Logo MojaObčina.si
DANES
17°C
1°C
JUTRI
22°C
3°C
3666

Celovečerni dokumentarni film Ena za Reko: Zgodba Save

Reka Sava je tekoča povezava med štirimi državami in neštetimi ekosistemi. Izrezuje kanjone, prinaša rodovitno prst, ustvarja brzice, gnezdišča in globoke tolmune. Ljudje pijejo njeno vodo, je navdih za pesmi in prepire ter vir energije.

Dokumentarni film Ena za reko: Zgodba Save je s svojimi 84 minutami pravi celovečerec. Material za film je produkcijska ekipa posnela lani med veslanjem celotnega toka Save v Sloveniji; od Podkorena in Bohinja vse do Jesenic na Dolenjskem. Med 258 preveslanimi kilometri so našli kup dogodivščin, zapletov, spoznanj in uvidov v negotovo prihodnost te prelepe reke.

V petek, 13. 1. 2023 se ob 19. uri v Kulturnem centru Tržič pridružite štirim kajakašem, medtem ko veslajo čez Slovenijo vzorčijo vodo, štejejo vodne ptice in spoznavajo njeno divjo preteklost, temno zgodovino, barvito sedanjost in negotovo prihodnost.

Pred projekcijo bo kratek pogovor dr. Irene Mrak z idejnim vodjo in producentom Rokom Rozmanom ter režiserjem in snemalcem Rožletom Bregarjem.

Cena vstopnice:
odrasli 7,00 EUR,
otroci, dijaki, študenti, upokojenci 5,00 EUR.

Več informacij in prodaja vstopnic: TPIC Tržič, informacije@trzic.si, 051 627 057.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi