Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 18.10.2018

pretežno jasno
Zvečer bodo padavine ponehale. Ponoči se bo deloma zjasnilo, proti jutru bo v notranjosti Slovenije nastala megla ali nizka oblačnost. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 11, na Primorskem do okoli 14 °C.
12°C | 24°C
petek, 19.10.2018
11°C | 24°C
sobota, 20.10.2018
9°C | 24°C
nedelja, 21.10.2018
9°C | 18°C
ponedeljek, 22.10.2018
4°C | 19°C
Opozorila
Sreda, 17.10.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
24°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

10. obletnica obstoja kronana z dvojnim ......


NOVICE

| |
18.04.2018      11:55
A A

10. obletnica obstoja kronana z dvojnim zlatom


V soboto, 14.4.2018, je v Upravno-kulturnem središču v Mokronogu potekal 38. festival tamburašev in mandolinistov Slovenije in 2. festival otroških in mladinskih tamburaških skupin in orkestrov, ki se ga je z dvema sekcijama udeležilo tudi Glasbeno društvo Tamburjaši iz Vipave.


Deli:

V kategoriji otroških in mladinskih tamburaških skupin in orkestrov so sodelovali Mlajši Tamburjaši, ki predstavljajo podmladek društva, istočasno pa so tudi Tamburaški orkester OŠ Draga Bajca Vipava. Zaigrali so tri skladbe: 'Savski valovi' Dragutina Hruze, 'Labod' Camilla Saint Saena, pri katerem je kot solistka na čelu nastopila Vida Furlan ter 'Rock tambure', Nikice Kalogjera.
Mlade tamburaše vzgaja in vodi glasbena pedagoginja, mag. Vlasta Lokar Lavrenčič, na tekmovanju pa so nastopili pod taktirko dirigentke Mojce Lavrenčič. Za njihov nastop, jim je tričlanska strokovna komisija, v sestavi mag. Damir Zajec, Vladimir Hrovat in Igor Kudeljnjak (HR), dodelila zlato priznanje s pohvalo, z osvojenimi 95 točkami pa so se uvrstili na prvo mesto v svoji kategoriji.

Starejši tamburaški orkester Tamburjaši je kvaliteto svojega igranja že velikokrat dokazal z zlatimi priznanji na državnih in mednarodnih tekmovanjih. Čeprav so Tamburjaši, katerih povprečna starost članov ne dosega niti polnoletnosti, na vseh tekmovanjih doslej posegali po izključno zlatih priznanjih, pa lahko rečemo, da so tokrat dosegli svoj največji uspeh, saj so prejeli do sedaj najvišje število točk, 98,67 in bili najboljši orkester letošnjega tekmovanja. Na tekmovanju so poleg skladbe 'Prleška suita' Radovana Gobca ter 'Vrtuljak' Siniše Leopolda izvedli tudi noviteto, 'Burjina igra', mladega slovenskega skladatelja Tilna Slakana in za njeno izvedbo prejeli posebno priznanje. Orkester od leta 2017 delujejo pod umetniškim vodstvom mlade glasbenice, Mojce Lavrenčič, ki bo letos maja, na koncertu s simfoničnim orkestrom Slovenske filharmonije, zaključila magistrski študij Orkestralnega dirigiranja na Akademiji za glasbo v Ljubljani.

Glasbeno društvo Tamburjaši iz Vipave v letošnji sezoni dopolnjuje 10. obletnico svojega delovanja. Jubilej bomo proslavili z novoletnim koncertom, 30. 12. 2018, na katerem bomo predstavili izbor naših najbolj priljubljenih skladb. Na odru se nam bodo pridružili tudi solisti, s katerimi smo doslej sodelovali. Že sedaj vljudno vabljeni.

Tamburjaši
Foto: Matej Maček
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vipava!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!