnega znanja in močno razvit socialni čut. Na regijsko tekmovanje, ki bo potekalo 25. aprila na Osnovni šoli Dragomirja Benčiča-Brkina v Hrpeljah, se je uvrstila ekipa OŠ Danila Lokarja. Vsem sodelujočim ekipam iskreno čestitamo za prikazano izjemno znanje prve pomoči in predvsem veliko pripravljenost pomagati bližnjemu v stiski, če bi bilo potrebno.

Najlepše se zahvaljujemo OŠ Draga Bajca Vipava, da nam je za namen izvedbe preverjanja prijazno odstopila prostore, vsem ocenjevalcem in prostovoljcem, ki so pomagali pri njegovi izvedbi, in seveda požrtvovalnim mentoricam in mentorju za celoletni trud.

Irena Žgavc
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vipava!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Latnik
Številka: 197
Izšla: 26.04.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 27 28 29 30 31 1 2 3 4 5
29.05.2018 | Družabni dogodki
Fejstival PUSTIMO ODTIS
29.05.2018 | Ostalo
Fejstival PUSTIMO ODTIS_predavanje

Bodite prvi pri oddaji mnenja.