Logo MojaObčina.si
JUTRI
23°C
12°C
PON.
26°C
8°C
Oceni objavo

Pustovanje v Tržiču in "Vomnsk poh"

Pustne norčije so se s pustnim torkom končale in začel se postni čas.
V Tržiču je bilo veselo na pustno soboto, ko je bilo po res dolgem času na pustovanju spet moč videti star običaj "Vomnsk poh".  Sprevod pustnih mask s Pihalni orkester Tržič od BPT-ja do centra mesta, predstavitev običaja VOMNSK POH in nato rajanje ob živi glasbi je bilo odlično obiskano in zagotovo so šeme uspešno odgnale zimo - saj že diši po pomladi.
Na pustni torek so se otroci iz Osnovne šole Tržič v sprevodu sprehodili skozi občinski atrij, kjer jih je župan Peter Miklič in nekaj sodelavcev iz občinske uprave pričakalo s sladkimi dobrotami in pozitivnimi željami. Glede na veselje pustnih šem bo leto zagotovo prijetno, optimistično in toplo.
1.049
Dosežene osebe
208
Dejavnosti
Vsi odzivi:
54

Oglejte si tudi