Logo MojaObčina.si
DANES
25°C
8°C
JUTRI
20°C
14°C
Oceni objavo

Kam nas pelje vlak?

Projekt Rdeče igralnice Enote Križe Vrtca Tržič je bil zasnovan tako, da otroke popelje na čarobno potovanje z vlakom, kjer so skozi igro, ustvarjanje in raziskovanje spoznavali svet železnic. Projekt se je začel z izletom. Otroci so se skupaj s svojimi starši in sorojenci odpeljali z vlakom iz Železniške postaje Kranj v smer proti Radovljici. Otroci so imeli priložnost opazovati vlake, ki vozijo po tirih, ter raziskovati različne elemente, kot so peroni, vlaki, železniška postaja itd. To je otroke vodilo k razvijanju prostorskega zavedanja in razumevanja delovanja železnic, kar smo prenesli tudi v igralnico. Otroci so v igralnici poustvarili železniško postajo, lokomotivo, vagon in seveda tirnice.

Projekt se je zaključil s serijo iger vlog, kjer so otroci lahko v vlogi potnikov, strojevodje, sprevodnika in prodajalca vozovnic izrazili svojo domišljijo. Skozi igro so se učili sodelovanja, komunikacije in reševanja problemov ter razvijali socialne veščine. Poseben vrhunec projekta je bila vožnja po tirnicah. S pomočjo posebnih vozičkov na kolesih so se otroci vozili po tirih, ki so bili narisani na tleh igralnic, katere so vodile skozi predor in čez garderobo vse do železniške postaje v sosednji igralnici. Ta aktivnost je spodbujala otroško domišljijo, razvijala motorične spretnosti ter jim omogočila, da so se počutili kot pravi potniki. Otroci so skozi različne aktivnosti razvijali svoje spretnosti in znanje ter se obenem zelo zabavali.

Zapisali: Aleksandra Bohinc Lipovec in Manja Japelj, enota Križe Vrtca Tržič

Oglejte si tudi