Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.04.2018

jasno
Ponoči in zjutraj bo jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 5 do 12 °C.
6°C | 27°C
torek, 23.04.2018
6°C | 26°C
sreda, 24.04.2018
11°C | 25°C
četrtek, 25.04.2018
8°C | 26°C
petek, 26.04.2018
10°C | 24°C
Opozorila
Sobota, 21.4.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
27°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

O tržiških izjemnih kolesarskih možnostih ......


ŠPORT, TURIZEM

| |
08.05.2017      8:47
A A

O tržiških izjemnih kolesarskih možnostih pišejo tudi v britanski gorskokolesarski reviji Mountain Biking UK


V eni najbolj priljubljeni britanski gorskokolesarski reviji Mountain Biking UK je bila objavljena reportaža, ki je predstavila sedem slovenskih destinacij. Poleg Krvavca, Ajdovščine, Posočja, Rogle, Kočevja in Maribora, tudi Tržič.


Deli:
Kot smo na naših straneh že pisali, so septembra lani Slovenijo obiskali novinar James McKnight in fotografa Andy Lloyd ter Ben Winder iz omenjene britanske revije.  »Gostoljubnost je neverjetna, kot tudi gore, poti in sploh možnosti za razvoj gorskokolesarskega turizma, za razvoj pa bo potrebno tudi omiliti zakonodajo,« je povedal McKnight septembra v Sloveniji.


Četrti dan gostovanja v Sloveniji si je ekipa vzela čas za raziskovanja tržiških gorsko kolesarskih poti. Takole so vtise zapisali v svoj dnevnik: 
"Iz Tržiča se napotimo proti veličastnim goram v bližini – pred nami je velik dan. 15 minut ogrevalne hoje nam da približen občutek, kaj lahko pričakujemo – naravne proge, ki se vijejo med gromozanskimi drevesi v dolini pod strmimi gorami in ki prečkajo razvodnico. Naša vodiča, Andrej Remškar in Aljaž Anderle, sta uredila prostor,  kjer se lahko spočijemo pred zahtevnim vzponom. Na srečo vzpon, ki mu sledi, ni tako naporen. Privede nas do visoke točke, od koder lahko iz gorske koče zremo v globino doline. Večerji – slastni alpski hrani (siru in domačemu kruhu) – sledi najvznemirljivejši vzpon. Kolesarske poti po razvodnici gorskim kolesarjem predstavljajo to, kar so gromozanski valovi surferjem – sanjsko doživetje. Ta razgibana pot svobodnega duha vodi do vrhov gora in nazaj v nižine. Linije visokih borovcev tvorijo ravno črto in nas spominjajo na to, kako visoko smo. Zahtevnejši predeli se spustijo v gostejšo gozdno pokrajino, kjer si ne smemo privoščiti trenutka nepozornosti. Uro zatem se spustimo v mesto na pojedino s sladkimi prigrizki, kjer imamo tudi možnost ogleda večernih voženj z gorskimi kolesi v lokalnem “dirtparku”. Ta vožnja, večja od življenja, bo za vedno ostala v našem spominu."

Reportažo si lahko pogledate tukaj.0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Tržič? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
April 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
21.04.2018 | Kultura
Koncert KD Hiša čez cesto
30.04.2018 | Kultura
Počitniška delavnica za otroke

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo