Občine: Bistrica ob Sotli, Brežice, Kostanjevica na Krki, Krško, Radeče, Sevnica Občine: Benedikt, Cerkvenjak, Cirkulane, Destrnik, Dornava, Duplek, Gorišnica, Hajdina, Hoče-Slivnica, Juršinci, Kidričevo, Kungota, Lenart, Lovrenc na Pohorju, Majšperk, Makole, Maribor, Markovci, Miklavž na Dravskem polju, Oplotnica, Ormož, Pesnica, Podlehnik, Poljčane, Ptuj, Rače-Fram, Ruše, Selnica ob Dravi, Slovenska Bistrica, Središče ob Dravi, Starše, Sveta Ana, Sveta Trojica v Slovenskih goricah, Sveti Andraž v Slovenskih goricah, Sveti Jurij v Slovenskih goricah, Sveti Tomaž, Šentilj, Trnovska vas, Videm, Zavrč, Žetale Občine: Borovnica, Brezovica, Dobrepolje, Dobrova-Polhov Gradec, Dol pri Ljubljani, Domžale, Grosuplje, Horjul, Ig, Ivančna Gorica, Kamnik, Komenda, Litija, Ljubljana, Log - Dragomer, Logatec, Lukovica, Medvode, Mengeš, Moravče, Škofljica, Šmartno pri Litiji, Trzin, Velike Lašče, Vodice, Vrhnika Občine: Bloke, Cerknica, Ilirska Bistrica, Loška dolina, Pivka, Postojna Občine: Ajdovščina, Bovec, Brda, Cerkno, Idrija, Kanal ob Soči, Kobarid, Miren-Kostanjevica, Nova Gorica, Renče-Vogrsko, Šempeter-Vrtojba, Tolmin, Vipava Občine: Apače, Beltinci, Cankova, Črenšovci, Dobrovnik, Gornja Radgona, Gornji Petrovci, Grad, Hodoš, Kobilje, Križevci, Kuzma, Lendava, Ljutomer, Moravske Toplice, Murska Sobota, Odranci, Puconci, Radenci, Razkrižje, Rogašovci, Sveti Jurij ob Ščavnici, Šalovci, Tišina, Turnišče, Velika Polana, Veržej Občine: Črnomelj, Dolenjske Toplice, Kočevje, Kostel, Loški Potok, Metlika, Mirna, Mirna Peč, Mokronog-Trebelno, Novo mesto, Osilnica, Ribnica, Semič, Sodražica, Straža, Šentjernej, Šentrupert, Škocjan, Šmarješke Toplice, Trebnje, Žužemberk Občine: Ankaran, Divača, Hrpelje-Kozina, Izola, Komen, Koper, Piran, Sežana Občine: Hrastnik, Trbovlje, Zagorje ob Savi Občine: Braslovče, Celje, Dobje, Dobrna, Gornji Grad, Kozje, Laško, Ljubno, Luče, Mozirje, Nazarje, Podčetrtek, Polzela, Prebold, Rečica ob Savinji, Rogaška Slatina, Rogatec, Slovenske Konjice, Solčava, Šentjur, Šmarje pri Jelšah, Šmartno ob Paki, Šoštanj, Štore, Tabor, Velenje, Vitanje, Vojnik, Vransko, Zreče, Žalec Občine: Črna na Koroškem, Dravograd, Mežica, Mislinja, Muta, Podvelka, Prevalje, Radlje ob Dravi, Ravne na Koroškem, Ribnica na Pohorju, Slovenj Gradec, Vuzenica Občine: Bled, Bohinj, Cerklje na Gorenjskem, Gorenja vas-Poljane, Gorje, Jesenice, Jezersko, Kranj, Kranjska Gora, Naklo, Preddvor, Radovljica, Šenčur, Škofja Loka, Tržič, Železniki, Žiri, Žirovnica Trebnje
DANES
9°C
4°C
JUTRI
17°C
2°C
Oceni objavo

Ansambel Sympatic z veliko energije in ljubezni do glasbe

Pred slabima dvema letoma so v objemu reke Temenice ustanovili nov narodnozabavni ansambel. Takrat so si štirje mladi domačini iz okolice Trebnjega nadeli ime Ansambel Sympatic.

 

Novo leto je ansambel začel z novo svežo energijo. Prijateljske in glasbene poti so združile pet Dolenjcev – Matica in Nejca Zorana, ki prihajata s Ponikev pri Trebnjem in sta ansambel tudi ustanovila, ter Jerneja Ermana, Matica Goršeta in Jana Žagarja. »Ime Sympatic izvira iz slovenske besede simpatičen. Izbrali smo si angleški izraz, ker smo želeli, da zveni bolj moderno,« pripoveduje Matic Zoran in dodaja, da jih beseda sympatic tudi opisuje, saj so prijetni, preprosti in simpatični fantje, ki v sebi skrivajo polno energije, optimizma in neizmerne ljubezni do glasbe. 

Kot pravijo člani ansambla, radi preigravajo tako starejše kot tudi novejše narodnozabavne uspešnice, največkrat pa nastopajo na rojstnodnevnih zabavah in presenečenjih. Želijo si zabavati in razveseljevati poslušalce po vsej Sloveniji, hkrati pa graditi prepoznavnost na narodnozabavni glasbeni sceni, čim več nastopati in izdajati lastne skladbe. Simpatični fantje se lahko pohvalijo že z dvema polkama. 

Njihova prva lastna skladba nosi naslov Jaz sem tisti. Avtor besedila je Matej Kocjančič, melodijo in aranžma pa je ustvaril Marjan Turk. Pesem izraža fantovo hrepenenje po dekletu – verjame, da je on tisti, ki ga dekle čaka, in ji namiguje, da bo zamudila nekaj posebnega, če mu ne da priložnosti. Pred novim letom pa so izdali še drugo polko z naslovom Dobra vila, ki je, kot pravijo, iskren glasbeni pozdrav poslušalcem. Avtor besedila in melodije je Uroš Steklasa, aranžma je pripravil Tomaž Kastelic. Pesem pripoveduje o iskreni, predani ljubezni do dekleta, ki je v očeh pripovedovalca kot dobra vila, poslana z neba. O njej poje vsaka ptica, zanjo bi se fant postavil po robu vsemu svetu in jo branil pred vsakršno nevihto. Vesela melodija in čustveno besedilo ustvarjata toplino, ki poslušalca hitro prevzame in spravi v dobro voljo. 

Za obe skladbi so posneli tudi videospota, kar je bila za fante nepozabna izkušnja, pravi Matic Zoran. Še posebej se jim bo v spomin vtisnilo zadnje snemanje, ko so uporabili tudi meglo, kar je sprožilo senzorje za požarni dim, zato so jih morali na nekaj minut izklopiti, se spominja. A z novim videospotom so zadovoljni, tudi odzivi so pozitivni. Oba videospota je posnel Matic Padaršič. 

Matic še pripoveduje, da jih z navdušenjem sprejmejo tudi obiskovalci njihovih nastopov: »Veseli so, da jim z dobro in poskočno glasbo popestrimo večer.« Stik z občinstvom je namreč za glasbenike izjemno pomemben, saj jim omogoča dragocene povratne informacije. »Veseli smo vsake pohvale, tudi kritike na račun našega igranja. Ta nam daje še dodaten zagon za nadaljnje nastope,« dodaja. 

Za letošnje leto si mladi glasbeniki želijo, da bi odigrali čim več nastopov in osvojili občinstvo po vsej Sloveniji, ob tem si želijo sodelovati tudi na katerem od festivalov, kjer bi radi posegli po kakšni nagradi. Medtem se osredotočajo na prihajajoče, že napovedane nastope. Zadnji teden aprila bodo gostovali na Trebelnem, maja pa na gasilski veselici na Račjem selu in na Cvičkariji v Novem mestu. Še pred poletjem pa bo Ansambel Sympatic zaigral tudi v Trebnjem, kjer bo v soboto, 20. junija 2026, popestril dogajanje na tradicionalni prireditvi Iz trebanjskega koša. 

Ansambel Sympatic tako s svojo mladostno energijo, pristnostjo in ljubeznijo do glasbe pogumno utira svojo pot v slovenskem narodnozabavnem glasbenem prostoru. Z vsakim nastopom, novo skladbo in stikom z občinstvom fantje dokazujejo, da imajo jasno vizijo in veliko zagona, ki jih spodbujata k nadaljnjemu glasbenemu ustvarjanju.

Joži Sinur
Foto: Arhiv Ansambla Sympatic

Oglejte si tudi