Logo MojaObčina.si

Tržič

JUTRI
25°C
13°C
ČE.
26°C
14°C

Praznično dogajanje v KS Sebenje

Kljub temu, da smo tudi letos omejeni glede druženja, nam je v KS Sebenje uspelo pričarati praznično vzdušje.

Akcija Ulične jaslice se je pri naših krajanih že dodobra zasidrala. Ponovno smo na svoje vrtove in dvorišča postavili jaslice in s tem privabili ne samo domače sprehajalce, temveč smo postali zanimivi tudi za tuje turiste, ki se mudijo v naših krajih. Postavitev jaslic je vsako leto več, letos smo jih našteli že 53. Postavitve jaslic so med seboj tako različne, da je vsaka postavitev zase vredna ogleda. Še živi pastirčki se sprehajajo po Sebenjah.

Kot se za praznike spodobi, smo Ulične jaslice in njihove lastnike tudi blagoslovili. 

Na božični večer pa je Božiček prišel v našo krajevno skupnost kar s konjem in kočijo. Popeljal se je skozi vse štiri vasi ter pozdravil in obdaril vse velike in male prijatelje, ki so ga pričakali ob njegovi poti.

Prireditve Žive jaslice žal nismo mogli izvesti, vas pa vabimo, da se v teh dneh v manjših skupinah sprehodite skozi Sebenje, Žiganjo vas, Breg ob Bistrici in Retnje in si s tem polepšate prehod v novo leto.

Člani Sveta KS Sebenje želimo vsem sokrajanom in občanom Občine Tržič veliko zdravja, uspeha in sreče v letu 2022!

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi