Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 20.09.2018

pretežno jasno
Zvečer bodo še krajevne nevihte, ponoči se bo zjasnilo. Zjutraj bo pretežno jasno, po nekaterih kotlinah in dolinah bo megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 10 do 15, ob morju okoli 18°C.
12°C | 25°C
petek, 19.09.2018
12°C | 26°C
sobota, 21.09.2018
12°C | 28°C
nedelja, 22.09.2018
14°C | 20°C
ponedeljek, 23.09.2018
11°C | 22°C
Opozorila
Sreda, 19.9.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
25°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

O tržiških izjemnih kolesarskih možnostih ......


ŠPORT, TURIZEM

| |
08.05.2017      8:47
A A

O tržiških izjemnih kolesarskih možnostih pišejo tudi v britanski gorskokolesarski reviji Mountain Biking UK


V eni najbolj priljubljeni britanski gorskokolesarski reviji Mountain Biking UK je bila objavljena reportaža, ki je predstavila sedem slovenskih destinacij. Poleg Krvavca, Ajdovščine, Posočja, Rogle, Kočevja in Maribora, tudi Tržič.


Deli:
Kot smo na naših straneh že pisali, so septembra lani Slovenijo obiskali novinar James McKnight in fotografa Andy Lloyd ter Ben Winder iz omenjene britanske revije.  »Gostoljubnost je neverjetna, kot tudi gore, poti in sploh možnosti za razvoj gorskokolesarskega turizma, za razvoj pa bo potrebno tudi omiliti zakonodajo,« je povedal McKnight septembra v Sloveniji.


Četrti dan gostovanja v Sloveniji si je ekipa vzela čas za raziskovanja tržiških gorsko kolesarskih poti. Takole so vtise zapisali v svoj dnevnik: 
"Iz Tržiča se napotimo proti veličastnim goram v bližini – pred nami je velik dan. 15 minut ogrevalne hoje nam da približen občutek, kaj lahko pričakujemo – naravne proge, ki se vijejo med gromozanskimi drevesi v dolini pod strmimi gorami in ki prečkajo razvodnico. Naša vodiča, Andrej Remškar in Aljaž Anderle, sta uredila prostor,  kjer se lahko spočijemo pred zahtevnim vzponom. Na srečo vzpon, ki mu sledi, ni tako naporen. Privede nas do visoke točke, od koder lahko iz gorske koče zremo v globino doline. Večerji – slastni alpski hrani (siru in domačemu kruhu) – sledi najvznemirljivejši vzpon. Kolesarske poti po razvodnici gorskim kolesarjem predstavljajo to, kar so gromozanski valovi surferjem – sanjsko doživetje. Ta razgibana pot svobodnega duha vodi do vrhov gora in nazaj v nižine. Linije visokih borovcev tvorijo ravno črto in nas spominjajo na to, kako visoko smo. Zahtevnejši predeli se spustijo v gostejšo gozdno pokrajino, kjer si ne smemo privoščiti trenutka nepozornosti. Uro zatem se spustimo v mesto na pojedino s sladkimi prigrizki, kjer imamo tudi možnost ogleda večernih voženj z gorskimi kolesi v lokalnem “dirtparku”. Ta vožnja, večja od življenja, bo za vedno ostala v našem spominu."

Reportažo si lahko pogledate tukaj.0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Tržič? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Tržič
Občina Tržič
TRG SVOBODE 18
Tel:(04) 597 15 10
Koledar dogodkov Preglej vse
September 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
21.09.2018 | Kultura
Poletavci - zaključna prireditev
25.09.2018 | Tečaji in delavnice
Začetni tečaj veščine taijiquan

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo